Oszczędzanie

Re: Oszczędzanie

Postprzez opos » środa, 31 października 2018, 10:49

ja staram sięregularnie odkładać po prostu gotówkę do skarbonki i w ten sposób właśnie sobie oszczędzać
opos
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 31 października 2018, 10:41

Postprzez » środa, 31 października 2018, 10:49

 

Re: Oszczędzanie

Postprzez auula » piątek, 28 grudnia 2018, 07:46

opos to faktycznie dobra metoda alr ja dorzuciłam do tego jeszcze oszczędzanie na takich stałych rachunkach np za tel komórkowy. Było to możliwe gdy przeszłam do sieci Otvarta i teraz płace co miesiąc jedynie 17,99 zł. Jakość świadczonych usług jest ok, mam nieograniczone rozmowy i smsy do wszystkich sieci i dodatkowo jeszcze 6 GB internetu do wykorzystania.
auula
 

Re: Oszczędzanie

Postprzez aland » sobota, 2 lutego 2019, 21:43

według mnie dobrym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe
aland
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2019, 21:40

Re: Oszczędzanie

Postprzez jagodova » wtorek, 5 lutego 2019, 14:04

Nic mi tak źle w życiu nie wychodzi jak oszczędzanie :p Niestety, pieniądze wydaję lekką ręką i nic nie jest w stanie mnie od tego powstrzymać. Nawet cel i motywacja. Już się poddałam bo nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić.
jagodova
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 13:49

Re: Oszczędzanie

Postprzez farka » piątek, 15 lutego 2019, 16:06

warto przede wszystkim regularnie odkładać pieniądze :)
farka
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2019, 15:56

Re: Oszczędzanie

Postprzez gadulka » wtorek, 19 lutego 2019, 12:03

Mnie zastanawia temat węgla. Jak dostać rekompensatę,jeśli chodzi o emerytów? Co sądzicie o tym temacie https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/co-z-deputatem-weglowym-dla-emerytow/ ? Co sądzicie o tym temacie? Chętnie poznam Wasze opinie oraz porady.
gadulka
 
Posty: 105
Dołączył(a): poniedziałek, 19 listopada 2018, 11:13

Re: Oszczędzanie

Postprzez latawiec biały » piątek, 12 kwietnia 2019, 18:00

Najlepsze jest oszczędzanie poprzez... inwestowanie :D I mówię to na własnym przykładzie. Mi udało się najwięcej zarobić i oszczędzić dzięki graniu na rynku Forex. Znalazłem kiedyś na https://www.najlepszeplatformyforex.pl/blog/broker-xm/ świetny wpis o brokerach i to właśnie dzięki niemu udało mi się wybrać najlepszego brokera. Inwestuje już dość długo i jestem mega zadowolony z efektów :D
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Re: Oszczędzanie

Postprzez atenskiAkropol » niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:09

Ze mnie jest spokojna i rozważna (jak mam nadzieję ;>) osoba, zatem moim ideałem oszczędzania jest bezpieczna, stateczna i dobrze oprocentowana lokata. Próbowałem co prawda różnych inwestycji jako alternatywy, ale to za dużo nerwów jak na mój gust. Poza tym na dobrej lokacie da się nieco zarobić. Osobiście preferują na przykład te, które odnaleźć można w ofercie Santander Consumer Banku: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/. Przejrzałem swojego czasu wiele różnych ofert i spośród nich to właśnie te lokaty najbardziej przykuły moją uwagę swoją opłacalnością :).
atenskiAkropol
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek, 9 kwietnia 2019, 13:09

Re: Oszczędzanie

Postprzez Samanta » wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:50

niezwykle korzystnym oszczędzaniem jest inwestowanie, tylko trzeba robić to z głową. Akurat warto znać dobrego doradce finansowego, ktory jest zaznajomiony z mechanizmami rynku finansowego i taki jest wlasnie pan Piotr Bralczyk http://zarabiajmy.pl/ . Jest to niezależny doradca, ktory dobrze wie jak inwestowac , bo co wazne - skrupulatnie obserwuje zmiany i trendy na rynku.
Samanta
 

Re: Oszczędzanie

Postprzez kisia » środa, 15 maja 2019, 12:02

Teraz mamy takie niepewne czasy, że należałoby coś zacząć odkładać, o ile jeszcze tego nie robimy. W końcu emerytura każdego z nas czeka, także lepiej jest mieć ją większą niż mniejszą. A teraz będzie na to szansa, bo od lipca zacznie już działać ppk, czyli pracownicze plany kapitałowe. chodzi tutaj głównie o to, że my część odkładamy, kolejna część jest od pracodawcy a kolejna od państwa i tak przez kilkadziesiąt lat
kisia
 

Postprzez » środa, 15 maja 2019, 12:02

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron