Budowa domu

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) :wink: :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest włączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Budowa domu

Re: Budowa domu

Post przez kardinale » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 17:04

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://goodbruk.pl/

Re: Budowa domu

Post przez archiwum12 » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 11:45

Myślę, że budowa domu to nie łatwe zadanie. Zauważyłam, że ostatnio popularne są domy szkieletowe takie jak tu: http://skandhouse.pl/. To jest rozwiązanie dla osób, którym się śpieszy. Konstrukcja domu w technologii szkieletowej powstaje w 2-3 miesiące. Firma Skand House to ceniony producent energooszczędnych domów drewnianych budowanych metodą Skandynawską oraz Steico. Myślę, że warto też zapytać o zdanie znajomych który już mają za sobą budowę domu. Pomoże nam to uniknąć wielu błędów. Myślę, że każdy powinien też kierowac się swoim osobistym gustem i zdaniem.

Re: Budowa domu

Post przez kardinale » niedziela, 29 grudnia 2019, 16:23

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.kingpotencja.pl

Re: Budowa domu

Post przez michalinkabrylka » czwartek, 26 grudnia 2019, 21:21

Dla mnie budowa domu to bardzo czasochłonny proces. Dlatego zdecydowaliśmy się na kupno gotowej nieruchomości. Fajnie w takiej sytuacji wiedzieć, o czym pamiętać odbierając dom. My bardzo dużo konsultowaliśmy się z ludźmi, którzy się na tym znają, zabraliśmy nawet ze sobą do odbioru znajomego, który nam wszystko sprawdzał, zanim ostatecznie podpisaliśmy wszystkie dokumenty. Czytałam też fajny artykuł o takich sprawach, tutaj: https://www.blekitnyjozefow.pl/blog/odb ... -dokumenty

Re: Budowa domu

Post przez KonradSkal » piątek, 20 grudnia 2019, 14:42

Może zainteresuje was coś takiego jak fotowoltaika . Słupsk jest miastem w którym możemy już takie coś dostać. Chodzi o energię słoneczną uzyskiwaną z paneli słonecznych. W Polsce nadal większoć energii pochodzi z elektrowni węglowych. Inwetujące w panele zmniejszamy nasze zapotrzebowanie na energię z elektrowni. Miejcie na uwadze planetę, którą zostawicie swoim dzieciom.

Re: Budowa domu

Post przez LeCarre » sobota, 14 grudnia 2019, 18:06

W internecie jest wiele porad, ale głównie dotyczących wystroju wnętrza, a samą budową, czy wykończeniówką powinny zająć się profesjonalne firmy i to oni mogą doradzić najlepiej co i jak wykonać. Taką firmą pracującą głównie w okolicach Krakowa i Katowic, która wykonuje wykończenie pod klucz jest Malhaus. Zrobią wszystko co trzeba po budowie domu od montażu instalacji, poprzez montaż okien i drzwi, po tynkowanie, malowanie i tapetowanie. Więcej info znajdziecie na ich stronie.

Re: Budowa domu

Post przez jansue » piątek, 13 grudnia 2019, 23:54

Budowa domu to bardzo wymagające zajęcie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Re: Budowa domu

Post przez rita34 » niedziela, 8 grudnia 2019, 18:16

Przy budowie domu należy pamiętać o wyczyszczeniu elewacji. Znajomy, który się tym zajmuje, kupuje z tej strony http://gredo.pl/scierniwa-do-piaskowania/. Jest tu szeroki wybór ścierniwa do piaskowania lepszej jakości.

Re: Budowa domu

Post przez mami772 » piątek, 1 listopada 2019, 02:13

Raczej nie zdecydowałabym się na budowę domu, ponieważ jest to dla mnie zbyt kosztowne, ponieważ nawet nie mamy własnej działki. Na szczęście jest też taka możliwość, jak kupno domu z rynku wtórnego i jak się okazuje oferty są bardzo interesujące! Na stronie https://www.dobryadres.pl/ofertynieruchomosci/domy można znaleźć wiele pięknych domów i już nawet 2 oferty sobie upatrzyłam.

Re: Budowa domu

Post przez latawiec biały » wtorek, 29 października 2019, 20:57

Budując dom prędzej czy później dojdziemy do kwestii wykonania dachu. Trzeba wtedy wybrać technologię ze świadomością jej plusów i minusów. Ja zacząłem myśleć nad czymś tradycyjnym jak gont bitumiczny, lecz patrząc na pokryte tak dachy nie umiałem pozbyć się wrażenia, że wygląda to jak totalne pójście po kosztach. Jeden z domów w mojej okolicy ma natomiast dachówkę metalową firmy https://www.gerardroofs.pl/pl/ i właściciel strasznie sobie ją chwali, ze względu na klasyczny wygląd i dużą wytrzymałość, może więc to jest ten złoty środek?

Góra

cron