co na kontuzje?

co na kontuzje?

Postprzez remigg » niedziela, 12 maja 2019, 11:37

Co stosujecie na kontuzje?? Zacząłem więcej ćwiczyć, chodzę na piłkę i niestety czasami to na drugi dzień ciężko pójść do pracy, jakieś tipy jak szybko wrócić do sprawności?
remigg
 

Postprzez » niedziela, 12 maja 2019, 11:37

 

Re: co na kontuzje?

Postprzez aju » czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:57

No dobra, ale co konkretnie się dzieje?
aju
 

Re: co na kontuzje?

Postprzez karina123 » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 01:51

No właśnie wszystko zależy czego dotyczy ta kontuzja, czy to skręcenie kostki czy jakiś ból pleców albo może niedyspozycja ręki? Na każdą z nich pomagają nieco inne rzeczy, ale to, co warto mieć w domowej apteczce to z pewnością jakiś żel/maść na stłuczenia i obrzęki i bandaż elastyczny, żeby ewentualnie zrobić lekką stabilizację w bolącym miejscu
karina123
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 7 lutego 2019, 09:53

Re: co na kontuzje?

Postprzez slowikowa » środa, 4 grudnia 2019, 17:09

Jak żel to jedynie Traumeel s (https://www.cefarm24.pl/heel-traumeel-s-zel-50-g.html#). Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
slowikowa
 
Posty: 446
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2016, 09:54

Re: co na kontuzje?

Postprzez omlet123 » środa, 8 stycznia 2020, 19:39

karina123 napisał(a):No właśnie wszystko zależy czego dotyczy ta kontuzja, czy to skręcenie kostki czy jakiś ból pleców albo może niedyspozycja ręki? Na każdą z nich pomagają nieco inne rzeczy, ale to, co warto mieć w domowej apteczce to z pewnością jakiś żel/maść na stłuczenia i obrzęki i bandaż elastyczny, żeby ewentualnie zrobić lekką stabilizację w bolącym miejscu

trzeba zrobić dokładne badanie, na dobrym sprzęcie. Ja polecam fmclodz.pl/diagnostyka/obrazowa/rezonans/ w fmc łódz. Tam dostaniesz szybki termin, i co ważne nie jest drogo jak w innych prywatnych placówkach. A lekarze ktorzy tam pracują są bardzo polecani przez pacjentów
omlet123
 
Posty: 207
Dołączył(a): czwartek, 19 września 2019, 14:20

Re: co na kontuzje?

Postprzez latawiec biały » piątek, 24 stycznia 2020, 17:00

Słyszałem że w Krakowie jest super klinika zajmująca się takiego rodzaju urazami, z tego co pamiętam to https://sportoklinik.pl/uslugi/chirurgi ... owego-acl/ . Znajomi niestety musieli wrócić szybciej z nart bo jedną z ich koleżanek dość mocno poturbowało na stoku. Z tego co wiem szybko udało się jej załatwić miejsce w kolejce i niedługo już miała operację kolana. Teraz już dochodzi do siebie.
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Re: co na kontuzje?

Postprzez Psytka » piątek, 14 lutego 2020, 11:45

Przede wszystkim przy kontuzjach warto uda się do lekarza żeby ocenił na ile poważny jest uraz. Co do samego leczenia to metody są różne. Czytałam ostatnio, że przy urazach stawów dobrze sprawdza się magnetoterapia. Takie zabiegi pomagają w szybszej regeneracji uszkodzonych stawów i łagodzą ból. Spójrzcie na stronę hurtowni rehabilitacyjnej Bardomed. Tu można poczytać o zabiegach oraz o urządzeniach do magnetoterapii.
Psytka
 
Posty: 470
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Re: co na kontuzje?

Postprzez Sjena » sobota, 15 lutego 2020, 22:59

Od siebie mogę polecić Rehaexpert bo oni oferują rehabilitację za przystępną cenę. Dojeżdżają do swoich pacjentów a więcej informacji znajdziesz tutaj http://www.rehaexpert.com.pl
Sjena
 
Posty: 175
Dołączył(a): poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:38

Re: co na kontuzje?

Postprzez dribners » wtorek, 24 marca 2020, 07:08

Według mnie najlepszym wyjściem, kiedy pojawia się kontuzja jest udać się do doświadczonego lekarza :)
dribners
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2020, 06:49

Re: co na kontuzje?

Postprzez dunnka » środa, 26 sierpnia 2020, 18:06

Ja robiłam rezonans kolana w Warszawie w https://radiomedica.pl/ Po badaniu miałam szybko wynik a teraz czeka mnie rehabilitacja. Takie badanie jest bardzo potrzebne ponieważ wtedy tylko dowiemy się co dokładnie nam dolega.
dunnka
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2020, 14:20

Postprzez » środa, 26 sierpnia 2020, 18:06

 

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość