dom energooszczędny

dom energooszczędny

Postprzez dariawaria » środa, 28 marca 2018, 10:55

Cześć,

Czy ktoś z was ma taki dom, bądź jest w trakcie budowy? Zastanawiam się nad nim i chcę wiedzieć jakie są zalety technologii energooszczędnej. Będę wdzięczna za informację :)
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Postprzez » środa, 28 marca 2018, 10:55

 

Re: dom energooszczędny

Postprzez Ela78 » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:13

Moja siostra jest w trakcie budowy domu energooszczędnego. My akurat budujemy normalny, w zasadzie to prawie koniec, ale trzeba przeciez jeszcze w środku wykończyć. I jeszcze wiele nam zostało do kupienia, więc końca nie widzę. Jak na razie zastanawiam się czy warto kupić dzwonek czy może domofony audio? Bo rozglądałam się za takimi i znalazłam tutaj http://www.zamel.pl/produkty/entra-syst ... fony-audio myślicie że to będzie lepsze od dzwonka?
Ela78
 
Posty: 587
Dołączył(a): poniedziałek, 6 marca 2017, 20:14

Re: dom energooszczędny

Postprzez Marokanka5 » środa, 30 maja 2018, 13:06

Ja widzę same zalety, tańsze utrzymanie, dbanie o środowisko, ale też nieco większe koszty budowy. Trzeba też pamiętać, że jak się decyduje na dom energooszczędny to trzeba go też odpowiednio wyposażyć, energooszczędne sprzęty, energooszczędna armatura łazienkowa i kuchenna, np. taka kludi.com/shop/pl/single-lever-sink-mixer-dn-10-25.html
Marokanka5
 

Re: dom energooszczędny

Postprzez Ajka9090 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 15:43

Marokanka5 napisał(a):Ja widzę same zalety, tańsze utrzymanie, dbanie o środowisko, ale też nieco większe koszty budowy. Trzeba też pamiętać, że jak się decyduje na dom energooszczędny to trzeba go też odpowiednio wyposażyć, energooszczędne sprzęty, energooszczędna armatura łazienkowa i kuchenna

Jak najbardziej się zgadzam, porządne akcesoria to podstawa. U nich można znaleźć ciekawe baterie i nie tylko https://www.grupa-armatura.com Sama jestem na etapie remontu generalnego łazienki i kuchni. Wiem że raz dobrze kupiony sprzęt, akcesoria wyposażenia to komfort oraz jednorazowy wydatek na lata.
Ajka9090
 
Posty: 432
Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2017, 17:18

Re: dom energooszczędny

Postprzez monte88 » środa, 11 lipca 2018, 17:34

Jedno z moich marzeń. Najlepiej żeby był połączeniem inteligentnego i energooszczędnego
monte88
 
Posty: 29
Dołączył(a): środa, 11 lipca 2018, 11:51

Re: dom energooszczędny

Postprzez Mela85 » piątek, 13 lipca 2018, 08:25

Zerknijcie tutaj mają super projekty takich domów http://mawit.com.pl/
I jest w czym wybierać
Mela85
 
Posty: 680
Dołączył(a): wtorek, 23 sierpnia 2016, 06:36

Re: dom energooszczędny

Postprzez devilangel » środa, 12 września 2018, 17:31

Budowa domu energooszczędnego może być droższa od tradycyjnych rozwiązań, ale poniesione koszty zwrócą się szybko podczas późniejszej eksploatacji. Podstawa, to dobry projekt, a w dalszym planie weryfikacja finalnego efektu budowy. Warto zrobić podstawowe badania i ekspertyzy, a wśród nich na przykład pomiary elektryczne które wyeliminują ewentualne wady instalacji.
devilangel
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 15:44

Re: dom energooszczędny

Postprzez tadeks » poniedziałek, 15 października 2018, 08:07

ja widziałam ostatnio dom z paczki już gotowy na świeżo powiem jedno WOW, jestem totalnie zakręcona i sama zastanawiam się nad postawieniem takiego dla siebie i rodziny :)
tadeks
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2018, 07:54

Re: dom energooszczędny

Postprzez crop4 » wtorek, 13 listopada 2018, 18:38

Aby dom był energooszczędny to już na etapie projektu należy o to zadbać. I to projektu indywidualnego, a nie takich gotowych z katalogu. W tych katalogowych jest tyle błędów, że podczas adaptacji architekci łapią się za głowę. A dobry projekt to podstawa, by dom był tani w użytkowaniu. My mieliśmy tak wyliczone, by jak najwięcej oszczędzić podczas użytkowania. Dobre ocieplenie, dobre okna, mała, kompaktowa bryła domu. dwuspadowy dach. Nie mamy nawet kominów, przez które by uciekało ciepło. Wentylację mamy wykonana z rekuperacją, więc sporo ciepła odzyskujemy. Do tego poszliśmy w ogrzewanie dynamiczne z paneli na podczerwień z dobrymi programatorami. Panele Eco Partner są elektryczne, więc sposób ich sterowania jest właściwie bardzo prosty, i można łatwo je podłączyć do automatyki domu. Przy odpowiedniej taryfie i sterowaniu można mieć naprawdę niskie koszty z takiego ogrzewania.
crop4
 
Posty: 134
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2018, 18:21

Re: dom energooszczędny

Postprzez Paula883 » środa, 14 listopada 2018, 11:58

Jeśli jesteś w momencie budowy domu, to polecam bardzo gorąco zapoznać się z ofertą wywietrzników dachowych. To bardzo dobra inwestycja. Dzięki nim cyrkulacja powietrza w naszym domu będzie zachodziła przez żadnych przeszkód. Polecam https://semifinland.pl/category/wywietrzniki-dachowe.
Paula883
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 22 czerwca 2018, 13:17

Postprzez » środa, 14 listopada 2018, 11:58

 

Następna strona

Powrót do Budowa i remont

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron