Która księgowość jest lepsza?

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez calineczka » czwartek, 14 grudnia 2017, 13:02

Wiecie, co sprawia największy kłopot? Poprawne wystawianie faktur. To wcale nie takie proste, jak się niektórym zdaje bo trzeba pilnować wielu szczegółów. Tutaj : https://faktura.pl/prawo-dla-przedsiebi ... ic-fakture znajdziecie wszystkie wskazówki, jak poprawnie to zrobić. Warto poczytać.
calineczka
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 12:04

Postprzez » czwartek, 14 grudnia 2017, 13:02

 

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez good » czwartek, 14 grudnia 2017, 19:02

dla mnie chyba wszystko co zwiazane z podatkami jest klopotem. zreszta sory ale zombi nie jestem. i tak spi sie po 3h zeby cokolwiek zdazyc ogarnac i jeszcze miec czas na rodzine. zreszta po co sie pchac samemu skoro sa od tego ludzie, ktorzy sie znaja na tym. mi ksiegowosc ogarnia firma macaccounting juz ponad rok. obsluga jest naprawde sprawna, rzetelna i zainteresowana klientem. bardzo indywidualnie kazduja swoich "podopiecznych". jeden telefon i jest za chwile odpowiedz. to naprawde duza wygoda przy moim trybie zycia
good
 
Posty: 119
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2017, 23:09

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez cycylia » piątek, 15 grudnia 2017, 12:28

Na pewno zlecenie księgowości dla jakiegoś biura to dobre rozwiązanie - z prawem księgowym trzeba być na bieżąco i nie ma możliwości samemu tego wszystkiego znać.
cycylia
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 15 grudnia 2017, 12:24

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez Arkadiusz1 » sobota, 16 grudnia 2017, 15:46

Przecież samodzielne prowadzenie księgowości rzadko kiedy faktycznie się sprawdza.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez Golgodermiak » piątek, 22 grudnia 2017, 12:48

Ja korzystam z biura wirtualnego od http://ideaprestige.eu/. W ich ofercie jest też dodatkowo usługa księgowa więc mam tym sposobem idealny sposób na moje finanse. Czasem outsourcing może być bardzo dobrym wyborem :)
Golgodermiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 22 grudnia 2017, 12:26

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez Psytka » piątek, 5 stycznia 2018, 14:15

JA uważam, że księgowość najlepiej powierzyć księgowym a nie bawić się w samodzielne w robienie rachunków. Ja wynajęłam biuro rachunkowe Ursus. Co miesiąc wysyłam im potrzebne papiery, naliczają podatek i zus i wysyłają info zwrotne. Jeszcze o ile nie zatrudnia się pracowników to można próbowac samemu robić księgowość ale jak ma się umowy to lepiej aby zajął się tym księgowy
Psytka
 
Posty: 470
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez arkoska89 » poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:19

Spróbuj sam. Teraz jest tyle programów i to bardzo łatwych w obsłudze. U nich na pewno znajdziesz odpowiedni http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm ... rachunkowe .
arkoska89
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek, 23 października 2017, 20:31

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez lodowybaron » czwartek, 22 lutego 2018, 21:43

Ja tam nie ufam przypadkowym programom znalezionym w internecie, prowadzenie księgowości to poważna sprawa i można się naradzić organom władzy w przypadku nieprawidłowości, dlatego ja zleciłem to www.kadrislublin.pl i śpię spokojnie, bo wiem że wszystko będzie na czas i zgodnie z prawem.
lodowybaron
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 22 lutego 2018, 11:25

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez ulunia » niedziela, 25 lutego 2018, 11:33

Ja dopiero startuję z własną firmą i też zastanawiałam się co zrobić ze sprawami kadrowymi, ksiegowymi. O dobrą księgową trudno, a przeglądając różne propozycje trafilam na http://www.glc.pl/kadry-i-place To outsourcing Kadr i płac. Muszę przyznać że ta propozycja najbardziej mi się spodobała. Bo nie tylko zajma się listami płac, naliczaniem podatkow czy rozliczaniem PIT. Ale też przygotują umowy dla pracowników, poprowadzą akta osobowe. Pomogą przy sporządzeniu regulaminu wewnętrznego firmy. W razie koniecznosci prowadzą mediacje. A co mi sie wydaje bardzo istotne reprezentują też firmę w sądzie. Ja lubie być ubezpieczona na rożne sposoby, więc chyba ta oferta jest mi najbliższa.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: Która księgowość jest lepsza?

Postprzez speeder » poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:50

Ja też będę zawsze odradzać samodzielną księgowość, jeżeli nie ma się długoletniego stażu w tej dziedzinie. I też korzystanie z darmowych programów bywa zgubne, bo nie mają tyle zabezpieczeń i usprawnień, które pozwalają na przetwarzanie dużej ilości danych albo dokumentów i będziemy ciągle pracować na zacinających się narzędziach. A czas w prowadzeniu firmy jest niezwykle cenny. Dlatego lepiej móc to zlecić na zewnątrz albo zatrudnić wykwalifikowanych pracowników (bo zwykle księgowość to nie jeden człowiek) i ponosić nieco większe koszty, ale przy okazji mieć więcej czasu na inne ważne kwestie.
speeder
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 26 lutego 2018, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez » poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:50

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kręgi biznesu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości