Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez DanielaMT77 » piątek, 10 sierpnia 2018, 12:55

Wydaje mi się że bez szlabanów na komputer nie obejdzie się. Wiem, co mówię, ciężko znaleźć inną, ciekawszą rozrywkę niż komputer czy też tablet, komórka dla dziecka. Już na początku trzeba bardzo dawkować granie na komputerze wśród dzieci. Spróbujcie też kupić jakieś ciekawe, kreatywne zabawki dla dzieci i nimi ich zainteresować. W sklepie Nodik mają ich całkiem spory wybór. Także według mnie zakup kochanego pluszaka będzie dobrym wyjściem, ale to już tu mowa o tych najmłodszych dzieciach. Choć ja pamiętam bardzo długo bawiłam się moim kochanym pluszowym misiem :)
DanielaMT77

Postprzez » piątek, 10 sierpnia 2018, 12:55

Postprzez ina4 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 06:10

Witam. Moim zdaniem powinno się ograniczać dzieciom komputer, ponieważ spędzają przy nim strasznie dużo czasu. Może zabrać je na jakąś wycieczkę np. w góry albo kupić jakąś fajną planszową gre rodzinną?

Postprzez ola79 » niedziela, 23 września 2018, 11:04

Trzeba im po prostu dobrze zorganizować czas. Najlepiej jakieś zajęcia sportowe.
ola79

Postprzez Harvey » wtorek, 25 września 2018, 12:54

Bawić się z nimi, poświęcić im czas
Harvey

Postprzez beciaja » czwartek, 11 października 2018, 10:05

Trzeba zaproponować np mądrą książkę a do takich należy https://www.taniaksiazka.pl/drzewo-zyczen-katherine-applegate-p-1130535.html W dzisiejszych czasach gdy brak toleracji, ta książka jest bardzo potrzebna. Dzieci jak najwcześniej powinny się jej uczyć i wiedzieć że np jak ktoś ma inny kolor skóry niż on nie oznacza że jest gorszy. To bardzo mądra książka, która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”
beciaja

Postprzez paryzanka » czwartek, 11 października 2018, 15:59

Przede wszystkim należy im poświęcać więcej czasu. Bardzo często my, rodzice, idziemy na łatwiznę "zabawiając" dziecko tabletem czy laptopem. A potem mamy pretensje do całego świata.
paryzanka

Postprzez mika » poniedziałek, 22 października 2018, 05:11

U nas jedynym sposobem na odciągnięcie dzieci od tv i komputera jest czytanie razem książek a mam ich dość dużo, zawsze jak się coś trafi w Gandalfie w promocji https://www.gandalf.com.pl/k/dla-dzieci-i-mlodziezy/ to kupuję i mam już sporo zapas różnych fajnych książeczek
mika

Postprzez » poniedziałek, 22 października 2018, 05:11

Poprzednia strona

Powrót do Dzieci