Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Postprzez Kisza » wtorek, 13 lutego 2018, 09:17

Macie jakieś sprawdzone metody, środki na zabezpieczenie danych osobowych w swojej firmie?
Od dłuższego czasu zastanawiam się, co mogę zrobić, aby jednak nie obawiać się o to, że określone informacje wyciekną z systemu, w końcu coraz więcej słyszy się o różnego rodzaju atakach chociażby za pośrednictwem sieci. W związku z tym, chciałabym Was podpytać, czy korzystaliście może z pomocy takich firm zewnętrznych jak ITLS http://itls.pl/oferta/giodo-dokumentacja-i-rejestracja-zbiorow-danych/, gdzie w grę wchodziłoby takie rozwiązanie jak Dokumentacja i Rejestracja Zbiorów Danych w GIODO. Jak uważacie, czy będzie to odpowiednie rozwiązanie?
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Postprzez » wtorek, 13 lutego 2018, 09:17

 

Re: Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Postprzez biznesmen » czwartek, 7 marca 2019, 14:25

Jest wiele narzędzi oraz sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych w firmie. Osobiście nie korzystałem z usług firm zewnętrznych, takich jak ITLS. Nie umiem tego ocenić. Jednak sam prowadzę przedsiębiorstwo, w którym pracuje ponad 100 osób. Sprawy organizacyjne są bardzo często trudne do zrealizowania przy tak licznej grupie pracowników. Dane każdego pracownika oraz klienta dają naprawdę niezłą sumę papierów. Dlatego zastanawiałem się długo jak sobie pomóc, a tym samym zwiększyć funkcjonalność firmy. Udało mi się wdrożyć system obiegu dokumentów, który sprawia że wszystkie dany są w jednym bezpiecznym miejscu. Nie ma ryzyka, iż jakieś informacje wyciekną na zewnątrz firmy. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów i pomogę polecić go śmiało :)
biznesmen
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 7 marca 2019, 14:10

Re: Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Postprzez McComputer » wtorek, 12 marca 2019, 14:38

Bardzo fajnie, że ktoś porusza ten temat. :) Ja w swojej branży często zajmuję się takimi rzeczami jak automatyzacja działu sprzedaży itp., więc to całkiem pokrewne problemy, bo wraz z automatyzacją rośnie strach moich Klientów o bezpieczeństwo danych osobowych ich, ich pracowników i - jeszcze dalej - Klientów. Zawsze zapewniam, że korzystamy z takich oprogramowań (jeszcze innych niż te polecane wyżej), które zapobiegają jakimkolwiek wyciekom danych osobowych osób po obu stronach, ale mimo to często spotykam się z oporem. Ale jak już rozpoczniemy współpracę to są zadowoleni - nasze metody udowadniają im, że w internecie też jest bezpiecznie. Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że uda się znaleźć dobry sposób. :)
McComputer
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 12 marca 2019, 14:19

Re: Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Postprzez kocikot » piątek, 12 marca 2021, 10:42

Wydaje mi się, że całkiem sporo jest teraz specjalistów, ktorzy mogą Ci pomóc. Zarobki w IT poszły tak do górę, że warto naprawdę się szkolić w tym kierunku!
kocikot
 
Posty: 134
Dołączył(a): wtorek, 18 lutego 2020, 15:13

Re: Bezpieczeństwo danych osobowych w firmie

Postprzez DamianPol » niedziela, 23 stycznia 2022, 21:28

My dlatego zdecydowaliśmy się postawić na program do zarządzania IT nVision od Axence. Do tej pory bardzo dobrze się sprawdza, plusem jest zdecydowanie to że łatwo go ogarnąć i wdrożyć do firmy. Nie obciąża nam sieci, dość łatwo można się w nim poruszać i dzięki niemu między innymi możemy skutecznie przeprowadzać inwentaryzację sprzętu, wyłapywać potencjalne awarie sieci i też zachowując jednocześnie bezpieczeństwo sieci przed próbami wykradania sieci i też sprawdzenie licencji programów żeby wszystko było na czas przedłużone.
DamianPol
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lutego 2020, 11:32

Postprzez » niedziela, 23 stycznia 2022, 21:28

 


Powrót do Oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość