przedszkole publiczne czy prywatne ?

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez hilarka » sobota, 11 sierpnia 2018, 16:20

Moja Hania chodziła do przedszkola prywatnego ale w tym roku udało się dostać do placówki publicznej i będziemy z tego rezygnować. Nie było zle ale jak mam okazję płacić mniej i biorąc pod uwagę, że niedawno straciłam pracę to jednak kwestia finansowa bierze tu górę.
hilarka
 

Postprzez » sobota, 11 sierpnia 2018, 16:20

 

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez aula » niedziela, 12 sierpnia 2018, 09:33

Jeśli jesteś sobie w stanie pozwolić na przedszkole prywatne to się nawet nie zastanawiaj :) Na Wawrze to polecam Te Vizję na ulicy Patriotów 148.
aula
 

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez aula » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:29

Pewnie :) To przedszkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Moja córcia chodzi tam już 3 rok. Bardzo sobie to miejsce chwalę - przystępne czesne, przemiłe ciocie i Pani dyrektor. Jest i czas na zabawę i na naukę. Plan dnia urzomaicony a ja mam pewność, że moje dziecko jest bezpieczne :)
aula
 

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez Krzysiek Majewski » piątek, 31 sierpnia 2018, 07:33

Mnie również wydaje się, że przedszkola prywatne są zdecydowanie lepszym wyjściem, choć ja wolałbym zdecydować się na całkowicie sprawdzoną placówkę w postaci przedszkola Harmonia znajdującego się w Krakowie. Dzieci mają okazję brać każdego dnia udział w różnych zajęciach muzycznych, nauczyć się podstaw języka angielskiego i miło spędzić czas na zabawie z rówieśnikami. W tym przedszkolu brane jest pod uwagę wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, więc dla każdej pociechy znajdzie się miejsce.
Szukasz dobrej jakości mebli? Postaw na Select Meble.
Krzysiek Majewski
 
Posty: 271
Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2017, 07:44
Lokalizacja: Kraków

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez wojtek.niklo » środa, 19 września 2018, 10:15

Ja jeszcze nie stoję przed tym dylematem, ale wielu moich znajomych ma dzieci w wieku szkolnym i oni raczej decydują się na przedszkola prywatne. Po pierwsze dlatego, że w państwowych jest duży problem z miejscami i można czekać w nieskończoność, aż skończą się wszystkie rekrutacje. Poza tym podobno prywatne mają ciekawsze oferty jeśli chodzi o samo prowadzenie zajęć, jakieś dodatkowe zajęcia i ewentualne wyjścia/wycieczki. Ale to tylko głosy zasłyszane od znajomych, więc pewnie nie wszędzie sytuacja wygląda w ten sposób i przedszkole państwowe też może okazać się odpowiednim rozwiązaniem.
wojtek.niklo
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 19 września 2018, 09:40

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez Gość » piątek, 21 września 2018, 06:29

Jest w tym sporo racji. Ja mam doświadczenia z przedszkolem prywatnym i publicznym i szala przeważa się zdecydowanie na korzyść tych prywatnych. Moja córka aktualnie chodzi do Tequesty, to jest przedszkole językowe. Fajne jest właśnie to, że dzieciaki uczą się więcej, mogą chodzić na różne ciekawe zajęcia... Moja córka uwielbia tańczyć, więc może się w tym rozwijać. No a językowe zajęcia są świetną opcją moim zdaniem, to najlepszy czas na naukę języków :)
Gość
 

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez Arkadiusz1 » sobota, 20 października 2018, 10:56

Wiadomo, że powinniście postawić przede wszystkim na najbardziej sprawdzone placówki.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez aula » czwartek, 25 października 2018, 06:42

nie ma sprawy :) na pewno jakoś w ciągu roku szkolnego beda organizowane dni otwarte, sledz ich strone i wybierz sie na takie spotkanie - warto :)
aula
 

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez Arkadiusz1 » niedziela, 28 października 2018, 08:00

Bardzo dużo zależy od Waszych możliwości finansowych.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: przedszkole publiczne czy prywatne ?

Postprzez Domi14 » poniedziałek, 29 października 2018, 11:27

Myślę, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy przedszkolami prywatnymi, a publicznymi. Warto rozeznać się wśród znajomych, poprosić o opinię dotyczącą kuchni, metod nauczania oraz Pań przedszkolanek.
Domi14
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2018, 11:04

Postprzez » poniedziałek, 29 października 2018, 11:27

 

Następna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron