Strona 1 z 1

Głośniki w suficie?

PostNapisane: wtorek, 7 lipca 2015, 19:03
przez Borsuk
Czeka mnie remont domy, przy okazji chcę coś zrobic z okablowaniem głośników które mnie denerwuje a dodatkowo samymi głośnikami. Co myślicie na temat zamontowania ich w suficie?

PostNapisane: wtorek, 7 lipca 2015, 19:03
przez Reklama

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: środa, 8 lipca 2015, 13:59
przez Sokrates22
Ciekawe rozwiązanie, ale weź pod uwagę, że i tak bez gniazdek i kabli w ścianach się nie obejdzie. Ułożenie gniazd wejściowych powoduje, że w pewien sposób sprzęt "przyspawasz" do tego miejsca. W innym przypadku będziesz miał i kable i wolne gniazda. Kolejna sprawa, to koszt samych głośników. Owszem są do takowego zamocowania, ale głośnik, który będzie spełniał swoje zadanie i równocześnie miał czysty dźwięk kosztuje od 700zł sztuka. To minimum. Jak jesteś ciut bardziej wymagający to licz się z kwotą 2000zł / szt. Jak myślałeś o założeniu "jachtowych" takich po 50-70 zł to uwierz mi szkoda twojej roboty i nawet tych 50zł na głośnik... chyba że faktycznie do jachtu...aby słyszeć co nadają w radiu. Raczej bym nazwał,że sa to wodoodporne głośniki do jachtowego radiowęzła, a nie słuchania muzyki.Ogólnie to zaproponowałbym ci porzucenie tego rodzaju pomysłu (chyba, ze chcesz zainwestować w sprzęt około 25000 (kolumny, mocowania, kabel, gniazda) i zakup jakiegoś fajnego soundbara powiedzmy jak:
http://www.sklepokazji.pl/denon-dht-s51 ... p-459.html

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: poniedziałek, 9 lipca 2018, 18:16
przez orange12
Super sprawa moim zdaniem, ale ich naprawa kosztuje często fortunę.

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: wtorek, 24 lipca 2018, 13:33
przez maliczek
Jak dla mnie genialna sprawa! Sam tak zrobiłem i jestem mega zadowolony. Wprawdzie nie było to takie łatwe ze względu na ukrycie kabli, ale po długiej batalii się udało. Na suficie mam też żyrandol billard namat, który wygląda trochę jak z gotyckiego zamczyska, więc jak oglądam horrory o Draculi czy Frankensteinie, to mam tak genialny klimat, że aż sam nie wierzę :D

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: niedziela, 23 września 2018, 11:26
przez ola79
Fajnie, że nie zajmują zbyt wiele miejsca. Opcja dla mniejszych mieszkań.

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: piątek, 7 czerwca 2019, 10:15
przez FilipM
Również jestem zdania, że warto zadbać o dobre nagłośnienie również przy kinie domowym, a jeśli nadal nie wybrałeś odpowiednich głośników to tutaj zaproponować Ci mogę sprawdzenie oferty STX https://stx.pl/ który przygotował dość szeroki wybór nagłośnienia zarówno do domu, samochodu i jak tych estradowych. Dlatego jak znajdziesz trochę wolnego czasu to sam sprawdź i mam nadzieję, że coś odpowiedniego uda Ci się u nich odkryć :)

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: piątek, 19 lipca 2019, 10:21
przez emilka1
To byłoby super, ale nie zawsze można sobie pozwolić na takie głośniki. Zwykłe, ale większe i mocniejsze do komputera się sprawdzą. Tu https://sklep.hard-pc.pl/p10392,glosnik ... tooth.html można znaleźć jeden z ceikawszych modeli. Takie głośniki też się sprawdzą w salonie.

Re: Głośniki w suficie?

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 21:27
przez kredy
Zdecydowanie głośniki sufitowe zapewniają lepszej jakości dźwięk. W całym salonie będzie można się cieszyć muzyką jak się zamontuje dobrej jakości głośniki. Tutaj https://www.poweraudio.pl/glosniki-sufi ... 6_374.html można sprawdzić jaki sprzęt wybrać.

PostNapisane: środa, 23 października 2019, 21:27
przez Reklama