dziecko nie mówi

dziecko nie mówi

Postprzez mamunia » środa, 6 września 2017, 12:09

dziewczyny w jakim wieku udac sie do logopedy? miłoszek ma 3 latka a nie mówi - wiadomo rozumiem go co chce, ale jest problem w przedszkolu.
mamunia
 

Postprzez » środa, 6 września 2017, 12:09

 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez anika » piątek, 8 września 2017, 12:12

Wiesz co u nas było podobnie i wybraliśmy się właśnie około 3 roku życia i dobrze bo po kilku wizytach mała się przełamała i zaczęła więcej mówić. A teraz ? Gada jak szalona ;p Myślę, że nie zaszkodzi się wybrać do specjalisty.
anika
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez elzbietka » poniedziałek, 11 września 2017, 12:57

anika ma rację ja tez bym się przeszła żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, poza tym logopeda da Wam też ćwiczenia do przepracowania w domu - u nas bardzo pomogło. Skąd jesteś ? Jak z Warszawy to zerknij na ofertę gabinetu Logos ( targówek ).
elzbietka
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez veronkaa » czwartek, 21 września 2017, 17:22

Logos znam i ja i polecam. Chodziłam tam z synkiem jak miał około 3 lat jak miał napaday złości i agresji. Taka psychoterapia zdziałała cuda i polecam to miejsce każdej znajomej mamie, która ma podobne problemy.
veronkaa
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez glucio » sobota, 23 września 2017, 15:32

Koniecznie zajrzyj na bloga http://peaceandlove.pl/ który jest przeznaczony niemowlakom, jest w nim wiele praktycznych porad i wskazówek
glucio
 
Posty: 132
Dołączył(a): czwartek, 31 sierpnia 2017, 16:43

Re: dziecko nie mówi

Postprzez Kamila S » piątek, 29 września 2017, 06:11

ja często szukam informacji w sieci ale wiadomo nie ma to jak wizyta u specjalisty. z Logosem miałam do czynienia jakieś 5 lat temu i dobrze to wspominam. Synek chodził tam na terapię behawioralną, skierowaną przede wszystkim dla dzieci z autyzmem czy zespołem aspergera. moje dziecko miało ogromny problem np z wszelkimi pojęciami abstrakcyjnymi o zaburzeniach mowy nie wspominając. terapia bardzo nam pomogła ale wiadomo, że ćwiczymy nadal.
Kamila S
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez halinka » piątek, 13 października 2017, 14:16

Takie problemy dotykające nasze pociechy są chyba najgorsze dla nas rodziców :( Ja tez jestem właśnie w trakcie bardzo trudnego rozwodu i widzę jak mój szkrab cięzko to znosi a ja chyba sama nie jestem w stanie mu pomóc uporać się z tymi wszystkimi emocjami ;/
halinka
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez veronkaa » wtorek, 31 października 2017, 19:50

halinka doskonale Cię rozumiem i serio nie ma co czekać. Dzieci to bardzo przeżywają zresztą co tu dużo mówić my dorośli czasem nie radzimy sobie z emocjami i też różnie na takie sytuacje reagujemy. Jeśli masz możliwość to skontaktuj się z kimś z tego ośrodka Logos a jestem pewna, że Wam pomogą i głowa do góry będzie okej :)
veronkaa
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez besiaa1 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 05:18

Jeśli martwisz się tym i podejrzewasz, że coś jest nie tak to na pewno nie warto zwlekać z konsultacją. Ja ze swojej strony mogę polecić bardzo dobrego specjalistę z poradni logopedycznej w szpitalu EMC-SA z Katowic http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradnie/poradnia-logopedyczna. Skuteczne metody leczenia dopasowywane do indywidualnych potrzeb małych pacjentów.
besiaa1
 

Re: dziecko nie mówi

Postprzez halinka » sobota, 9 grudnia 2017, 15:30

Dzięki dziewczyny za wsparcie. Łatwo nie jest ale nie damy się :) Przełamałam się i zadzwoniłam do tego ośrodka logos. Teoretycznie jesteśmy umówieni na spotkanie ale dziecko mi się teraz pochorowało i chyba przełożymy tą wizytę i pójdziemy po świętach lub po nowym roku.
halinka
 

Postprzez » sobota, 9 grudnia 2017, 15:30

 

Następna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość