Wędrówki górskie

Re: Wędrówki górskie

Postprzez Colmar » poniedziałek, 20 listopada 2017, 18:35

Nie mam zbyt dużo wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też nieszczególnie będę w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym...
Czy można ten nurt jakoś powstrzymać?
Colmar
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 14 listopada 2017, 21:34

Postprzez » poniedziałek, 20 listopada 2017, 18:35

 

Re: Wędrówki górskie

Postprzez Werkova » poniedziałek, 7 maja 2018, 11:39

siwas napisał(a):A co sądzicie o Nordic Walking? Nadal to w naszym kraju takie popularne czy już nie? I czy takie chodzenie pod górach jest podpięte pod ten sport, zalicza się? :D

Na szlakach widzę mnóstwo ludzi z kijkami, nawet w Tatrach Wysokich. To podobno ułatwia chodzenie, choć przy łańcuchach trzeba je chować do plecaka.
Werkova
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2018, 11:05

Re: Wędrówki górskie

Postprzez okularnica » środa, 9 maja 2018, 09:36

Przed wyprawą w góry trzeba się odpowiednio przygotować. Największą głupotą jest wyjście w góry w nieodpowiednim ubraniu, w butach, których chodzi się po miejskich chodnikach. Górskie buty, okulary górskie, plecak, który pomieści wszystkie niezbędne akcesoria to absolutne minimum. NA pewno w sieci są poradniki jak się dobrze przygotowac, żeby czerpać radość z chodzenia i nie wykończyć się.
okularnica
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 27 kwietnia 2018, 07:13

Re: Wędrówki górskie

Postprzez Wiki558 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 13:44

Jeśli kochasz wędrówki górskie a dodatkowo chcesz zgubić parę kilogramów to nie wahaj się już więcej i zakup odpowiedni sprzęt. Dowiesz się więcej o nim tutaj https://4activ.pl/blog/jak-dobrac-kijki ... lking.html. Polecam kijki do nordic-walking - są boskie do tego tupu wędrówek.
Wiki558
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2018, 19:22

Re: Wędrówki górskie

Postprzez luiza30 » piątek, 6 lipca 2018, 13:47

My uwielbiamy wędrować. Marzą nam się Bieszczady, ale ponoć są duże odległości między schroniskami, więc z młodą to tak nie polecają nam.. Za to kochamy Pieniny. Zawsze szukamy sobie na necie, są wyszukiwarki szlaków trasy na kolejną wędrówkę i idziemy :)
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Re: Wędrówki górskie

Postprzez zofialipska » poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:30

wędrówki górskie są super, ale trzeba się do nich dobrze przygotować. My już nie raz i nie dwa razy przekonaliśmy się, że dobre buty to podstawa wszystkiego. Bez butów nad kostkę takich jak tutaj https://butymodne.pl/trekkingowe-meskie-c55207.html nawet nie wyruszamy na szlak
zofialipska
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2018, 13:08

Re: Wędrówki górskie

Postprzez lipka_ice » piątek, 20 lipca 2018, 15:31

Ostatnio byłam na wspaniałej wycieczce górskiej ze znajomymi. Człowiek ma góry pod nosem, a zapomina jaka to frajda po nich połazić :D Na szczęście sobie przypomniałam!
lipka_ice
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 16:41

Re: Wędrówki górskie

Postprzez mamio » czwartek, 24 stycznia 2019, 12:46

Mnie miłością do gór zaraził mąż. Odkąd jesteśmy razem, to przynajmniej raz w roku jeździmy pochodzić po górach, jest to nasza wspólna pasja.
mamio
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 24 stycznia 2019, 12:36

Re: Wędrówki górskie

Postprzez mary-kate009 » wtorek, 26 lutego 2019, 10:41

Też bardzo lubię wędrówki górskie. Praktycznie każdego lata i wiosny planuję kilka jednodniowych wypadów w góry i jedną dłuższą kilkudniową wyprawę latem, żeby zaliczyć nowy szlak. W zeszłym roku były Bieszczady, dwa lata temu Tatry i w tym roku pewnie też uda się wybrać w Tatry, tym bardziej że mam bardzo niedaleko. Dobrze że na codzień uprawiam sporty, bo wędrówki górskie potrafią dać w kość.. zakwasy dla niewytrenowanych pewne. Ja 3 razy w tygodniu trenuje karate więc mięśnie nóg mam silne i dłuższe wędrówki nie są mi straszne.
mary-kate009
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 14 lutego 2019, 08:21

Re: Wędrówki górskie

Postprzez Psytka » czwartek, 28 marca 2019, 13:11

Wędrówki górskie są super jednak wymagają odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Bardzo ważny jest tez pojemny plecak, w którym pomieszczą się wszystkie niezbędne w trasie rzeczy. Duże plecaki turystyczne znajdziecie w ofercie sklepu górskiego e-pamir https://e-pamir.pl/pol_m_Plecaki_Plecak ... -1938.html . Sklep oferuje solidne i wytrzymałe plecaki znanych producentów. Większość plecaków posiada dodatkowe wyposażenie (np bukłak na wodę, pasy kompresyjne, pas piersiowy, pokrowiec ), dzięki czemu ich użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe.
Psytka
 
Posty: 470
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Postprzez » czwartek, 28 marca 2019, 13:11

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hobby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron