Odsnieżanie

Odsnieżanie

Postprzez Piskorz » wtorek, 11 listopada 2014, 20:35

Zastanawiam się nad inwestycję w firmę, która by się zajmowała odśnieżaniem dużych powierzchni (parkingi marketów) i dachów. Cos na zasadzie takiego jak proponuje firma mająca stronę http://odsniezaniesniegu.eu Wiem że do nich akurat nie mam sie co porównywać, bo nie ta liga, i wielkość firmy i zakres działania, nie mniej uważam, ze na tym polu, zakładając oczywiście, że zima będzie śnieg, i to będzie go dużo, to na rynku jest jeszcze tyle miejsca, żeby z taką działalnością wystartować. Co myślicie o takim pomyśle?
Piskorz

Postprzez » wtorek, 11 listopada 2014, 20:35

Re: Odsnieżanie

Postprzez Adam » środa, 3 grudnia 2014, 21:19

Pamiętaj tylko o takich drobiazgach jaki nie tylko ubrania robocze, ale i odpowiednie obuwie czy linki zabezpieczające I nie pisze o tym z przekory, ale po prostu mam mały punk przy galerii handlowej, w zeszłym roku wynajęli firmę, poślizgnął się na dachu, nie miał żadnego zabezpieczenia, a poślizgnął się bo jak widziałem go na dole, to na nogach miał adidasy, sukces, że się nie zabił tylko połamał, a z tego co słyszałem, to i tak mieli oni duże problemy z prokuratorem w tej sprawie. Wiec skoro chcesz brać się za coś takiego, to pamiętaj, że do sprzętu niezbędnego nie należą tylko łopaty i szufle....
Adam

Postprzez Radar » piątek, 5 grudnia 2014, 21:37

Nie tylko linki, ogólnie o BHP trzeba zadbać, wiele osób do takiej pracy dopuszcza, że tak napiszę ludzi z ulicy, przecież do odśnieżanie nie potrzeba filozofii, tak wydaje się większości, sam spotkałem się z sytuację, że gość przy dużym opadzie śniegu w weekend (piszę o zeszłorocznej zimie), miał do odśnieżania placu ludzi z łapanki wśród bezrobotnych, czy nawet raczej bezdomnych, patrząc po tym jak byli i ubrani i wyposażeni ("szczyt luksusu" u nich to całe adidasy) A do tego rodzaju prac mimo wszystko ważne jest też obuwie robocze, owszem, jak masz tylko do odśnieżania plac, to pół biedy, ale przy dachach? Wyobrażasz sobie pracę na dachy w obuwiu w którym jeździsz po nim jak po lodowisku? Podobnie jak ważna sprawa to moim zdaniem rękawice ochronne. W końcu po co ci pracownik, który po dwóch dniach pracy będzie na L4?
Radar

Postprzez Maciej77 » wtorek, 3 października 2017, 17:43

Dokładnie do każdej pracy potrzeba mieć przeszkolenie z BHP gdyż jest ono nie zbędne do podjęcia pracy :)
Nie rozumiem dlaczego są takie firmy które nie robią takiego szkolenia swoim pracownikom, narażając ich zdrowie oraz życie.
Moja firma zrobiła nam szkolenie Usługi BHP - BHPEX Zielona Góra, firmie która oferuje najwyższe usługi BHP na naszym runku :)
Maciej77

Postprzez gadulka » poniedziałek, 3 grudnia 2018, 13:38

Witam, wraz z mężem poszukujemy odśnieżarki. Za bardzo nie znam się na tym temacie,ale zależy mi na tym,aby produkt był trwały i wytrzymały. Chciałabym,żeby służył nam dłużej niż jeden sezon. Mąż znalazł takie https://mtdsklep.pl/odsniezarki-spalinowe.html które polecacie? Będziemy wdzięczni za opinie.
gadulka

Postprzez jamny » środa, 19 grudnia 2018, 10:30

Jeśli szukasz rękawic roboczych to znajdziesz je w firmie Ansell. Idealnie nadają się do odśnieżania. Sprawdź ofertę! https://www.rekawice-ansell.pl/
jamny

Postprzez romek » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 18:27

Tylko pamiętaj, że jest to biznes typowo sezonowy i czasem też nic nie zarobisz jak nie ma śniegu
romek

Postprzez margiew » wtorek, 19 lutego 2019, 12:20

Ktoś wcześniej wspomniał o rękawicach roboczych, a czy zastanawialiście, czy, aby na pewno używacie odpowiednich rękawic? Myślę, że warto przeczytać Jak Dobrać Rękawice Robocze?
margiew

Postprzez annanowak88 » czwartek, 29 października 2020, 13:39

oj tak zima potrafi czasami zaskoczyć i wtedy chwila i paraliż na drogach gotowy. Świetnym rozwiązaniem są lemiesze , które pozwolą uporać się z każdymi warunkami. Firmy, które zajmują się profesjonalnym odśnieżaniem powinny koniecznie zainteresować się tym rozwiązaniem. Sprzęt ten jest idealny do szybkiego i efektywnego oczyszczania dróg w warunkach zimowych, z zastosowaniem koła prowadzącego lemiesz oraz gumowego elementu ściernego wydłużającego żywotność.
annanowak88

Postprzez camio » piątek, 30 października 2020, 21:42

A jeśli chodzi o zimę, zmianę pogody i takie tam, to wymieniacie akcesoria w samochodzie? Ja przynajmniej raz na dwa lata zamawiam dywaniki samochodowe.
camio

Postprzez » piątek, 30 października 2020, 21:42

Powrót do Praca