Jaki cad dla początkującego?

Jaki cad dla początkującego?

Postprzez Cad » środa, 25 lipca 2018, 10:22

Jak w temacie, jaki cad powinienem kupić ? Na co zwracać uwagę?
Cad
 

Postprzez » środa, 25 lipca 2018, 10:22

 

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez Radosny » środa, 25 lipca 2018, 10:24

W sumie o każdym programie co nieco słyszałem, ale w sumie nic szczególnego. Wiem tylko, że IronCAD daje radę, jeśli chodzi o projektowanie małych elementów i projektowanie maszyn i konstrukcji stalowych. Orientujecie się jak to cenowo wszystko wychodzi? Może jakiś inny system jest ciekawy, a cena przystępna? Jak się to tam kształtuje w ogóle? Konkrety poproszę panowie, konkrety.
Radosny
 

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez cumel » czwartek, 13 grudnia 2018, 11:28

Z tego co wiem to programów do tego jest naprawdę dużo, wydaje mi się jednak, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jakiegoś do którego są tutoriale i tym podobne rzeczy. Ja ostatnio na przykład znalazłem taki słowniczek pojęć https://gstarcad.pl/gstarcad-slowniczek-pojec/, może właśnie ten program ci przypasuje :) sprawdź sobie
cumel
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2018, 11:16

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez LadyInRed » piątek, 18 stycznia 2019, 12:03

Hej, też rozglądam się powoli za programem dla siebie bo będę otwierać działalność. Większość dostępnych cadów działa i wygląda podobnie, ale mnie zainteresowało rozwiązanie z którego korzysta znajoma w swoim biurze - ZWCAD 2018+2019. :roll: Kupiła go w ubiegłym roku - twierdzi że program jest prosty i intuicyjny (interfejs znany z ACada), ma wszystko co do projektowania potrzebuje. Z licencją dostała drukowany podręcznik, który przeglądałam - to dosyć obszerna instrukcja, na pierwszy rzut oka wydaje się opisywać dokładnie funkcje po funkcji. I co ciekawe po zakupie programu dostała całodniowe szkolenie gratis z podstaw - niby je zna po studiach, ale fajnie było zobaczyć to na programie z którego ma zacząć korzystać. Przy okazji wypytała trenera o wątpliwe kwestie. Szkolenie było w siedzibie firmy w której kupowała, ale wiem że mogła też wybrać udział w opcji online (wolała na żywo). A jak ma jakieś wątpliwości dzwoni albo pisze do pomocy technicznej i dostaje na bieżąco wskazówki - wszystko w cenie licencji. :D
Wygląda na to że ZWCAD to właśnie fajna opcja szczególnie dla początkujących bo nie jesteś sam z obsługą, a program działa płynnie i ma wszystkie potrzebne funkcje. Jak przyjdzie czas na zakup pewnie się na niego zdecyduje, ale na pewno pobawię sie nim na darmowej wersji testowej :)
Macie jakieś doświadczenia z tym programem? A może polecacie jeszcze inną opcje? :roll:
LadyInRed
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 18 stycznia 2019, 11:50

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez EmilKlim » piątek, 22 marca 2019, 23:13

Ja uważam, że na ten moment jedną z lepszych opcji jest ZwCad w najnowszej wersji 2019, który działa stabilnie, bez problemów z wydajnością również dodatkowych nakładek jak ZwTraffic czy ZwGeo oraz integracji z innymi programami w zakresie plików DWG i DXF. Ja pracuję na 64 Bitowej wersji i śmiało mogę polecić. Do tego prowadzą również szkolenia dla początkujących z obsługi jeżeli takich również będziesz potrzebował.
EmilKlim
 

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez Szymin » piątek, 26 lipca 2019, 08:26

Podzielam opinie poprzednika i również uważam, że jedną z ciekawszych propozycji jeżeli chodzi o program CAD jest ZwCAD 2019, który możesz sprawdzić sobie sam na wersji próbnej przez 30 dni. Do tego w pełni stabilny, z dużą ilością nakładek przydających się w codziennej pracy oraz dostępny w całkiem przystępnej cenie, także wydaje mi się że to na ten moment jedna z czołowych opcji którą warto brać pod uwagę.
Szymin
 

Re: Jaki cad dla początkującego?

Postprzez Ferez » środa, 3 lutego 2021, 08:45

Akurat tutaj mogę się zgodzić z wypowiedziami poprzedników odnośnie ZwCAD w mojej ocenie to numer jeden jeżeli chodzi o wysoki poziom obsługi technicznej, szkolenia, wysoką funkcjonalność i świetną bazę dodatkowych nakładek. Oczywiście przy tym zachowując pełną integrację z innymi programami. Daje radę, warto go sobie przez miesiąc za darmo przetestować.
Ferez
 
Posty: 375
Dołączył(a): niedziela, 26 stycznia 2020, 22:17

Postprzez » środa, 3 lutego 2021, 08:45

 


Powrót do Oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość