Solidny akumulator na lata

Solidny akumulator na lata

Postprzez waldi » środa, 13 maja 2020, 07:05

Zastanawiam się czy normalna jest żywotność akumulatora w aucie rzędu 2-3 lat max? Muszę wymieniać regularnie w aucie akumulatory co taki czas, bo padają - napięcie spada wraz z użytkowaniem, aż w końcu odmawia posłuszeństwa. Czy to normalne i trzeba przyjąć że tak jest? Czy da się dołożyć parę złotych do solidnego akumulatora i mieć spokój na dłużej?
waldi
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lutego 2020, 08:26

Postprzez » środa, 13 maja 2020, 07:05

 

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez boski_m » czwartek, 14 maja 2020, 05:35

waldi napisał(a):Zastanawiam się czy normalna jest żywotność akumulatora w aucie rzędu 2-3 lat max? Muszę wymieniać regularnie w aucie akumulatory co taki czas, bo padają - napięcie spada wraz z użytkowaniem, aż w końcu odmawia posłuszeństwa. Czy to normalne i trzeba przyjąć że tak jest? Czy da się dołożyć parę złotych do solidnego akumulatora i mieć spokój na dłużej?

To wszystko zależy od tego jak używany jest akumulator, jak często, jak mocno jest rozładowywany. Nie bez znaczenia jest też temperatura otoczenia, zarówno podczas jazdy jak i postoju - w moich obserwacji wynika, że w autach garażowanych cały rok akumulatory wytrzymują dłużej.
boski_m
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2020, 17:42

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez doberman » poniedziałek, 18 maja 2020, 12:41

Dla mnie akumulator w aucie musi być niezawodny i solidnie wykonany - często jeżdże na wypady offroadowe, gdzie nie ma dostępu do prądu przez tydzień albo lepiej. Nigdy nie oszczędzam na zakupie i używany intensynie, w ekstremalnych warunkach - zawsze wytrzymał przynajmniej te 3-4 lata. Zaopatruję się na sklepie internetowym terenowiec, co prawda mają sprzęt głównie dla terenówek, ale akurat akumulator to można użyć w każdym pojeździe, osobowym też. A jeżeli marzysz o żywotności kilkunastu lat - raczej nie ma takich produktów, ogniwo zawsze się starzeje.
doberman
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 3 marca 2020, 08:27

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez czosnekwrg » środa, 24 czerwca 2020, 16:45

Jeszcze do niedawna twierdziłem, iż znalezienie akumulatora „na lata” jest niewykonalne. Moja opinia zmieniła się, zaraz po zapoznaniu z ofertą https://www.batprofi.pl/ . BAT PROFI odpowiadają za dostarczenie akumulatora samochodowego, który tchnął drugie życie w mój samochód. Tutaj warto podkreślić, iż te „drugie życie” trwa już od bardzo dawna – żaden akumulator, którego wcześniej używałem nie miał aż takiej żywotności!
czosnekwrg
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 1 czerwca 2020, 19:04

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez cleo88 » czwartek, 24 września 2020, 11:08

Porządny akumulator kupiłem u https://akumulatorpoznan.pl/. U tego sprzedawcy można znaleźć wiele modeli akumulatorów w przystępnych cenach. Jestem zadowolona z zakupu. Ogromny atut to wysoka jakość i wytrzymałość.
cleo88
 
Posty: 320
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2020, 11:14

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez kini » poniedziałek, 10 stycznia 2022, 12:05

2-3 lata to strasznie krótko. Mój działał długo, ale popsuł się dosłownie miesiąc temu. Nie było co naprawiać, trzeba było kupić nowy. Nowy znalazłem w hurtowni tego typu sprzętu Auto-Bat https://www.auto-bat.pl/kontakt w Sosnowcu. Oni posiadają w swojej ofercie akumulatory do silnika spalinowego i do diesla, wszystko w dobrych cenach, bez problemu się tam zaopatrzyłem, kupiłem to, czego potrzebowałem. Ceny mają tam faktycznie hurtowe, niewygórowane, wiec nie wydałem fortuny, firma jeszcze doradza, naprawdę warto skorzystać z ich usług.
kini
 
Posty: 82
Dołączył(a): środa, 24 listopada 2021, 20:56

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez patryk_4 » czwartek, 10 lutego 2022, 09:42

Jeżeli wasz akumulator już wymaga wymiany to też na pewno pomocne dla was mogą być kable i klemy do akumulatora. Prostowniki samochodowe Wrocław to jeden z podstawowych elementów, który każdy kierowca powinien posiadać w swoim garażu. Dzięki niemu bez problemu można naładować akumulator i przygotować auto do jazdy.
patryk_4
 
Posty: 78
Dołączył(a): poniedziałek, 26 października 2020, 10:01

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez Kleks » poniedziałek, 14 lutego 2022, 19:21

Ja mogę polecić sklep, w którym zawsze zakupuję akumulatory do swojej floty. Zwie się BATCAR Akumulatory i zawsze zamawiam w nim online https://sklep.batcar.pl/akumulatory-sam ... dowe-varta Zawsze dostaję nowiutkie baterie bardzo mi się podoba, że tam nie lezą i nie kurzą się, bo jak wiadomo każdy aku traci wydajność z czasem. Ceny oferowane przez sklep są niższe niż u konkurencji. Ja w nim zawsze biorę akumulatory Varty, Centry albo Eurostaru. Nigdy mnie nie zawiodły.
Kleks
 
Posty: 88
Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2020, 09:36

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez wiktoria68 » niedziela, 27 lutego 2022, 12:24

Jak już Wam padnie akumulator a bardzo się Wam spieszy, by nim ruszyć skorzystajcie z pogotowia akumulatorowego https://pogotowieakumulatorowe.waw.pl/ Nawet jeśli macie problem w niedzielę można do nich zadzwonić i zapytać o możliwość dowozu. Wiem, jak to jest, kiedy bardzo się gdzieś spieszysz a tu sorr, nie ma jazdy.
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Re: Solidny akumulator na lata

Postprzez Oleks » niedziela, 27 lutego 2022, 16:16

Ja natrafiłem jakiś czas temu na akumulatory polskiego producenta i okazały się bardzo dobre. Na początku wziąłem dwa do swoich busów, a jak zobaczyłem, że świetnie się spisują w zimie, to zaopatrzyłem w nie resztę floty. Dokładnie ten producent nazywa się Bat Profi i znajduje w Będzinie przy ulicy Gzichowskiej 83. Biorę od niego akumulatory z linii Amper Max Są one tańsze niż konkurencja, a jakość to nadal pierwsza klasa.
Oleks
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 12 stycznia 2020, 11:17

Postprzez » niedziela, 27 lutego 2022, 16:16

 

Następna strona

Powrót do Warsztat polecam / odradzam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość