przygotowania do ciąży

przygotowania do ciąży

Postprzez lilla » poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:59

jak się przygotowywałyście do ciąży? Od którego momentu warto już pomyśleć o witaminach, kwasie foliowym? Czy jakoś zmieniałyście specjalnie dietę?
lilla
 

Postprzez » poniedziałek, 5 lutego 2018, 01:59

 

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez olofka » wtorek, 13 lutego 2018, 13:55

na pewno trzeba pomyśleć o kwasie foliowy, on jest najważniejszy bo zapobiega wadom układu nerwowego, ja braam mama dha premium, ma bardzo dużo kwasu foliowego, dha, które też jest ważne dla rozwoju mózgu, a mi było ciężko je przyąć w diecie tbo występuje w rybach a ja ich nie lubię i nie chciałam się do nich zmuszać bo i tak męczyły mni estraszne mdłosci
olofka
 

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez katarzyna.j » wtorek, 17 kwietnia 2018, 17:52

nie wiem jak przed ciążą trzeba się przygotować, bo u mnie to wyszło bez przygotowania, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto zadbać dużo wcześniej o wyprawkę dla niemowlaka. Im wcześniej tym lepiej, bo potem będą inne rzeczy na głowie a czas w ciąży mija bardzo szybko
katarzyna.j
 
Posty: 59
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:31

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez Paulina Piech » wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:56

Myślę, że przygotowując się do ciąży należy zrobić badania i na podstawie wyników zdecydować o ewentualnej suplementacji specjalnymi witaminami.
Paulina Piech
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:07

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez bronzi » środa, 16 maja 2018, 20:07

najlepiej od razu zacząć przyjmować witaminy, ginekolog mi kazał brać mama dha premium, bo mają najlepszy skład i ne trzeba brać wielu tabletek, a niedobory szczególnie kwasu foliowego mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka
bronzi
 

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez ulunia » czwartek, 7 czerwca 2018, 15:36

To prawda warto przygotowac wcześniej wyprawkę dla dziecka. Mama powinna tez pomysleć o sobie i zaopatrzyć się http://www.simed.pl/e-sklep/laktatory/laktator-elektryczny-lakta-electric/ Laktator bardzo jest przydatny i ułatwia mamie życie. A do tego jest naprawdę poręczny, nieduży i można go wszedzie ze sobą zabierać. Bardzo przydatny w podróży.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez KubUa » piątek, 8 czerwca 2018, 09:45

Myślę że przygotowując się do ciąży warto poszukać dobrego ginekologa, w końcu chcemy być w jak najlepszych rękach. Wraz z żoną zdecydowałem że warto mieć asa w rękawie w postaci ginekologa online na wypadek jakiejś nieprzewidzianej, nagłej sytuacji. Będziemy więc korzystać z usług https://edoktor24.pl/nasi-lekarze/ginekologia, dla naszego bezpieczeństwa.
KubUa
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 6 czerwca 2018, 20:01

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez luiza30 » wtorek, 12 czerwca 2018, 20:17

Może warto o to zapytać lekarza prowadzącego, gina oczywiście. Zrobić badania, zacząć brać kwas foliowy, a ile czasu przed ciążą to najlepiej lekarz Ci powie. Tak samo co do witamin czy innych "niezbędnych" rzeczy :)
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez PKornik » środa, 13 czerwca 2018, 12:10

Ja już w połowie ciąży kupowałam ciuchy dla niemowlaka na http://www.gobaby.pl/kategoria-produktu ... niemowlat/ :)
PKornik
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 11:06

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez Masterko » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:33

Proponuję podobnie jak jarozważyć zakup wolnoobrotowej wyciskarki do soków Muke klasy premium. Pozwala przygotować soki i koktajle z dosłownie wszystkich warzyw i owoców: twardych, miękkich i pozwala zachować wszystkie właściwości odżywcze, bo ich nie utlenia. Dzięki temu można wzbogacić organizm o wiele cennych witamin, których nam brakuje... Dodam tylko, że klasa premium gwarantuje wydłużoną gwarancję (10 lat na silnik) i jest to jedna z lepszych wyciskarek w tym segmencie w stosunku do ceny.
Masterko
 
Posty: 167
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2018, 19:49

Postprzez » czwartek, 14 czerwca 2018, 20:33

 

Następna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości