Angielski dla maluchów

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez klaudiarozek22 » piątek, 13 lipca 2018, 13:29

Ja zapisałam córkę do międzynarodowego przedszkola tequesta w warszawie i tam uczą języków. Oczywiście to maluszek, ale uważam, że od małego trzeba oswajać dziecko z językiem, to jest bardzo na plus. :) Dodatkowo, mają dla dzieci bardzo bogatą ofertę zajęć, więc i ja, i córa jesteśmy szczęśliwe! :)
klaudiarozek22
 

Postprzez » piątek, 13 lipca 2018, 13:29

 

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez bonn » wtorek, 24 lipca 2018, 17:58

język od małego jak najbardziej, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić za bardzo w tej sprawie . Dzieci muszą uczyć się poprzez zabawę, to ma być niewymuszone i przyjemnie
bonn
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2018, 17:25

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez naho » wtorek, 24 lipca 2018, 18:02

Dziecko najlepiej uczyć przez zabawę, więc warto wybrać szkołę posługującą się nowoczesnymi metodami. Dzieci powinny poczuć, że angielski jest ważny w codziennej komunikacji, nie tylko w szkole jako przykry obowiązek.
naho
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2018, 20:07

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez Antoska55 » czwartek, 26 lipca 2018, 14:13

No właśnie nie wiem od jakiego wieku najlepiej uczyć dzieci angielskiego. Staram się już puszczać nawet bajki po angielsku i powiem wam że coś łapią. Znajoma pozapisywała swoje dzieci do szkoły językowej http://landers.pl i bardzo sobie chwali. Jak podrosną jeszcze tak może z 2,3 lata to może i moje wyśle na takie kursy :)
Antoska55
 
Posty: 46
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:47

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez eliasz » środa, 22 sierpnia 2018, 08:15

Jest wiele metod nauki języka angielskiego dla dzieci, istotne jest by zacząć w jak najmłodszym wieku. http://jaworznocity.pl/jezyk-angielski/ - w tym artykule znalazłem parę inspiracji nauczania mojego szkraba angielskiego i powiem wam z własnego doświadczenia, że są to efektywne metody.
eliasz
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 22 sierpnia 2018, 07:44

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez balladyna » środa, 3 października 2018, 21:54

klaudiarozek22 napisał(a):Ja zapisałam córkę do międzynarodowego przedszkola tequesta w warszawie i tam uczą języków. Oczywiście to maluszek, ale uważam, że od małego trzeba oswajać dziecko z językiem, to jest bardzo na plus. :) Dodatkowo, mają dla dzieci bardzo bogatą ofertę zajęć, więc i ja, i córa jesteśmy szczęśliwe! :)


Zgadzam się, że warto dzieci od małego zaznajamiać z językami. Maluchy uczą się szybciej i osłuchują się, a potem jest im łatwiej. Moja córka też chodzi do Tequesty, ma angielski i hiszpański i widzę po niej, że efekty są. Niedługo będzie mówić lepiej ode mnie ;)
balladyna
 

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez kamibra » piątek, 12 października 2018, 12:03

Pierwszy dzień w szkole, także językowej jest niezwykle ważny dla dziecka i na pewno przysporzy mu wiele różnych emocji. Ja sama pamiętam swoje przerażenie pierwszego dnia, kiedy to miałam ochotę po prostu stamtąd zwiać. Dlatego dobrze jest w miarę możliwości ułatwić maluchowi ten start i wykazać się empatią. Czytałam ostatnio fajny, krótki artykuł na ten temat, bo przed rozpoczęciem roku w internecie jak zwykle była burza... :) tutaj można go przeczytać: https://blog-juniorangin.pl/jak-ulatwic-dziecku-poczatek-roku-szkolnego-adaptacja-w-szkole/ :)
kamibra
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 10:00

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez kamibra » środa, 21 listopada 2018, 16:15

Pierwszy dzień w szkole, także językowej jest niezwykle ważny dla dziecka i na pewno przysporzy mu wiele różnych emocji. Ja sama pamiętam swoje przerażenie pierwszego dnia, kiedy to miałam ochotę po prostu stamtąd zwiać. Dlatego dobrze jest w miarę możliwości ułatwić maluchowi ten start i wykazać się empatią. Czytałam ostatnio fajny, krótki artykuł na ten temat, bo przed rozpoczęciem roku w internecie jak zwykle była burza... :) tutaj można go przeczytać: https://blog-juniorangin.pl/jak-ulatwic-dziecku-poczatek-roku-szkolnego-adaptacja-w-szkole/ :)
kamibra
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 10:00

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez Ewkaa » środa, 28 listopada 2018, 18:31

Ja również uważam, że naukę angielskiego powinno się zaczynać już od najmłodszych lat. Myślę jednak, że na początku warto zacząć od grupy trzynajmniej dwu- lub trzyosobowej. Młodsze dzieci lepiej reagują i szybciej przyswajają wiedzę w gronie koleżanek i kolegów, niż w pojedynkę. :)
Ewkaa
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2018, 18:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angielski dla maluchów

Postprzez paula-dudek » piątek, 7 grudnia 2018, 10:59

Moim zdaniem, warto jak najwcześniej rozpocząć naukę języka angielskiego u dzieci. Sama swojego synka zapisałam na zajęcia w wieku 8 lat. http://jaworznocity.pl/jezyk-angielski/ - tutaj znajdziecie artykuł rozwijający moją myśl.
paula-dudek
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2018, 10:12

Postprzez » piątek, 7 grudnia 2018, 10:59

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron