Dziecko w przedszkolu

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez saymok » czwartek, 10 września 2020, 09:10

A co sądzicie na temat kierunków takich jak https://www.proedukacja.edu.pl/opiekun_w_zlobku jeżeli kocham dzieci, a potrzebuje dodatkowo zarobić?
Wydaje mi się, że będę dobrze pasować na stanowisko jakim jest opiekun w żłobku, ale chętnie też usłyszę Wasze opinie na ten temat.
saymok
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 9 września 2020, 12:18

Postprzez » czwartek, 10 września 2020, 09:10

 

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Ala M. » piątek, 30 października 2020, 08:25

W Polsce przedszkola są na bardzo dobrym poziome, zwłaszcza te państwowe. Nie mamy na co narzekać. Rozmawiałam z koleżanką, która mieszka w stanach to ponoć tamtejsze państwowe placówki są na marnym poziomie, w zasadzie dla patologii, a za prywatne trzeba płacić kosmiczne sumy. Dlatego większość matek decyduje się na prywatne opiekunki lub zostają w domu z dzieckiem. Podoba mi się model z Francji, tam przedszkola i żłobki są postrzegane jak u nas państwowe uniwersytety. Panie , które pracują w tamtejszych placówkach muszą ukończyć specjalistyczne kierunki i dostać taka prace jest trudno. Wszyscy walczą o państwowy żłobek. Zróżnicowane menu ustalane z wyprzedzeniem, jest prezentowane rodzicom i zawiera przystawkę, danie główne i deser, jak w restauracji. Maluchy od początku uczone są poprawnego zachowania się przy stole i próbowania wielu różnych warzyw, ryb i mięsa. W Polsce mamy bardzo dobre placówki państwowe, tylko mogliby bardziej dbać o to menu, chciałabym żeby moje dziecko jadło w przedszkolu takie wyrafinowane potrawy.
Ala M.
 
Posty: 59
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2020, 11:30

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Mariusz98 » poniedziałek, 21 grudnia 2020, 02:00

Koniecznie sprawdź sobie ofertę Tequesty, to prywatne przedszkole dwujęzyczne z ciekawą ofertą zajęć dodatkowych. Nie ma opcji, aby dziecko się nudziło. My wraz z żoną posłaliśmy tam dwójkę naszych dzieciaków i jak na tę chwilę to jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji.
Mariusz98
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 21 grudnia 2020, 01:54

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Goldi » czwartek, 4 lutego 2021, 05:31

Macie racje, bardzo ważne jest to jakie wyżywienie jest serwowane dzieciom w przedszkolu. Takie małe dzieci dopiero uczą się smaków i nawyków żywieniowych i ważne by posiłki były zdrowe, z dużą ilością warzyw i owoców, oparte na naturalnych, nieprzetworzonych składnikach. U nas w przedszkolu posiłki dowozi firma Smakuś - http://www.smakus.eu/ i oferują właśnie takie, wysokiej jakości posiłki, dopasowane do potrzeb maluchów. Dzieciaki chętnie zjadają wszystkie posiłki i są zdrowo najedzone.
Goldi
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa, 14 października 2020, 04:17

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez sernik » piątek, 5 lutego 2021, 08:56

Moje dzieci w przedszkolu mają zajęcia z żywienia, bardzo mi się to podoba.
sernik
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2021, 08:51

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Arkadiusz1 » piątek, 28 maja 2021, 19:52

Oczywiście, że tak. Przecież dzieci potrzebują przedszkola, by móc się odpowiednio socjalizować.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Volter » sobota, 29 maja 2021, 19:47

U mojej córki ostatnio przeziębienie znowu z przedszkola
Volter
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 29 maja 2021, 19:41

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Tati17 » środa, 2 czerwca 2021, 16:25

Moje na szczęście jeszcze do przedszkola iść nie musi ale i tak obawiam się tego pierwszego dnia i niezliczonych ilości godzin wypełnionych płaczem. Ja słyszałam bardzo dobre opinie o żłobek w swarzędzu i muszę się jeszcze popytać i poczytać o nich więcej ale chyba zdecyduję się właśnie na nich.
Tati17
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2020, 13:48

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez wajkom » czwartek, 3 czerwca 2021, 21:20

Ten temat jest nie zawsze taki prosty jakby się mogło wydawać. Rodzice zazwyczaj bardziej przeżywają pierwsze dni dziecka w przedszkolu niż same dzieci. Jeśli szukacie porad i wskazówek na ten temat, warto sprawdzić https://mlodamamo.pl/
wajkom
 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2019, 16:57

Re: Dziecko w przedszkolu

Postprzez Roarrra » wtorek, 8 czerwca 2021, 20:36

Trzeba tu zadbać o odpowiedni rozwój dziecka, także i rodzice powinni to robić, nie tylko panie przedszkolanki. Jak macie wybierać zabawki to kupujecie te kreatywne, edukacyjne. Myślę, że tak klocki lego to bardzo dobry pomysł. Ja często te kupuje, bo można kupować różne zestawy i kompletować całe kolekcje. Na stronie https://klockidladzieci.pl/klocki-konstrukcyjne można takie dostać i też inne.
Roarrra
 
Posty: 110
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:54

Postprzez » wtorek, 8 czerwca 2021, 20:36

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron