Wycieczka do Iranu

Wycieczka do Iranu

Postprzez crop4 » środa, 20 lutego 2019, 19:49

Planuję wybrać się na zwiedzanie Iranu. Na razie jest myśl plan. Sam kraj jest dla mnie bardzo interesujący. Byłam w Poznaniu na prelekcjach podróżników "Śladami marzeń" i miałam okazje zobaczyć i porozmawiać z osobami, które odwiedziły własnie Iran. I to całkiem niedawno. To co mówią w mediach a to co jest rzeczywistością to jednak jest coś innego. Sama nie wiem dlaczego tak jest. A co Wy myślicie o takim pomyśle?
crop4
 
Posty: 134
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2018, 18:21

Postprzez » środa, 20 lutego 2019, 19:49

 

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez EVKA » niedziela, 24 lutego 2019, 18:40

Od dawna chodziła mi po głowie taka wycieczka po Iranie,niestety moja rodzina skutecznie wybijała mi ten plan z głowy ze względu na bezpieczeństwo.W zeszłym roku nasi znajomi wybrali się w 3 tyg. podróż po Iranie i wrócili zadowoleni i zapewniali nas ,że to był jeden z bezpieczniejszych krajów w jakim byli.Może teraz uda mi się przekonać moich bliskich na taką wyprawę.
EVKA
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 24 listopada 2018, 15:51

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez Ala » niedziela, 24 lutego 2019, 18:41

Taka wypraw może być bardzo ciekawa i inspirująca. Jednak czy nie lepiej byłoby pomyśleć o wyjeździe zorganizowanym by nie mieć problemów z wizą i mieć większe poczucie bezpieczeństwa?
Ala
 

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez crop4 » czwartek, 28 lutego 2019, 18:52

Ala napisał(a):Taka wypraw może być bardzo ciekawa i inspirująca. Jednak czy nie lepiej byłoby pomyśleć o wyjeździe zorganizowanym by nie mieć problemów z wizą i mieć większe poczucie bezpieczeństwa?

Masz rację. Wyjazd zorganizowany to bezpieczniejsza opcja. Poza tym jak zdążyłam się dowiedzieć, to indywidualnie obecnie nie dostanę wizy. Dają tylko dla zorganizowanych grup. Znalazłam taki wyjazd w Wytwórni Wypraw i u nich problemu z wizami nie było, więc pewnie u nich wykupię tą wycieczkę. Program mają dość bogaty i ciekawy.
crop4
 
Posty: 134
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2018, 18:21

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez pawlo77 » poniedziałek, 11 marca 2019, 14:25

crop4 napisał(a):
Ala napisał(a):Taka wypraw może być bardzo ciekawa i inspirująca. Jednak czy nie lepiej byłoby pomyśleć o wyjeździe zorganizowanym by nie mieć problemów z wizą i mieć większe poczucie bezpieczeństwa?

Masz rację. Wyjazd zorganizowany to bezpieczniejsza opcja. Poza tym jak zdążyłam się dowiedzieć, to indywidualnie obecnie nie dostanę wizy. Dają tylko dla zorganizowanych grup. Znalazłam taki wyjazd w Wytwórni Wypraw i u nich problemu z wizami nie było, więc pewnie u nich wykupię tą wycieczkę. Program mają dość bogaty i ciekawy.


Zorganizowany zawsze bezpieczniejszy. I dodatkowo mega wygodnie tak podrózować. Nie martwicie sie o noclegi, przejazdy itd. Szczególnie objazdówka fajnie tak wypada. A odnosze wrażenie, że własnie o takiej objazdówce po Iranie tu mówicie. Kraj daleko od nas, więc raczej nieprędko tam wrócicie. Warto jak najwięcej zobaczyć ;)
pawlo77
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2019, 14:21

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez Tosia » czwartek, 16 maja 2019, 05:14

Iran z Wytwórnią Wypraw to plan mych tegorocznych wakacji. Mnóstwo zwiedzania co pozwoli na uchwycenie piękna tego kraju w mym nieodzownym przyjacielu wojaży aparacie fotograficznym. Liczę na znakomite fotki, które będą mi umilały długie zimowe wieczory podczas, których będę wspominać niezapomniane przygody z tej wycieczki. Ciekawi mnie architektura, przyroda i ludzie w tym kraju żyjący w jakże innej kulturze niż nasza.
Tosia
 

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez Strelka » sobota, 24 sierpnia 2019, 12:16

Wycieczka na pewno ciekawa, warto poznać także inne kierunki, zobaczyć jak wygląda całkiem inna kultura. Jednak oczywiście częściej wybieramy kierunki europejskie, tu większe miasta, często stolice bardzo często są wybierane na wakacje, krótkie urlopy. Poczytajcie sobie artykuł http://veturo.pl/article/3747/tanie-lot ... opejskich/ o tego typu wycieczkach, dowiecie się ile mniej więcej mogą kosztować loty samolotem do danego miasta, jak w ogóle załatwić sobie taką wycieczkę. W internecie można znaleźć bardzo dużo inspiracji wakacyjnych, także i porad jak podróżować.
Strelka
 
Posty: 111
Dołączył(a): środa, 18 kwietnia 2018, 16:31

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez Antoska55 » piątek, 15 listopada 2019, 16:59

Takie kierunku zwiedza się najczęściej raz w życiu i jak najbardziej warto je zobaczyć. Ja planuje jeszcze w swoim życiu troszkę pozwiedzać, na Iran też kiedyś przyjdzie pora. Teraz mam na celowniku Singapur, znajoma była tam z mężem i byli oboje zachwyceni. Macie może już też swoje wymarzone kierunki wakacyjne? Najważniejsze tu będzie odpowiednie zaplanowanie podróży. Może tu portal Esky http://esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/sin/singapur wam pomoże. Można tu znaleźć okazyjne bilety na samolot w różnych kierunkach świata, także i hotele.
Antoska55
 
Posty: 46
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:47

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez Anessa » czwartek, 12 grudnia 2019, 13:48

Ja bym się jednak wstrzymała od takich wypraw... Bezpieczniej wynająć autokar w Krakowie i pojeździć ze znajomymi po kraju. Też mamy wiele pięknych i niedocenianych miejsc.
Anessa
 
Posty: 209
Dołączył(a): środa, 11 września 2019, 12:36

Re: Wycieczka do Iranu

Postprzez wiktoria68 » środa, 18 grudnia 2019, 10:14

Fajny pomysł. Jak się jest młodym, fajnie wybrać się w małej grupie. Wyjazd nie musi być zorganizowany, można wszystko na miejscu załatwić. Wybrać się samolotem, tanio jest w Ryanair. Przy czym za tym tanio czasem idą opóźnienia. Trzeba później składać do Ryanair reklamacje. Najlepiej zrobić to poprzez firmę zajmującą się odszkodowaniami https://delayfix.com/linia-lotnicza/ryanair Oni wiedzą, jak z linii lotniczych wycisnąć kasę.
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Postprzez » środa, 18 grudnia 2019, 10:14

 

Następna strona

Powrót do Wakacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron