Biura wirtualne

Biura wirtualne

Postprzez gość » czwartek, 13 listopada 2014, 15:41

Co sądzicie o rejestracji firmy na tak zwanym adresie biura wirtualnego? Czy jest to opłacalne? Jak wygląda obsługa takiego biura? Chcę otworzyć działalność, mieszkam na wynajętym, więc rejestracja firmy w miejscu zamieszkania odpada. Pomocy
gość
 

Postprzez » czwartek, 13 listopada 2014, 15:41

 

Re: Biura wirtualne

Postprzez gość » czwartek, 13 listopada 2014, 15:42

Odpowiem Ci patrząc na to co wykonuję i jakie były i s pozytywy takiego biura. Po pierwsze, podobnie jak ty, mieszkam w mieszkaniu wynajętym. Co prawda wstępnie rozmawiałem z właścicielem, ale ten zaczął tłumaczyć się podatkami itd, więc wyszło, że będę mógł zarejestrować działalność na adres mieszkania, ale czynsz miesięczny o 700zł do góry. Drugim rozwiązaniem o jakim pomyślałem to tradycyjne biuro, ale u mnie w mieście za mały pokoik w typowym biurowcu trzeba zapłacić około 600zł miesięcznie. owszem jest możliwość wynajęcia jakiejś sutereny w kamienicy, za około 350zł, ale konkretnie wykonuję usługi projektowania stron www. Więc co? W miejscu do którego w każdej chwili mozna się włamać mam postawić sprzęt komputerowy za około 20.000zł Dodatkowo miesięcznie trzeba by to było ubezpieczyć, o ile ktos by to ubezpieczył. Dalej po co miałbym jeździć do biura? By sie to tak nazywało? Dlatego zdecydowałem się na wynajem biura wirtualnego Mam w sumie prestiżowy adres, sekretarkę, która odbiera korespondencję w cenie, płace tyle za rok, co średnio by wychodziło za nie całe 2 miesiące ”normalnego” biura. Nie mam problemu ze sprzetem. Jest w domu, gdzie faktycznie pracuję, a jak zdarza się sytuacja, że musze się z kimś spotkać pod firmowym adresem, to po prostu wynajmuję na ”godzinkę” gabinet i po problemie. Dla mnie jest to rozwiązanie super.
gość
 

Re: Biura wirtualne

Postprzez Danka999 » czwartek, 13 listopada 2014, 15:43

W przypadku częśći usług, pomysł biura wirtualnego faktyczne jest dobry bo tani, jednak nie uważam, że jest to idalny sposób na prowadzenie działaności w przypadku większoći firm...
Danka999
 

Re: Biura wirtualne

Postprzez Kamil » sobota, 19 grudnia 2015, 21:25

Znajomy wykonuje usługi on line i ma zarejestrowaną firmę w Wielkiej Brytanii Z tego co wiem (jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić) to jest to tam dopuszczalne i praktykowane, wynajmuje tam wirtualne biuro, dodatkowo ma obsługę, że tak to określę prawno-księgową zapewnioną przez firmę Farrow&Farrow i jakoś u nich nikt niczemu się nie dziwi i nie ma z tego rodzaju prowadzeniem działalności problemów
Kamil
 

Re: Biura wirtualne

Postprzez Maluszek » niedziela, 3 stycznia 2016, 17:54

Biuro wirtualne można spokojnie już założyć poza granicami Polski... Wystarczy choćby sprawdzić na http://finacialrepublic.co.uk
Maluszek
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2015, 16:31

Re: Biura wirtualne

Postprzez grotek » piątek, 7 kwietnia 2017, 13:27

Odpowiem Ci patrząc na to co wykonuję i jakie były i s pozytywy takiego biura. Po pierwsze, podobnie jak ty, mieszkam w mieszkaniu wynajętym. Co prawda wstępnie rozmawiałem z właścicielem, ale ten zaczął tłumaczyć się podatkami itd, więc wyszło, że będę mógł zarejestrować działalność na adres mieszkania, ale czynsz miesięczny o 700zł do góry. Drugim rozwiązaniem o jakim pomyślałem to tradycyjne biuro, ale u mnie w mieście za mały pokoik w typowym biurowcu trzeba zapłacić około 600zł miesięcznie. owszem jest możliwość wynajęcia jakiejś sutereny w kamienicy, za około 350zł, ale konkretnie wykonuję usługi projektowania stron www. Więc co? W miejscu do którego w każdej chwili mozna się włamać mam postawić sprzęt komputerowy za około 20.000zł Dodatkowo miesięcznie trzeba by to było ubezpieczyć, o ile ktos by to ubezpieczył. Dalej po co miałbym jeździć do biura? By sie to tak nazywało? Dlatego zdecydowałem się na wynajem biura wirtualnego Mam w sumie prestiżowy adres, sekretarkę, która odbiera korespondencję w cenie, płace tyle za rok, co średnio by wychodziło za nie całe 2 miesiące ”normalnego” biura. Nie mam problemu ze sprzetem. Jest w domu, gdzie faktycznie pracuję, a jak zdarza się sytuacja, że musze się z kimś spotkać pod firmowym adresem, to po prostu wynajmuję na ”godzinkę” gabinet i po problemie. Dla mnie jest to rozwiązanie super.


Tak to wygląda również u mnie. Nie miałem za bardzo środków, żeby kupować czy wynajmować lokal, bo w Warszawie opłaty są koszmarne, dlatego zainteresowała mnie opcja wynajmu kącika we wspólnej przestrzeni biurowej, jak to się po polsku nazywa. Działalność prowadzę sam więc taka mała przestrzeń z dodatkowymi usługami, była czymś w sam raz. Jestem zarejestrowany w: http://cowork.com.pl/wirtualne-biuro/ jako jednoosobowa działalność gospodarcza i mam możliwość korzystania z wirtualnej recepcji, gdzie odbierają moją pocztę oraz maile, umawiają na spotkania z klientami i rozliczają moje finanse. Sam bym się nie wyrobił chociaż z połową z tych rzeczy więc dla mnie to spora wygoda. I koszty są stosunkowo tanie, choć może niektórzy by polemizowali.
grotek
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 7 kwietnia 2017, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biura wirtualne

Postprzez gabi4 » czwartek, 4 maja 2017, 14:18

Szukam kogoś kto zajmie się kompleksowo moimi finansami, aczkolwiek nie koniecznie musi to być biuro wirtualne, po prostu chcę aby ktoś się tym dobrze zajął, a w jaki sposób to już od firmy zależ. Tak myślałam o http://www.mrwallet.pl ktoś zna ich ? Słyszałem kilka pozytywnych opinii na ich temat, ale jednak wole zapytać kogoś więcej niż paru znajomych wyłącznie.
gabi4
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 21 marca 2017, 13:14

Re: Biura wirtualne

Postprzez Lidi » środa, 7 czerwca 2017, 08:31

Mam znajomego który właśnie ma takie biuro wirtualne i z tego co wiem to jest całkiem zadowolony.
Lidi
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 7 czerwca 2017, 08:27

Re: Biura wirtualne

Postprzez Zuzoljak » piątek, 23 czerwca 2017, 18:20

Ja osobiście polecam biuro wirtualne. Ja korzystam z oferty http://ideaplace.pl/pl/ i jestem jak najbardziej zadowolony z tego, co oferują. Polecam sprawdzić oferty biur wirtualnych i zastanowić się dokładnie czy opłaca się czy nie :)
Zuzoljak
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2017, 18:16

Re: Biura wirtualne

Postprzez gabi4 » poniedziałek, 4 września 2017, 16:12

Wydaje mi się, że wirtualne biura to teraz norma. Masa moich znajomych z tego korzysta. Sama znam http://www.cubecentre.com i wiem, że można tam spokojnie i popracować lub tylko mieć ich adres.
gabi4
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 21 marca 2017, 13:14

Postprzez » poniedziałek, 4 września 2017, 16:12

 

Następna strona

Powrót do Kręgi biznesu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron