Księgowość poprzez sieć

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez Alojzy » sobota, 25 lutego 2017, 20:45

Nie korzystałem jeszcze z księgowości online ale chętnie przeczytam opinie osób które korzystały/ją z takiego rozwiązania w swojej firmie.
Alojzy
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2017, 20:40

Postprzez » sobota, 25 lutego 2017, 20:45

 

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez fox89 » środa, 1 marca 2017, 13:31

Witajcie, sama stoje przed wyborem dobrego biura rachunkowego, które zajmnie sie i zaopiekuje moją firmą. Dopiero co otworzyłam działalność gospodarczą, rozkręcam się w tym biznesie i nie chce się zaraz na początku zblaźnic lub popełnić głupi błąd, dlatego poszukuję sprawdzonego partnera w tym biznesie. Potrzebuje takiego biura które dopilnuje wszystkich terminów, opłat i będzie to poprostu pod kontrolą bez upomnień z US Korzystał ktoś z usług https://taxcare.pl/ ? Jakie są wasze opinie, odczucia?
fox89
 
Posty: 46
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2017, 08:22

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez britches » czwartek, 2 marca 2017, 15:15

Ja chcę założyć spółkę Ltd w UK i zastanawiam się jak to wszystko porobić. Podobno tam z biurokracją wcale nie jest lżej niż u nas i samemu ciężko się w tym wszystkim połapać. Znalazłam polskojęzyczne biuro rachunkowe http://fikas.uk/ i na stronie przeczytałam, że pomogą zarówno w założeniu spółki jak i samozatrudnieniu a także napisaniu pism, założeniu konta bankowego czy z pozyskaniem benefitów. To ostatnie jest bardzo ważne, bo podobno mozna liczyć tam na ulgi podatkowe tylko trzeba to wszystko dobrze wypełnić. Miał ktoś podobne doświadczenia?
britches
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 13 grudnia 2016, 12:18

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez milka » czwartek, 16 marca 2017, 10:05

Dobra opcja to też obsługa online połączona z oferta tradycyjnego biura, które zawsze pomoże w przypadku kontroli z US czy jakichś wątpliwości co do rozliczania kosztów. Chodzi o mnie więcej coś takiego jak tutaj.
milka
 
Posty: 305
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2015, 09:31

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez gacek » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 12:47

Jest to wygodna opcja dla tych, którzy liczą się z kosztami, a ich decyzje są dyktowane właśnie ich wysokością. Nie trzeba co chwilę jeździć do księgowego, większość rzeczy załatwia się online więc skraca się czas przesyłania informacji czy dokumentów, tak samo z rozliczeniem. Często taka współpraca obejmuje też księgowość tradycyjną, w cztery oczy i można to dowolnie przystosować, żeby obu stronom było łatwiej. Byle zweryfikować, że po drugiej stronie faktycznie jest osoba z krwi i kości, a nie jakiś robot czy haker, który będzie mieć wgląd w nasze finanse. No i na wszelki wypadek lepiej jest trzymać kopie zapasowe dokumentów w wersji papierowej.
gacek
 
Posty: 24
Dołączył(a): poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 11:50

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez Lewiksa » wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:19

gacek napisał(a):Jest to wygodna opcja dla tych, którzy liczą się z kosztami, a ich decyzje są dyktowane właśnie ich wysokością. Nie trzeba co chwilę jeździć do księgowego, większość rzeczy załatwia się online więc skraca się czas przesyłania informacji czy dokumentów, tak samo z rozliczeniem. Często taka współpraca obejmuje też księgowość tradycyjną, w cztery oczy i można to dowolnie przystosować, żeby obu stronom było łatwiej. Byle zweryfikować, że po drugiej stronie faktycznie jest osoba z krwi i kości, a nie jakiś robot czy haker, który będzie mieć wgląd w nasze finanse. No i na wszelki wypadek lepiej jest trzymać kopie zapasowe dokumentów w wersji papierowej.


We wszystkim masz rację, ale konstrukcja programu nie może pozostawiać żadnych wątpliwości. Jak jakiekolwiek mam to chciałbym się dodzwonić niemalże od razu do doradcy, który mi powie o co chodzi. Najpierw trzeba coś rozumieć i operować tymi przepisami, żeby nie gubić się podczas rozmowy. Nadal wole klasyczne biuro rachunkowe np. http://ksiegowebiuro.pl, za tyle co potrzebuję, tyle płacę - zero ukrytych kosztów. A o platformach to musiałbym mieć większe pojęcie, żeby nie wejść na minę z której będę musiał dalej płacić, bo trafiła się aktualizacja przepisu.
Lewiksa
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2016, 07:10

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez ola.swiatczak » piątek, 5 maja 2017, 12:29

Odkąd wynajmuję virttual office http://cowork.com.pl/en/virtual-office/ problem księgowości już nie dotyczy, ponieważ firma rozlicza moje finanse, a zawsze miałam z tym problemy. Korzystam także z ich wirtualnej recepcji oraz mogę się spotkać z klientami, co jest dla mnie dużym udogodnieniem, ponieważ wcześniej nie miałam gdzie przeprowadzać spotkań biznesowych.
ola.swiatczak
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2017, 12:17

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez plejar » niedziela, 22 października 2017, 15:52

Ja bym się nie zdecydował, wolałbym mieć ważne dokumenty przy sobie, żeby móc w każdej chwili do nich zajrzeć, zamiast polegać na cyfrowych wersjach. Niby szybciej się wszystko przesyła w ten sposób, ale coraz częściej sprzęty zawodzą, kasują się dane albo, co gorsza, są wykradane, nie chciałbym tak ryzykować i trzymać całej dokumentacji wyłącznie na komputerze w obawie, że je stracę. Już wolałbym nawiązać współpracę z biurem rachunkowym i ustalić z nim część czynności na zasadach księgowości online, niż polegać całkowicie na tym rodzaju księgowości. To nie dla mnie.
plejar
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 12:31

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez ccyra » sobota, 28 października 2017, 11:50

Z pewnością warto rozważyć prowadzenie księgowości przez internet - jest to prostsze i tańsze. Wszystkie niezbędne do tego narzędzia mają m.in. na https://wfirma.pl w tym do wystawiania faktur, ale i wiele innych - kosztują niewiele, wielokrotnie mniej, niż wynajęcie biura rachunkowemu, czy księgowej.
ccyra
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2017, 09:20

Re: Księgowość poprzez sieć

Postprzez marcinkx3 » środa, 1 listopada 2017, 16:05

Moim zdaniem to doskonały pomysł. Sam w pewnym momencie zacząłem rozważać taką opcję dla rozliczania Księgi Przychodów i Rozchodów.
Skorzystałem w końcu z oferty https://www.ifirma.pl/kpir i serdecznie polecam ją sprawdzić. Nie mam żadnych zastrzeżeń dotyczących obsługi klienta, a usługa wykonywana jest z pełnym profesjonalizmem.
marcinkx3
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 1 listopada 2017, 16:02

Postprzez » środa, 1 listopada 2017, 16:05

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kręgi biznesu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron