Depresja i stres

Re: Depresja i stres

Postprzez mistyfi » piątek, 26 stycznia 2018, 15:26

Żeby poradzić sobie z takimi problemami, medytuję, uprawiam jogę i piję ziółka. Bardzo mi to pomaga na takie problemy.
mistyfi
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 26 stycznia 2018, 15:21

Postprzez » piątek, 26 stycznia 2018, 15:26

 

Re: Depresja i stres

Postprzez Misiek13 » wtorek, 30 stycznia 2018, 17:20

Hej a ja mam takie trochę inne pytanko. Choruję na zaćmę i potrzebuję dobrej kliniki do wykonania zabiegu , znalazlam http://lepiejzobacz.cz/ dobre ceny , pełen profesjonalizm jak myślicie spróbować?:)
Misiek13
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 29 stycznia 2018, 16:33

Re: Depresja i stres

Postprzez kcarol » środa, 31 stycznia 2018, 12:25

Wielu ludzi utożsamia chwilowe pogorszenie nastroju z depresją, a to nie jest prawda i obwiniają ją za swoje osłabienie organizmu. A przecież depresja to długotrwała choroba psychiczna, która potrafi rozwijać się przez wiele lat i nie da się z niej łatwo wyjść. I poza tym ze stresem nie ma nic wspólnego, chyba, że mając depresję (stwierdzoną diagnozą lekarską), wszystkie zdarzenia czy czynności odchodzące od normy go wywołują. Temat jest dla mnie drażliwy, bo bliska mi osoba zmaga się z depresją od wielu, wielu lat, więc widzę, na czym polega różnica. Co innego to brak witamin w organizmie, a co innego leczenie zaburzeń psychicznych. Sam jestem osobą podatną na stres i wiem, że witaminy mają wpływ na jego kontrolowanie. Jak mam ich niedobory, to muszę brać suplementy, jeść więcej owoców i starać się wyluzować po powrocie do domu. A przede wszystkim, staram się nie brać pracy do domu i nie robić niczego po godzinach, bo wypoczynek też jest ważny dla ciała i umysłu. Przemęczenie potęguje odczuwanie stresu.
kcarol
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 30 stycznia 2018, 12:50

Re: Depresja i stres

Postprzez ulunia » wtorek, 6 lutego 2018, 08:24

Leczenie depresji nie jest prostym zadaniem.Jest jej wiele rodzaji np reaktywna, sezonowa,endogenna. Najlepiej więc by bylo skorzystać z pomocy Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Tu znajdziecie pomoc, odpowiednie rozpoznanie, dopasowanie leków i terapię. Terapia jest grupowa, trwa 8 tygodni, po 6 godz dziennie. Warto oddać się w ręce fachowców a nie zmagać się samemu z sobą. Moim zdaniem samemu nie wyjdzie się z psychicznego dołka.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: Depresja i stres

Postprzez joanna3 » piątek, 23 lutego 2018, 16:54

Jak radzicie sobie ze stresem? Jest to dzisiaj bardzo trudne, by się nie stresować. Co was relaksuje. Słyszałam o Relaxina Panic. Stosujecie takie suplementy? Możecie któryś poradzić, tylko taki bez recepty.
joanna3
 
Posty: 137
Dołączył(a): piątek, 24 listopada 2017, 13:27

Re: Depresja i stres

Postprzez speeder » poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:52

Ja jestem podatny na stres, niestety. Zawsze byłem i z doświadczenia powiem, że przestałem próbować uspokajać się lekami, bo zwyczajnie nie działają na moje stany pobudzenia nerwowego. Albo treningi albo coś, co potrafi skutecznie oderwać mnie od myślenia o codziennych lub zawodowych sprawach - seriale, filmy, kręgle, spotkania ze znajomymi czy rodziną.
speeder
 
Posty: 15
Dołączył(a): poniedziałek, 26 lutego 2018, 11:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Depresja i stres

Postprzez arkoska89 » wtorek, 13 marca 2018, 21:42

Najlepiej zapisz się do nich https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ . Bez sensu się zastanawiać i diagnozować na forum, skoro są od tego specjaliści.
arkoska89
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek, 23 października 2017, 20:31

Re: Depresja i stres

Postprzez Przystojniak » czwartek, 22 marca 2018, 20:06

Miałem też takie problemy i pomogła mi seria wizyt u psychologa
Przystojniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 22 marca 2018, 20:05

Re: Depresja i stres

Postprzez ccyra » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 08:00

Ze stresem można sobie poradzić samodzielnie, z depresją już raczej nie. Psychoterapia jest bardzo skuteczna. Dobre wyniki dają takie przez internet, ale prowadzone w formie wideo-rozmów, jak na https://psychomedic.online - to ważne.
ccyra
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2017, 09:20

Re: Depresja i stres

Postprzez artemida » środa, 9 maja 2018, 12:11

każdy się czasami zmaga ze stresem, grunt to znaleźć dobre sposoby, ja czasami biorę nervomix control, pomaga mi się wyciszyć, złapać dystans i przemyśleć sprawy na spokojnie, takie ziołowe środki nie uzależniają i tez nie zamulają
artemida
 
Posty: 199
Dołączył(a): poniedziałek, 23 października 2017, 07:36

Postprzez » środa, 9 maja 2018, 12:11

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron