Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Dominikaniczka » środa, 22 maja 2019, 01:29

Dokładnie, zgadzam się z wami dlatego też poszłam za namową znajomej i zapisałam córeczkę do Tequesty, pierwsza wizyta i rozmowa z dyrektorką jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że decyzja jest jak najbardziej słuszna...Języki obce, tańce, rytmika i wiele innych - mówimy tak prywatnym placówkom !
Dominikaniczka
 

Postprzez » środa, 22 maja 2019, 01:29

 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez karin83 » piątek, 31 maja 2019, 15:59

Tylko od nas, rodziców, zależy jak swoje życie rozpocznie nasza pociecha. Ja dam z siebie wszystko, żeby start mojego maluszka był jak najbardziej udany. Między innymi właśnie dlatego zdecydowałam się na szkołę https://szkolaeuropejska.pl/ . To moim zdaniem najlepsza możliwa opcja. Szkołą Europejska z Łodzi może pochwalić się świetnymi wynikami swoich uczniów, a to bardzo ważne.
karin83
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Marzanna » środa, 17 lipca 2019, 23:15

Również z wam się zgodzę, warto inwestować w edukację dzieci i to od najmłodszych lat. My za namową znajomych i po spotkaniu z panią dyrektor zapisaliśmy dziecko do Tequesty. Prywatna placówka w porównaniu do publicznych to niebo a ziemia - grupy są małe, nauczyciele z doświadczeniem i dobrym podejściem do dzieci, oferta zajęć dodatkowych bardzo bogata...
Marzanna
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez kierr » czwartek, 18 lipca 2019, 07:05

patricia7 napisał(a):Każde dziecko chce mieć szanse na rozwój, możliwość kształcenia swoich umiejętność, nabywania nowej wiedzy. Niestety wiele dzieci jest tego pozbawiona, nie może liczyć na środowisko w którym zamieszkuje. Dlatego są instytucje typu Fundacja Pomocy Dzieciom „Pociecha” https://www.fundacjapociecha.pl , która sukcesywnie dba o rozwój dzieci, które wywodzą się z rodzin ubogich oraz niewydolnych wychowawczo. Takie organizacje naprawdę warto wspierać.


Każde dziecko małe czy duże zasługuje na możliwość kształcenia się i rozwój. ale niestety nie każde może mieć to wszystko. Dzieciaki ciężko chore i poparzone nie do końca mają taką możliwość gdyż muszą walczyć o każdy oddech każdy dzień. Dlatego tak ważne są fundacje, Fundacja Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ właśnie daje takim dzieciakom szansę na lepsze jutro. Warto też ich wspomóc
kierr
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2019, 10:50

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Marcelinka » piątek, 26 lipca 2019, 11:52

Dokładnie tak, zgadzam się z wami ja posłałam dziecko do przedszkola językowego Tequesty, 1 czerwca zostaliśmy nawet wszyscy zaproszeni na Farmę Iluzji, dzieci były zachwycone a powiem, że i mnie jako rodzica to bardzo zaciekawiło a o nauczycielach nie wspomnę bo takich ludzi z pasją powinno być zdecydowanie więcej :)
Marcelinka
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Sofi89 » niedziela, 11 sierpnia 2019, 19:02

No ja mam dzieci jeszcze przedszkolne, ale staram się je kształcić już dodatkowo, nic szczególnego, jakieś słówka po angielsku, trochę historii, oczywiście w formie ciekawostek i zabawy.
Sofi89
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2019, 19:01

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez psotka » czwartek, 15 sierpnia 2019, 19:59

A według mnie dzisiejsza edukacja już się znacznie poprawiła. Już sam fakt jakie książki przygotowawcze z poszczególnych dziedzin można kupić. Zobaczcie na te https://www.nowaera.pl/oferta-edukacyjn ... owa/fizyka podręczniki z fizyki.
psotka
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez Beata65 » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 03:58

Dokładnie tak szkoły publiczne = niewiarygodnie niski poziom nauczania, ja cały miesiąc zastanawiałam się nad wyborem przedszkola dla swoich bliźniaków, natrafiłam na ofertę przedszkola językowego - Tequesty i zapisałam maluchy do jednej grupy, z tym, że synek bd miał inne zajęcia dodatkowe a córka inne :)
Beata65
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez emma1 » czwartek, 12 września 2019, 20:54

Także jeśli chodzi o liceum to warto się rozejrzeć za prywatnymi placówkami. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie to jedno z lepszych. W tej szkole na pewno uda się dobrze przygotować do matury i zdać ją na odpowiednim poziomie.
emma1
 

Re: Kształcenie dzieci. Nie licz na szkołę państwową

Postprzez luiza30 » środa, 18 września 2019, 13:41

Ja mimo wszystko uważam, że nie zawsze szkoły publiczne to dno totalne. Znam i prywatne i niepubliczne szkoły, w których dzieciaki i rodzice uważają, że jak płacą, to dziecko ma przechodzić z klasy do klasy. No w końcu płacą, więc wymagają oni, a nauczyciel robi wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom... Jedno co, to trochę mam mieszane uczucia co do szkoły córki, państwowa, generalnie spoko, ale ten rok teraz to jakaś masakra... Nie maja żadnych dodatkowych zajęć, bo nauczyciele zamiast prowadzić chór czy zajęcia plastyczne, to dyżurują na świetlicy bo brakuje opiekuna.... a brakuje, bo wójt nie wydał zgody na zatrudnienie kogoś... więc sytuacja ciężka jest, ale też nie bardzo z winy szkoły... Zobaczymy co to będzie dalej...
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Postprzez » środa, 18 września 2019, 13:41

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość