praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych

praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych

Postprzez felika » sobota, 7 lipca 2018, 10:17

Moi drodzy coraz częściej zastanawiam się nad zmianą pracy i wyjazdem do Niemiec :) Czy jest na forum ktoś, kto pracuje w charaketrze opiekunki osób starszych w tym kraju i podzieli się doświadczeniem ? Nie mam o tym temacie zielonego pojęcia dlatego każda wskazówka będzie bardzo cenna :)
felika

Postprzez » sobota, 7 lipca 2018, 10:17

Re: praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych

Postprzez ninaa » wtorek, 10 lipca 2018, 16:14

oo chętnie podepnę się do tematu bo sama stoję przed takim dylematem. Generalnie pracowałam już w tym zawodzie przez kilka miesięcy ale w Polsce. Jednak zaroby zagranicą wydają się byc dużo bardziej atrakcyjne.
ninaa

Postprzez Aga Agula » środa, 11 lipca 2018, 12:00

dziewczyny ja jestem opiekunką w Niemczech. Praca czasem bywa wymagająca ale chyba macie tego świadomość :) Stawki zagranicą są na pewno duuuużo lepsze niż te w kraju. Jeśli chodzi o agencję to ja wyjeżdzam z Dolce Vita i mogę ich śmiało polecić.
Aga Agula

Postprzez felika » czwartek, 12 lipca 2018, 16:03

oo dzięki aga za odpowiedz to już są jakieś konkrety :) a napiszesz coś wiecej na temat zarobków, stałości zleceń i agencji w ogóle ? orientujesz się może czy poszukują obecnie pracowników ?
felika

Postprzez Aga Agula » piątek, 13 lipca 2018, 11:47

pewnie felika nie ma sprawy :) współpracuję z nimi od jakiś 3 lat. Bardzo dobre stawki, pensje wypłacane na czas. Dodatkowo np przed świętami można liczyć na dodatkowe premie :) Kontakt z koordynatorem świetny podczas całego wyjazdu, a wiadomo zdarzają się różne sytuacje więc to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Generalnie dbają o swoich pracowników :)
Aga Agula

Postprzez cedar83 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:58

Ja nie pracowałam, ale znam kilka osób, które pracują w ten sposób od dłuższego czasu. I wszystkie sobie chwalą. Praca chwilami wymagająca, ale dobrze płatna. A jeśli zorganizujemy wszystko przez agencję pośrednictwa jak np. ta https://www.carework.pl/ to mamy pewność, że warunki zatrudnienia będą stabilne, a pensja będzie wpływała na czas. Myślę, że jeśli ktoś chce spróbować się w tym zawodzie to warto.
cedar83

Postprzez » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:58

Powrót do Praca