konstrukcje stalowe na taras

konstrukcje stalowe na taras

Postprzez dariawaria » czwartek, 21 lutego 2019, 14:15

Cześć,
Mam w domu otwarty taras i niestety sąsiedzi ze swojego balkonu mają na niego pełny widok. Zastanawiam się czy konstrukcje stalowe na taras mogłyby posłużyć mi jako swojego rodzaju parawan. Macie coś takiego u siebie w domach?
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Postprzez » czwartek, 21 lutego 2019, 14:15

 

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez ibinka » piątek, 27 września 2019, 09:21

Mnie się marzy jakaś elegancka altanka :") Może być stalowa :)
ibinka
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 10 września 2019, 12:13

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez Anessa » piątek, 27 września 2019, 11:28

My planujemy zbudować ładne zadaszenie oparte na konstrukcji z takich konstrukcyjnych rur, pokrytej drewnem.
Anessa
 
Posty: 195
Dołączył(a): środa, 11 września 2019, 12:36

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez olaola » środa, 13 listopada 2019, 10:52

Nie wydaje mi się, by stalowe rury były dobrym pomysłem. Taras jest jednak zdecydowanie miejscem, które ma styczność z naturą, wiatrem, wodą i prędzej czy później, coś się z tymi rurami stanie. Ja bym się na to po prostu nie zdecydowała, a zadaszenie jednak zrobiła z Plexikordem , bo to dobra firma znająca się na rzeczy.
olaola
 

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez andzia » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 20:39

Pamiętaj, że takie konstrukcje powinno się zabezpieczyć przed korozją. Widziałam ciekawe propozycje na https://rs-mal.pl/malowanie-konstrukcji-stalowych/ . Moim zdaniem są one godne uwagi. Czasem lepiej je od razu zabezpieczyć niż potem żałować.
andzia
 

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez Wiola222 » środa, 10 czerwca 2020, 09:34

Rzeczywiście czasami cały urok przesiadywania na tarasie znika, gdy tylko naprzeciwko pojawiają się ciekawscy sąsiedzi :D Na szczęście możemy znaleźć wiele funkcjonalnych rozwiązań. Wszystko zależy od tego czy szukasz czegoś lekkiego, łatwego w demontażu jak jakieś zwijane parawany czy jednak konstrukcji stawianej na cały sezon albo i trwałej zabudowy na lata. Warto tutaj uwzględnić też czy sama architektura tarasu wytrzyma takie obciążenia, czy były stosowane na przykład pustaki szalunkowe https://www.forbet.pl/karta-produktu/pustak-szalunkowy,48.html czy jedynie naprędce położono deski tarasowe. Cokolwiek nie robi się w domu czy w ogrodzie, zdecydowanie korzystniej jest postawić na solidne i sprawdzone rozwiązania.
Wiola222
 
Posty: 85
Dołączył(a): wtorek, 31 marca 2020, 13:00

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez aniaola37 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 10:03

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będą ścianki aluminiowe takiej jak tutaj: http://sciankialuminiowe.pl Jak dla mnie ładniej to wygląda i jest bardziej praktyczne.
aniaola37
 
Posty: 142
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2016, 13:59

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez Kisza » piątek, 14 sierpnia 2020, 21:57

Cóż, pomysł z takim rozwiązaniem jest na pewno bardzo ciekawy. Niemniej jednak moim zdaniem warto zwrócić uwagę tutaj także na taką kwestię jak jak antykorozja stali . Materiał ten bowiem w przypadku działania niekorzystnych czynników, może stracić swoje właściwości, a tym samym stanie się bardziej podatny na uszkodzenia o różnym charakterze. Szeroką ofertę usług, związanych z zabezpieczaniem tego rodzaju produktów w swojej ofercie posiada Frykar i moim zdaniem zdecydowanie warto się z nią zapoznać:).
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez dariawaria » środa, 2 września 2020, 09:01

u mnie sprawdza się pawilon lavo brązowy. Wolę takie rozwiązania niż budowle na stałe, które chcąć niechcąć zabierają zielony metraż a taki pawilon zawsze można złożyć :)
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Re: konstrukcje stalowe na taras

Postprzez Krzysiek Majewski » wtorek, 22 września 2020, 12:05

Mnie osobiście takie konstrukcje nie podobają się, zwłaszcza jeśli chodzi o taras. Poleciłbym więc mimo wszystko postawić na drewno. By drewno zastosowane na tarasie dobrze się trzymało, polecam zastosować oleje tarasowe Remmers, bo te potrafią w dużym stopniu się przydać i zapewnić drewnianym elementom ochronę. A o niej warto pamiętać szczególnie przed zimą.

;)
Krzysiek Majewski
 
Posty: 271
Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2017, 07:44
Lokalizacja: Kraków

Postprzez » wtorek, 22 września 2020, 12:05

 

Następna strona

Powrót do Ogród

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości