Olej silnikowy

Olej silnikowy

Postprzez Zyrafa » piątek, 24 sierpnia 2018, 08:28

Czy ktoś z Was stosuje olej silnikowy Shell Helix??
Mam mechanika do którego do tej pory jeździłem i od nie dawna zaczął stosować tego typu olej i nie wiem czy to dobry olej czy nie. Jakie macie zdanie na temat tego oleju??
Zyrafa
 

Postprzez » piątek, 24 sierpnia 2018, 08:28

 

Re: Olej silnikowy

Postprzez Janusz » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 15:57

Ja nie ukrywam, ze jestem bardzo wymagający jeżeli chodzi o oleje silnikowe. Jednak od pewnego czasu zarówno w samochodzie do jazdy prywatnej, jak mi tym który używam do amatorskich wyścigów jakie organizuje w naszej okolicy stowarzyszenie mające częściowo w opiece tor wyścigowy mam zalane oleje http://pmo-lubricants.com/category/prod ... e-osobowe/ i jestem z nich bardzo zadowolony. tak przy okazji wyścigów. Super jak się nimi interesujecie, chcecie brać w nich udział. Jednak róbcie to samochodami odpowiednio do tego przygotowanymi. I tylko na odpowiednich torach i oficjalnie zorganizowanych i zabezpieczonych, również przez Policję imprezach. Pod żadnym pozorem nie róbcie tego na ulicach w normalnym ruchu, nawet w nocy...
Janusz
 

Re: Olej silnikowy

Postprzez Bogdan 232 » niedziela, 20 stycznia 2019, 13:40

Ja stosowałem i stosuję oleje PMO i jestem bardzo zadowolony z tego jak sprawują się zarówno silnik jak i skrzynia
Bogdan 232
 

Re: Olej silnikowy

Postprzez Sabi » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:07

Z tego co wiem, mój mąż ostatnio zamówił olej (plus kilka części samochodowych) w sklepie MotoSzef, mają dobre ceny, więc wszystko załatwił przy jednej dostawie :)
Sabi
 

Re: Olej silnikowy

Postprzez monyka » czwartek, 21 lutego 2019, 10:12

A co jaki czas zmieniacie olej silnikowy w swoich autach? Z tego co czytałem na stronie https://ucandopl.wixsite.com/ucando/blog-1 najlepiej robić to podczas wymiany filterków co 15 tysięcy km. Myślicie, że to tak najbardziej optymalnie? Lepiej podobno zapobiegać niż leczyć, a taką okresową wymianą można sobie znacznie pomóc ;)
monyka
 

Re: Olej silnikowy

Postprzez arturo » piątek, 26 lipca 2019, 06:58

ja olej wymieniam co około 12 tysięcy km. Zawsze do tego wymieniam filtry. Stosuję olej shell helix.
arturo
 

Re: Olej silnikowy

Postprzez abens » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 08:49

u mnie, jak robiona jest wymiana oleju, to zawsze wlewam ten dedykowany do silnika. Uważam oczywiście też na karteczki co są na aucie. Niekiedy poprzedni właściciel wymienił na coś innego niż dedykowany, a może to zniszczyć silnik.
abens
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 08:46

Re: Olej silnikowy

Postprzez kardinale » poniedziałek, 23 września 2019, 05:21

Jeśli masz takie problemy wejdz tutaj a dowiesz sie więcej http://milaservice.pl/
kardinale
 
Posty: 866
Dołączył(a): niedziela, 10 marca 2019, 11:56

Re: Olej silnikowy

Postprzez Anessa » środa, 25 września 2019, 09:45

A co uważacie na temat uszlachetniaczy oleju? Tutaj piszą o tym sporo. Waszym zdaniem warto je stosować?
Anessa
 
Posty: 195
Dołączył(a): środa, 11 września 2019, 12:36

Re: Olej silnikowy

Postprzez kubiak » czwartek, 26 września 2019, 19:48

nie dodaje uszlachetniaczy. Wolę kupić dobry olej np Shella. Leję taki od kilku lat w swoim samochodzie i nic się z silnikiem nie dzieje.
kubiak
 

Postprzez » czwartek, 26 września 2019, 19:48

 

Następna strona

Powrót do Warsztat polecam / odradzam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość