krzywe zęby u dzieci

krzywe zęby u dzieci

Postprzez dariawaria » czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:13

hej,

Zakładaliście swoim dzieciom aparat na zęby ? Jeśli tak proszę o informację, który jest najlepszy (nie chodzi o cenę) i najwygodniejszy dla dziecka ten zwykły druciany, czy może kosmetyczny albo aparat invisalign. Moja córka to nastolatka i powiem szczerze, nie bardzo chyba chce nosić druty na zębach ale no zęby wyprostować trzeba !
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Postprzez » czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:13

 

Re: krzywe zęby u dzieci

Postprzez Psytka » wtorek, 22 maja 2018, 07:02

Zęby dziecka sa bardzo ważne dlatego trzeba dbac o nie od samego początku. Teraz nawet stomatologia estetyczna jest ukierunkowana na dzieci i bez problemu można nawet najmłodszym pociechom dobrać odpowiedni aparat. Naprawdę warto zrobić to jak najwcześniej żeby dziecko nie miało kompleksów, że ma krzywe ząbki albo jeszcze gorzej jakiejś wady zgryzu.
Psytka
 
Posty: 470
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Re: krzywe zęby u dzieci

Postprzez luiza30 » piątek, 6 lipca 2018, 14:25

Wiecie, ja myślę, że jako rodzic (dziecka, które nosi aparat) po prostu znalazłam córce dobrego ortodontę. I to on decyduje jaki aparat nosimy. Ja nie kończyłam studiów medycznych, ani stomatologii, ani choćby logopedii, żeby mieć o tym jakiekolwiek pojęcie. Znalazłam ortodontę (opinie znajomych + opinie z neta) któremu można zaufać i - jeżdżę na regularne kontrole tak, jak pani doktor każe. Od całej reszty - jest ona :wink:
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Re: krzywe zęby u dzieci

Postprzez aparatka » środa, 25 lipca 2018, 10:40

Dobrym pomysłem może być aparat Invisalign. Szczególnie dla nastolatki, bo dla dzieciaków w nastoletnim wieku wygląd jest przecież bardzo ważny. Ten "niewidzialny" aparat jest też nieco droższy, ale moja koleżanka założyła swojemu dziecku i byli zadowoleni z efektów - dziecko przynajmniej nie miało podrażnionej jamy ustnej od drutów i nie zapominało zakładać jak w przypadku aparatu wyciąganego. Spoko sprawa taki aparat ortodontyczny. Cena Kraków (bo ten rynek znam) może być dosyć duża, ale jak dobrze poszukasz, to znajdziesz klinikę z dobrą ceną
aparatka
 

Re: krzywe zęby u dzieci

Postprzez latawiec biały » sobota, 11 maja 2019, 16:30

Krzywe zęby to masakra :/ Nie dość, że brzydko wyglądają, to jeszcze mogą bardzo przeszkadzać przy jedzeniu. Dlatego jak tylko zauważyłam, że mój synek ma krzywe zęby, to od razu wybraliśmy się do https://adental.pl/oferta/ortodoncja/ żeby zacząć leczenie ortodontyczne. Cieszę się, że wybraliśmy tak dobry gabinet, bo dzięki temu synek ma już dziś piękne i proste zęby :)
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Postprzez » sobota, 11 maja 2019, 16:30

 


Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron