Przesadzanie drzewek bonsai

Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez hanoi » środa, 29 sierpnia 2018, 10:32

Potrzebuję pomocy. Przede mną przesadzanie drzewek bonsai, a ja nigdy nie przesadziłam żadnej rośliny. Czy możecie mi powiedzieć, od czego mam zacząć? Potrzebuję specjalnych narzędzi?
hanoi
 

Postprzez » środa, 29 sierpnia 2018, 10:32

 

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez ogrodnik » czwartek, 13 września 2018, 11:49

przydadzą Ci się standardowe akcesoria do przesadzania :) czyli rękawiczki, nożyczki, ziemia i oczywiście nowa doniczka. Jak już przesadzisz, to pamiętaj, żeby podlać drzewko, ale nie za dużo i dolać trochę nawozu. Nawozy bonsai znajdziesz w sklepach z akcesoriami do tych drzewek, ale w zwykłym ogrodniczym też powinny być
ogrodnik
 

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez lolla » czwartek, 21 marca 2019, 08:09

Do drzewka bonsai na pewno przyda Ci się jakaś ciekawa donica.
Zerknij sobie t uhttps://www.missdeco.pl/blog/inspiracje/modne-metalowe-doniczki
jest świetny artykuł na ten temat.
Jeżeli chcesz coś zmienić to na pewno Ci się przyda.
lolla
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 22 lutego 2018, 15:40

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez roślinka » środa, 10 kwietnia 2019, 09:44

Hej! nigdy nie przesadzałam drzewka bonsai, a wydaje mi się, że potrzebują one specjalnej opieki :) na pewno musisz przesadzić je do większej doniczki i dać im jakiś nawóz. na stronie agrecol.pl widziałam różnego typu artykuły i porady jak dbać o rośliny, może tam zajrzyj :)
roślinka
 

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez farah557 » poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 09:16

Poczytaj sobie na poradniku ogrodniczym o drzewkach bonsai albo wejdź na tamtejsze forum. Znajdziesz wiele cennych informacji
farah557
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2019, 15:40

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez Alga » wtorek, 25 czerwca 2019, 09:41

U mnie w domu żywe rośliny się raczej nie utrzymują, niezależnie jak o nie dbam. Na balkonie natomiast bez problemu.
Alga
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 21 czerwca 2018, 15:22

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez Mia » środa, 7 sierpnia 2019, 21:25

Może to kwestia nawozów i podłoża, które stosujesz? U mnie kwiatki też nie chciały się utrzymywać. Chciałam się już poddac i dać sobie spokój jednak trafiłam na hurtownię rolniczo-ogrodniczą Farmer, gdzie zaopatrzyłam się w nawozy, sadzonki i donice od tej pory rośliny zagościły w moim domu na stałe.
Mia
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 3 lipca 2019, 09:07

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez farah557 » piątek, 20 grudnia 2019, 19:45

Niedawno przesadzałem swoje rośliny w domu i dodałem do doniczki garstkę tego nawozu z hydrożelem https://terracottem.pl/
Dzięki temu teraz nie musze tak często podelewać i rosliny spokojnie wytrzymają gdy wyjadę na urlop
farah557
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2019, 15:40

Re: Przesadzanie drzewek bonsai

Postprzez addamek » czwartek, 1 września 2022, 18:41

A czy wiecie coś więcej o takim kwiatku jak stokrotka afrykańska? Coś takiego jak to https://dekarzswarzedz.pl/ogrod/stokrot ... elegnowac/ bardzo mnie to interesuje, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji :(
addamek
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 12 października 2020, 19:04

Postprzez » czwartek, 1 września 2022, 18:41

 


Powrót do Ogród

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron