Docieplanie domu

Docieplanie domu

Postprzez Szoszona » wtorek, 19 września 2017, 12:39

Hej! Witam wszystkich. Czy znajdę tu kogoś kto docieplał swój dom? My właśnie z moim mężem jesteśmy w trakcie remontu domu, i zastanawiam się w jaki sposób docieplić poddasze. Znalazłam tutaj dobrą ofertę https://docieplajdom.pl/pol_m_Welna-mineralna_Welna-na-poddasze-2204.html, ale czy wełna mineralna się do tego nada i rzeczywiście się sprawdzi? Czy ltoś się na tym zna i może doradzić? :)
Szoszona
 
Posty: 29
Dołączył(a): piątek, 4 sierpnia 2017, 07:49

Postprzez » wtorek, 19 września 2017, 12:39

 

Re: Docieplanie domu

Postprzez barnej » wtorek, 24 października 2017, 21:24

Wełna mineralna, to dobry kierunek. Możecie też poszukać i wyeliminować straty ciepła w innych częściach domu. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię wentylacji budynku. Nieprawidłowe przepływy powietrza, to zimne i wilgotne powietrze, które nie dość, że wychładzają, ale są też świetną pożywką dla roztoczy i grzybów. Minimalizowanie strat ciepła z wentylacji umożliwia sprawna i efektywna rekuperacja. Wiedzę na temat odzysku ciepła można poszerzyć dzięki artykułowi http://www.bartoszwentylacja.com.pl/ofe ... wentylacji który znalazłem na stronie firmy specjalizującej się w tym temacie.
barnej
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 25 września 2017, 21:20

Re: Docieplanie domu

Postprzez Kisza » wtorek, 16 stycznia 2018, 08:31

Firma zajmujących się docieplaniem na naszym rynku znajdziemy dzisiaj wiele. Niemniej jednak musimy tutaj pamiętać, że często to tego typu pracach, niezbędny jest wywóz pozostałych odpadów. Możemy go zlecić firmie AVIO- STAR http://www.avio-star.pl/ . Działa ona na naszym rynku i posiada rozbudowaną ofertę, poza wywozem gruzu czy też innego rodzaju pozostałości po budowie czy remontach, można tutaj skorzystać również z usług transportowych, a nawet zlecić odśnieżanie.
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Re: Docieplanie domu

Postprzez Zuzzanna » piątek, 19 stycznia 2018, 06:34

Też mieliśmy problem co wybrać i jak to założyć, dopóki nie trafiliśmy na ten Blog budowlany . To tam znaleźliśmy stosowne porady, co i jak zrobić i czym ocieplać. Proponuję, byś się z nim zapoznał bliżej, bo jednak, jak to się mówi "co dwie głowy to nie jedna" ;p . Na blogu znajdziesz porady ekspertów, nie laików.
Zuzzanna
 
Posty: 228
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 17:59

Re: Docieplanie domu

Postprzez amanda » poniedziałek, 12 marca 2018, 13:28

A w kwestii kryzysowego bezpieczeństwa domowego, czy taki agregat prądotwórczy benzynowy znajdzie Waszym zdaniem rozwiązanie jakieś? Moim zdaniem zdecydowanie tak i jeśli mieszkamy w domu, to to jest must. And keep it charged.
amanda
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2018, 13:22

Re: Docieplanie domu

Postprzez DoradcaWaldi » poniedziałek, 12 marca 2018, 15:08

Mój dom miałem okazję docieplać 2 lata temu. Znacznie poprawił się komfort termiczny zimą, więc warto zainwestować w ocieplenie
DoradcaWaldi
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2018, 15:05

Re: Docieplanie domu

Postprzez Anntos » sobota, 17 marca 2018, 00:03

Ja kontaktowałem się z profesjonalną firmą zajmującą się dociepleniem domów, radzę zrobić tak samo. Oni powiedzą jakie są koszta i inne informacje
Anntos
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 16 marca 2018, 23:58

Re: Docieplanie domu

Postprzez dariawaria » środa, 28 marca 2018, 10:53

termowizja budynku Ci powie jak się rzeczy mają z twoją izolacją czy docieplanie trzeba zrobić czy też problem jest gdzie indziej ;)
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Re: Docieplanie domu

Postprzez sprawdzona » poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 09:07

U mnie występuje taki problem, że mam nieszczelne okna w mieszkaniu, dlatego ciepło w dużej mierze ucieka z pomieszczeń. Dlatego handy heater był dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo szybko ogrzewa mieszkanie, cicho pracuje i nie zajmuje dużo miejsca.
sprawdzona
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:02

Re: Docieplanie domu

Postprzez violatta » środa, 11 lipca 2018, 12:14

Jeżeli chcesz docieplać dom pamietaj o poddaszu, polecam CI firmę ktora wykonuje ocieplanie poddasza w Krakowie takie ocieplanie poddasza w Krakowie jest dość czestym zabiegiem, dzięki niemu i użyciu pianki PUR ciepło uciekające do góry zatrzymuje sie wewnątrz domu, a nie ucieka dachem.
violatta
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 13 listopada 2017, 17:20

Postprzez » środa, 11 lipca 2018, 12:14

 

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron