Panele czy parkiet?

Re: Panele czy parkiet?

Postprzez Goldi » czwartek, 4 lutego 2021, 04:58

Według mnie to kwesta gustu i panele i parkiet mają swoje zalety i wady. Ważne by dobrać podłogę do wystroju mieszkania i tak by nam się podobała. Druga ważna sprawa to prawidłowy jej montaż. Przy podłodze pływającej (a i panel i parkiet do tego typu podłog należy) trzeba pamiętać o położeniu dobrego podkładu. Profesjonalny podkładem, wysokiej jakości pod podłogi pływające jest pianowood - http://www.pianomat.pl/pianowood/ . Dla mnie najważniejsze jest to że świetnie wycisza podłogę, szczególnie od dźwięków uderzeniowych, oraz ją dociepla. Przy dzieciach te dwie cech podłogi są bardzo ważne. Dodatkowo przy panelach likwiduje także ich stukanie, które bywa bardzo denerwujące.
Goldi

Postprzez » czwartek, 4 lutego 2021, 04:58

Postprzez bobi » środa, 24 marca 2021, 15:59

panele, a dokładnie panele winylowe. Coraz częściej stosowane rozwiązanie. Ostatnio byłem u znajomych i właśnie mają panele winylowe afirmax. Dokładnego modelu nie pamiętam ale ładnie się prezentują. Przyjemne w dotyku i sprawdzają się przy ogrzewaniu podłogowych.
bobi

Postprzez kubawo3 » wtorek, 30 marca 2021, 12:20

Panele będą przede wszystkim tańsze oraz szybsze w montażu, a te z powiedzmy średniej/górnej półki wcale nie odbiegają jakością od naturalnego parkietu.
kubawo3

Postprzez bobi » środa, 7 kwietnia 2021, 19:39

kubawo3 napisał(a):Panele będą przede wszystkim tańsze oraz szybsze w montażu, a te z powiedzmy średniej/górnej półki wcale nie odbiegają jakością od naturalnego parkietu.

tak jak "mówisz" np arbiton dąb wembley wygląda jak parkiet.
bobi

Postprzez » środa, 7 kwietnia 2021, 19:39

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat