Koronawirus w natarciu!

Koronawirus w natarciu!

Postprzez kolbam » poniedziałek, 23 marca 2020, 11:17

WHO uznało to za pandemię. Trudno powiedzieć, czy tak jest w istocie, bo akurat w Europie są kraje, które nieco wykrzywiają statystykę. We Włoszech umierają głównie starsze osoby, bo też ten kraj ma, zaraz po Grecji, najstarsze społeczeństwo na starym kontynencie. Ponad 25% stanowią osoby po 60-ce. Do tego jeszcze spora nieodpowiedzialność ludzi i władz, no pasztet gotowy... Tam przecież w samej Lombardii zmarło już ponad 3400 osób, czyli więcej niż w całych Chinach. A co mówią specjaliści i różne teorie? Polecam ten tekst koronawirus w natarciu, który jest na portalu TuŁódź z tytułem Kto zatrzymał Świat? Nie ze wszystkim się zgadzam, ale kilka spostrzeżeń i linków bardzo cennych.
kolbam
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota, 20 października 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez » poniedziałek, 23 marca 2020, 11:17

 

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez Kisza » wtorek, 7 kwietnia 2020, 12:41

Im więcej dowiemy się na temat koronawirusa, tym lepiej. Niestety w naszym kraju czekamy na szczyt zachorowań, wobec czego warto wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko zakażenia , a przy tym powinniśmy stosować się do zaleceń władz i pozostać w domach tak długo, jak długo będzie to konieczne.
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez persona » wtorek, 14 kwietnia 2020, 23:21

Myślę, że dobra diagnostyka jest najważniejsza. Żebyśmy wiedzieli czy na pewno mamy koronawirusa. A testów nie wykonują każdemu, Ci do nie łapią się w widełki dostają odmowy. A można już przecież zarazić się wszędzie. Wcale nie wiedząc od kogo. Wiecie że można już zakupić test i wykonać prywatnie? na http://kontrakoronawirus.pl/ można zamówić taki. W miastach jak Łódź, Gdańsk, Warszawa, Kraków.
persona
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 15 stycznia 2020, 10:28

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez wiktoria68 » sobota, 18 kwietnia 2020, 16:21

Testy dla każdego to chyba nie u nas. Chociaż bodajże w Gdyni można podjechać i nie wychodząc z samochodu można zrobić test, ale oczywiście trzeba słono zapłacić. Testy na NFZ to chyba moja fantazja ;) Jeśli chodzi o mnie to korzystam z rękawiczek oraz maseczek ochronnych na twarz https://www.drukarniaonline.pl/page/maseczka-ochronna-na-twarz---drukarniaonlinep W drukarniaonline.pl można je tanio kupić, 4,50 za sztukę. Na pewno znajdą się chętni zważywszy na ceny jakie mają apteki. Ile sztuk macie w domu?
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez jannia » niedziela, 19 kwietnia 2020, 21:35

lepiej zapobiegać niż potem leczyć. Orientujecie się co możemy zrobić by poza higieną osobistą i ograniczaniem kontaktów zmniejszać ryzyko zarażania? Moim zdaniem dobry pomysł to dezynfekowanie czego się da i stosowanie produktów antybakteryjnych. Mam na myśli na przykład takie klamki https://fam-to.pl/pl/powloka-antybakteryjna/ to jedyny taki producent w Polsce. Mają dużo zamówień ale na pewno zrobią wszystko by zrealizować każde zamówienie.
jannia
 
Posty: 227
Dołączył(a): niedziela, 19 kwietnia 2020, 20:50

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez charlotte1991 » środa, 29 kwietnia 2020, 20:44

Temat koronawirusa chyba nie prędko się zakończy a my będziemy musieli przez długi czas nosić maski. Dlatego mam zamiar zaopatrzyć się w maski FFP2 - https://www.shop-dent.pl/pl/menu/srodki ... 2-451.html Do tej pory nosiłam maski jednorazowe, ale źle się w nich czuję. Boję się, że sama się zarażę i denerwuje mnie to, że trzeba je non stop wymieniać.
charlotte1991
 
Posty: 609
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lutego 2020, 08:05

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez dzer » czwartek, 30 kwietnia 2020, 15:50

Maski to mus, na dalekim wschodzie dalej chodzą w maskach i my też powinniśmy
dzer
 
Posty: 131
Dołączył(a): czwartek, 30 kwietnia 2020, 15:45

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez dramcia » poniedziałek, 4 maja 2020, 12:58

Polecam zajrzeć na Koronawirus Polska - rzetelne informacje na temat pandemii.
dramcia
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2020, 12:54

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez ania23 » środa, 6 maja 2020, 14:10

Hej :)
Czy waszym zdaniem moda w czasach pandemii ma znaczenie? Ubieracie się w wygodny dres czy może jednak starać się zachować pozory normalności podczas siedzenia w domu, ubierając się w eleganckie, wyjściowe ciuchy? Dajcie znać co sądzicie na ten temat! :)
ania23
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2018, 11:05

Re: Koronawirus w natarciu!

Postprzez marilka » piątek, 8 maja 2020, 07:22

Oby to szybko minęło
marilka
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2020, 07:15

Postprzez » piątek, 8 maja 2020, 07:22

 

Następna strona

Powrót do Kraj

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron