Języki obce

Re: Języki obce

Postprzez soniakubel » środa, 17 maja 2017, 13:22

Zawsze mi się wydawało, że język angielski znam bardzo dobrze. Jednak ostatnio zaczęły się problemy, kiedy do przetłumaczenia miałam całą masę dokumentów do pracy i nie znałam poszczególnych specjalistycznych słówek. Zaczęłam się bardzo stresować, ponieważ nikt z moich znajomych nie mógł mi pomóc, a bałam się zlecić przetłumaczenie tych dokumentów obcej firmie. Na szczęście kolega z pracy polecił mi profesjonalne tłumaczenia z języka angielskiego https://dogadamycie.pl/tlumaczenia-angielski Cieszę się, że zleciłam tej firmie tłumaczenie, ponieważ zrobili to w wyznaczonym terminie. Nasza firma się powiększa i wchodzimy na nowe rynki, więc jestem pewna, że jeszcze nieraz skorzystam z ich usług (dopóki sama nie nauczę się specjalistycznych słów:) )
soniakubel
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 17 maja 2017, 13:11

Postprzez » środa, 17 maja 2017, 13:22

 

Re: Języki obce

Postprzez Maranka » czwartek, 7 września 2017, 19:36

Język angielski przydaje się nie tylko w pracy, ale też w życiu codziennym. Nie każdy jednak ma czas na szkoły językowe. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest nauka z https://www.ellalanguage.com/. Można uczyć się w wolnych chwilach, w czasie przerwy w pracy, czy jadąc autobusem. Nauka jest ciekawa i wciągająca, gdyż nie ma nudnych podręczników. Ciągle dodawane są nowe treści. To przyjemny sposób na przyswajanie języka.
Maranka
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 15:18

Re: Języki obce

Postprzez czerwona » wtorek, 12 września 2017, 13:33

Ja nie byłam przekonana nigdy do nauczania w internecie, platform e-learningowych i innych takich, bo wg mnie nie szło to w parze z jakością i właściwie, poza uczeniem się na własną rękę, ufałam tylko szkołom naukowym albo korepetycjom. Akurat angielski znam na bardzo dobrym poziomie, bo go szybko załapałam w szkole, ale mówię tu o takich mniej popularnych językach, których w szkołach się nie uświadczy. Sama zastanawiam się, jak przy dzieleniu czasu na pracę i dom znaleźć chwilę na szlifowanie francuskiego, którego naukę bardzo chcę kontynuować. Powoli próbuję robić coś na własną rękę, ale w językach kluczem jest systematyczność. Może się okazać, że będę musiała postawić na taki kurs przez internet, bo nie wyobrażam sobie przy zawalonym tygodniu jeszcze poświęcać weekendy na siedzenie w szkolnej ławce.
czerwona
 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 12 września 2017, 08:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Języki obce

Postprzez Agusiek55 » czwartek, 7 grudnia 2017, 15:31

Ja to uczę się teraz angielskiego. Nie to żebym się nie uczyła ale taka nauka w podstawówce i gimnazjum to według mnie nie nauka. Tylko podstaw się nauczyłam, a chciałabym umieć angielski perfect ze względu na pracę. Dlatego też planuje od nowego roku zapisać się do szkoły językowej Lincoln https://lincoln.edu.pl/warszawa/jak-uczymy/ Znajoma mówiła, że bardzo szybko można się tam nauczyć nie tylko podstaw ale i zaawansowanego stopnia w różnych językach
Agusiek55
 
Posty: 75
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2017, 14:10

Re: Języki obce

Postprzez FlyKok_ » wtorek, 19 grudnia 2017, 20:36

Też się uczyłem angielskiego, jednak ostatnio musiałem napisać umowę po angielsku i wymiękłem, potrzebowałem pomocy! Na szczęście znalazłem biuro oferujące tłumaczenia angielskie. Szybko uporali się z moim problemem i mogłem klientowi przedstawić umowę gotową do podpisania. :D
FlyKok_
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 15 grudnia 2017, 17:17

Re: Języki obce

Postprzez Arkadiusz1 » środa, 10 stycznia 2018, 10:51

A ja uważam, że po prostu w szkołach powinno się uczyć języka na takim poziomie, by nie musieć już chodzić na dodatkowe kursy.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Re: Języki obce

Postprzez mirka » środa, 10 stycznia 2018, 16:51

Znajomość języka angielskiego to dziś podstawa. Warto więc skorzystać z oferty jaką ma szkoła języka angielskiego. Ma propozycje na różnych poziomach nauki. Dla młodszych dzieci, dorosłych i studentów. Dla tych ostatnich przygotowano spore zniżki. Szkoła zatrudnia specjalistów, dla których praca jest pasją. A priorytetem dobrze przygotowany uczeń. Cieszy się bardzo dobrą opinią.
mirka
 

Re: Języki obce

Postprzez kasianowak » piątek, 19 stycznia 2018, 14:05

cały czas uczę się angielskiego, ale nadal nie porozumiewam się nim biegle
kasianowak
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2018, 14:01

Re: Języki obce

Postprzez Sylwik » środa, 31 stycznia 2018, 16:59

Ja właśnie jestem w trakcie nauki języka angielskiego w szkole języków obcych https://www.berlitz.pl/ . To mi było potrzebne, bo do tej pory nie umiałam wykorzystać znajomości słówek w rozmowie. Miałam blokadę i koniec. Dlatego uważam, że profesjonalna szkoła daje naprawdę dobre efekty. Trzeba się uczyć, wiadomo, ale ważny jest dobry kierunek :)
Sylwik
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 31 stycznia 2018, 12:19

Re: Języki obce

Postprzez Arkadiusz1 » wtorek, 13 lutego 2018, 13:18

Pamiętajcie, że w takich kwestiach nawet małe niedopowiedzenia mogą wprowadzać zamęt.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Postprzez » wtorek, 13 lutego 2018, 13:18

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hobby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron