Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez luiza30 » piątek, 6 lipca 2018, 14:11

Myślę, że nie można uogólniać. Jedna szkoła państwowa będzie w porządku, będą świetni nauczyciele, przygotowani na to, żeby być otwartym na potrzeby poznawcze dziecka, ale można też trafić źle. Gdzieś, gdzie będą chcieli odbębnić swoje, a jak dziecko będzie zadawało zbyt dużo pytań, nawet takich dotyczących tematu, to będzie postrzegane jako największe zło. I tak można trafić i w szkołach państwowych i w szkołach prywatnych... Życie. Zawsze można zdecydować się na edukację domową. Wtedy uczy się dziecko tak, jak się chce :)
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Postprzez » piątek, 6 lipca 2018, 14:11

 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez monte88 » środa, 11 lipca 2018, 13:47

Prawda jest taka, że najważniejszych dzieci dziecko i tak nauczy się samo. A już na pewno poza szkołą rozwinie własne talenty.
monte88
 
Posty: 29
Dołączył(a): środa, 11 lipca 2018, 11:51

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez bonn » wtorek, 24 lipca 2018, 17:53

przede wszytstkim nie ma co liczyć że jakakolwiek placówka oświatowa zrobi za nas, czyli za rodziców całą robotę. Dziecku trzeba poświecać czas, wspierać jego wiedze i rozwijać pasje.
bonn
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2018, 17:25

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez aula » środa, 25 lipca 2018, 20:30

ja też jestem zdania, że szkoła prywatna jest w stanie zaoferować uczniom dużo więcej niż placówki publiczne. Moje dziecko od 2 lat chodzi do szkoły Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na Ochocie w Warszawie. Wysoki poziom nauczania, duża ilość zajęć dodatkowych i kameralne klasy. Nie zmieniłabym w tym miejscu dosłownie niczego :)
aula
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez violatta » poniedziałek, 30 lipca 2018, 08:52

Nie wiem czemu się tak czepiacie szkoły Państwowej mój syn chodził i niczego mu nie brakuje, teraz będzie sżła córka, zastanawiamy się Jaki tornister wybrać dla pierwszoklasisty? I szukamy na Ceneo.pl ponieważ wybór z oferowanych sklepów jest tutaj przeogromny. Warto zajrzeć na tą stronę bo oferty są naprawdę oszałamiające.
violatta
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 13 listopada 2017, 17:20

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez luiza30 » sobota, 4 sierpnia 2018, 10:05

Wiecie, a co to znaczy "wysoki poziom nauczania" ja się zastanawiam? Że dzieciak siedzi non stop nad książkami? Bo często słyszę właśnie od rodziców jaki to u nich w szkole jest wysoki poziom, jak to dziecko ciągle się uczy, ile to czasu spędza na książkami.. I tym mierzą wysoki poziom. A potem dzieciak idzie np do liceum, albo na studia i się okazuje, że różnie to z tym poziomem bywa...
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez mczay » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:29

Bardzo ważny jest prawidłowy rozwój dziecka. Możemy mu go zapewnić urządzając salę doświadczania świata. Taka sala doświadczania świata, w fajny, interesujący dla dziecka sposób wspomaga prawidłowy jego rozwój. Jest to ważne dla niego, ale także dla nas - rodziców. Sprzęt do sali doświadczania świata można nabyć na stronie: https://www.sklep-kajkosz.pl/pl/c/Sala- ... -swiata/60 i jest on w bardzo atrakcyjnej cenie.
mczay
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 10:24

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez wybitnie1996 » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 12:49

Moim zdaniem określanie wszystkich szkół państwowych mianem najgorszych jest bardzo krzywdzące dla wielu placówek. Zakres wiadomości, a często i kadra nauczycielska, pokrywają się ze sobą, więc skoro te pierwsze są złe, drugie również. Mój starszy syn chodził do państwowej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum i teraz jest na studiach inżynierskich. Młodszą córę też posłałam do tej samej placówki i jest zachwycona! Właśnie przygotowujemy się do rozpoczęcia roku. W tym roku króluje motyw Riverdale Walkine, więc cała klasa będzie zapewne bogata o żółto-niebieskie akcesoria :D
wybitnie1996
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2018, 07:27

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Albercik23 » piątek, 31 sierpnia 2018, 08:47

Akurat to dosyć smutny temat. Zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły specjalne albo przysposabiające do pracy.. Wiem to ze swojego doświadczenia akurat.. Szukanie szkoły przysposabiającej do pracy w Polsce to ciężka sprawa, ostatecznie też chyba znaleźlismy niepubliczną. Zresztą warto zajrzeć na stronkę http://www.otwarteokno.edu.pl/ - sporo informacji na ich temat tam jest, warto chociażby wyposażenie i proponowane terapie zobaczyć.
Albercik23
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 22 czerwca 2017, 18:28

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez violatta » środa, 3 października 2018, 11:24

Ja mam córkę w wieku 13 lat, chodzi do szkoły państwowej i nie mogę narzekać na jej brak zainteresowań, ostatnio podsuneła mi ksiażke która wykracza daleko po za poziom jej rozwoju szkolnego https://ksiegarnia.pwn.pl/Od-zwierzat-d ... 007,p.html Chce abym jej ją kupiła co mnie bardzo zaskoczyło ale jestem pozytywnie do tego nastawiona. Szkoła ma znaczenie to prawda ale w głównej rzeczy zależy to od rodzica jakie jest dziecko, szkoła Uczy a nie wychowuje!
violatta
 
Posty: 265
Dołączył(a): poniedziałek, 13 listopada 2017, 17:20

Postprzez » środa, 3 października 2018, 11:24

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron