Porady ogrodnicze

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez mniam » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:02

Kochane powoli urządzam ogród i nie mam pojęcia jakie kwaty dodać, zalezy mi na takih, któe potem przełożę do doniczki :)
Na razie skupima się na ozdobieniu wejścia do domu, dlatego kupiłam drzwi z dębu i przycisk dzwonkowy i własnie jakies kwiaty do tego chce :) :lol:
mniam
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 31 grudnia 2019, 09:49

Postprzez » wtorek, 31 grudnia 2019, 10:02

 

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Lisek44 » piątek, 10 stycznia 2020, 14:31

Jeśli pragniesz się douczyć na ten temat więcej to radzę spojrzeć sobie na blog - http://superpily.pl . Według mnie w tym miejscu odnajdziesz najbardziej potrzebne informacje odnośnie owego tematu. Według mnie skupienie solidnej wiedzy.
Lisek44
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 13:12

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Krysia » środa, 15 stycznia 2020, 17:50

Koniecznie musze się douczyć! Bo zależy mi na tym, by dobrze sobie urządzić ogród. Ale jak zacienić taras? Zależy mi na to, by móc wypić poranną kawę w promieniach słońca.
Krysia
 

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Mia » piątek, 17 stycznia 2020, 11:40

Wiele przydatnych informacji można zyskać czytając blogi ogrodnicze. A jeśli chodzi o zacienienie tarasu to można zastosować tradycyjnie parasol ogrodowy, markizę lub tzw. żagiel. Moim zdaniem do zacienienia tarasu świetnie sprawdzą się również rośliny pnące np róże, dzikie wino, bluszcz. W ten sposób zyskujesz naturalną zasłonę przed słońcem oraz nietuzinkową dekorację. Aranżując ogród możesz sobie trochę pomóc robiąc zakupy w sklepie internetowym FARMER, znajdziesz tam sadzonki, nasiona kwiatów, warzyw, traw, narzędzia ogrodnicze, środki ochrony roślin i wiele innych przydatnych produktów. Zresztą zobacz sobie sama na www.ifarmer.pl.
Mia
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 3 lipca 2019, 09:07

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez kwiatuszek » środa, 22 stycznia 2020, 21:42

Niedługo się zacznie na prace w swoich ogrodach. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać. Uwielbiam spędzać czas w swoim ogrodzie. W roku w ogóle chciałabym jeszcze więcej posadzić kwiatów. A tak się składa, że nawet znalazłam taką stronę jak https://www.gardenowo.pl/sadzonki i tam można znaleźć tanie, a wysokiej jakości sadzonki. Na pewno skorzystam z ich oferty.
kwiatuszek
 

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez blobers » czwartek, 23 stycznia 2020, 21:03

Jeśli już mówimy o poradach ogrodowych, to od siebie dodam coś o zakładaniu trawników i kosiarkach. Wiecie co robić w sytuacji kiedy ta kosiarka się zepsuje? Na pewno potrzebna będzie naprawa, a czy wiecie gdzie dostaniecie paski do kosiarki jaką posiadacie? Wydaje mi się, że bez problemu będą one dostępne w ofercie sklepu skladczesci.pl i właśnie tam polecam wam zajrzeć w ich poszukiwaniu w pierwszej kolejności
blobers
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 13 stycznia 2020, 14:28

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez mami772 » czwartek, 23 stycznia 2020, 23:12

No a macie jakieś pomysły na meble ogrodowe? Tyle jest tego, że nie wiadomo na co się zdecydować. Jeśli zamierzamy przechowywać meble przez całą zimę w ogrodzie, to raczej warto zdecydować się na technorattan, bo drewniane mogą szybko się zniszczyć. Tutaj https://bazkar.pl są takie meble w sprzedaży. Oczywiście mają też drewniane. Sporo tama jest różnych rozwiązań i do tego można również zakupić akcesoria.
mami772
 
Posty: 740
Dołączył(a): niedziela, 28 kwietnia 2019, 08:23

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Lidka_123 » niedziela, 26 stycznia 2020, 15:44

Tak! Jeśli mowa o ogrodzie, to warto przede wszstkim zaopatrzyć się w rosliny!! Przydadzą się rownież środki chroniące rosliny przed insektami i pasożytami i odpowiednie nawozy. Ogólnie jeśli chodzi o ogród to polecam stronę: https://wpolu.pl/
Mają tam wszytsko co jest potrzebne i to w jednym miejscu, fajne ceny, duża róznorodność.
Lidka_123
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 8 grudnia 2019, 21:34

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Arkadiusz1 » niedziela, 26 stycznia 2020, 21:05

Czemu nie? Przecież dzisiaj jesteście w stanie uzyskać bardzo ciekawe sposoby na uprawę roślin, również w bardziej nietypowy sposób.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Porady ogrodnicze

Postprzez Sjena » piątek, 14 lutego 2020, 13:38

tak apropo tematów rolniczych - poza uprawą roślin zajmujecie się może hodowlą bydła? słyszałam,że to bardzo opłacalne zajęcie w dzisiejszych czasach więc warto o tym wspomnieć. W przypadku gospodarstwa zajmującego się hodowlą zwierząt warto rozważyć wprowadzenie do ich diety suplementów chroniących przed rozmaitymi chorobami. Bardzo dobre środki dla zwierząt hodowlanych oferuje firma Vetsorb . Firma zajmuje się produkcja preparatów zwalczających biegunki, mykotoksyny,środków do higienizacji ściółki oraz sorbenty do paszy
Sjena
 
Posty: 175
Dołączył(a): poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:38

Postprzez » piątek, 14 lutego 2020, 13:38

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogród

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron