Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez wiktoria68 » środa, 24 czerwca 2020, 11:17

Na pewno w prywatnych szkołach lepiej przykładają się do nauczania. Gdyby mnie było na to stać z pewnością moja córka byłaby w takiej szkole. Czytałam dziś ciekawy artykuł, mówiący o emeryturach dla matek czwórki i więcej dzieci. Gdyby Was to zainteresowało możecie go tutaj przeczytać https://blog.provident.pl/emerytura-dla-matek-4-dzieci-ile-w-2020/ Opisane jest komu się należy, a komu nie. Jakie trzeba spełnić warunki, by emeryturę można było otrzymać. Ciekawa jestem Waszego zdania w tym temacie.
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Postprzez » środa, 24 czerwca 2020, 11:17

 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez janek3326677 » piątek, 14 sierpnia 2020, 05:13

Jak dzieci idą do szkoły to trzeba im kupić bardzo dobre podręczniki szkolne .Ja co rok takie podręczniki kupuje i zawsze 1 września każde moje dziecko ma wszystkie podręczniki.
janek3326677
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 3 czerwca 2020, 11:25

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Ursa » wtorek, 1 września 2020, 19:49

Ciężko się zgodzić z tytułowym stwierdzeniem, taka prawda, że nie da się wziąć na swoje barki jako rodzic całości edukacji dziecka, no chyba, że mamy tyle pieniędzy, że nie trzeba chodzić do pracy. Ale to i tak wymaga ogromnej wiedzy, cierpliwości i warsztatu dydaktycznego. Tego się nie da przeskoczyć. Dlatego lepiej nie traktować nauczycieli jako wrogów czy kogoś, kogo zdanie trzeba podważać dla samej zasady. Warto sobie poczytać strony dla nauczyciela, żeby poznać ich perspektywę. Każdej stronie wyjdzie to na lepsze.
Ursa
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 1 września 2020, 19:44

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Roarrra » środa, 12 maja 2021, 05:37

Nie jest też tak źle, no ale ja też jakbym miała polecać to prywatne szkoły. Widzę to choćby teraz przy organizacji zajęć typowo pandemicznych, zajęć online. Początki na pewno bywały trudne, ale szkoła do której zapisałam moje dzieci Te Vizja super sobie poradziła. Akurat w tym miejscu można znaleźć ofertę edukacyjną od przedszkola po liceum.
Roarrra
 
Posty: 110
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:54

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Tomasz33 » środa, 11 sierpnia 2021, 06:12

Ja moje dziecko posłałem do prywatnej szkoły podstawoweej. I pewnie do średniej szkoły też pójdzie prywatnie. A jeśli będziecie szukać podręczników w dobrych cenach to zobaczcie tu https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2021-2022-ksiegarnia-internetowa-a-562.html To bardzo dobrze zaopatrzona ksiegarnia. Tu dostaniecie podręczniki do wszystkich typów szkół i to w niskich cenach.
Tomasz33
 
Posty: 886
Dołączył(a): środa, 13 grudnia 2017, 16:54

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Dzennika5 » środa, 11 sierpnia 2021, 15:04

No różnie z tym bywa, ale generalnie to nie ma też co być aż tak wrogo nastawionym, może po prostu na złą szkołę trafiliście, nie wszystkie takie są. U mnie było wręcz przeciwnie, ale też wybrałam prywatną - Te Vizje. Wszystko tu mi się podoba, szczególnie dużo zajęć z języków obcych, ale i też wiele dodatkowych zajęć, warsztatów i kół naukowych, sportowych.
Dzennika5
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 14 czerwca 2017, 10:41

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Betti6767 » wtorek, 31 sierpnia 2021, 21:59

Jeżeli tylko możecie sobie pozwolić na posłanie dziecka do przedszkola prywatnego, to nawet się nad tym nie zastanawiacie. Osobiście polecam przedszkole językowe Tequestę - mają super kadrę, ciekawą ofertę zajęć dodatkowych dla maluchów, a co najważniejsze są dobrze przygotowani na jesień i kolejną falę zachorowań. Placówka spełnia wszystkie wymogi sanitarno-epidemiczne.
Betti6767
 
Posty: 46
Dołączył(a): środa, 27 maja 2020, 23:20

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez erna56 » poniedziałek, 13 września 2021, 16:20

W kwestii kształcenia dzieci, to nie tylko szkoła ma znaczenie, ale też pomoce edukacyjne. Często sami rodzice mogą pomóc w nauce swoim pociechom. Dzieci, które posługują się na co dzień dwoma językami albo te, u których stwierdzono dysleksję, powinny korzystać ze specjalnych pomocy. Układanki lewopółkulowe pomagają przy problemach z komunikacją. Tutaj są dostępne https://www.eduksiegarnia.pl/trudnosci- ... opolkulowe .
erna56
 
Posty: 503
Dołączył(a): piątek, 6 listopada 2020, 18:58

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez jacekbak221 » środa, 15 września 2021, 10:40

Cześć, mój synek kończy w tym roku 4 latka. Chcę wysłać go do przedszkole państwowego, znacie może przedszkole swarzędz? Chce wybrać jak najlepiej dla mojego Krzyśka. Pozdrawiam
jacekbak221
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa, 15 września 2021, 10:38

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez sbiegowski199 » czwartek, 23 września 2021, 21:03

Też według mnie lepiej posyłać dzieci do prywatnych przedszkoli, te państwowe szkoły coraz niższy poziom, a szkoda. Ja swoje posłałem do takiego, gdzie mają catering. Poczytałem też trochę na ten temat http://dietadlaprzedszkola.pl/. Jak ja byłem dzieckiem to nie było tak dobrze.
sbiegowski199
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 23 września 2021, 21:01

Postprzez » czwartek, 23 września 2021, 21:03

 

Poprzednia strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość