domowa apteczka

Re: domowa apteczka

Postprzez latawiec biały » wtorek, 21 kwietnia 2020, 19:01

W mojej domowej apteczce zawsze były jakieś tam podstawowe produkty typu woda utleniona, plastry i tak dalej. Natomiast jak już pojawia się jakaś rana, to tak naprawdę nie jest to wystarczające... Miałem niedawno taką sytuację, że moja córka przewróciła się na boisku podczas gry w piłkę z koleżankami. Przyleciała zapłakana do domu i trzeba było jakoś się tą raną zająć. Oczywiście ją oczyściliśmy i tak dalej, ale wiadomo, że dalej ją bolało a rana wyglądała nieciekawie, więc podejrzewaliśmy, że zostanie spora blizna :/ No ale przyszła wtedy do nas sąsiadka, która przyniosła nam żel właśnie na takie rany. Pomaga on nie tylko uniknąć infekcji, ale też zmniejsza ból i redukuje ryzyko powstania blizny ;) Na szczęście maść bardzo szybko zadziałała, bo córka się uspokoiła i zasnęła. Stosowaliśmy tą maść jeszcze przez jakiś czas i efekty naprawdę były świetne, teraz po ranie nie ma śladu :) Maść, o której piszę, to ta - https://www.help4skin.pl/produkty/zel-h ... ojenie-ran . Teraz już zawsze mam ją w domowej apteczce ;)
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Postprzez » wtorek, 21 kwietnia 2020, 19:01

 

Re: domowa apteczka

Postprzez grudniaa » wtorek, 26 maja 2020, 21:49

skuteczność w pozbyciu się bólu 100%, jedna tabletka wystarcza żeby mieć spokój na wiele godzin, tania i dobra, od paru miesięcy to obowiązkowa rzecz w mojej domowej apteczce, dużo lepiej mi sę sprawdza niż to co brałam wcześniej
grudniaa
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 9 marca 2020, 09:04

Re: domowa apteczka

Postprzez artemida » środa, 27 maja 2020, 20:49

w domowej apteczce macie jakieś środki na bóle menstruacyjne?? Mam bardzo bolesne miesiączki i wiele rzeczy na mnie zbytnio nie działa, koleżanka mi poleciła vemonis femi i to był strzał w 10tkę. Szybko łagodzą te tabletki ból i działają też rozkurczowo.
artemida
 
Posty: 199
Dołączył(a): poniedziałek, 23 października 2017, 07:36

Re: domowa apteczka

Postprzez edyta331 » piątek, 29 maja 2020, 09:55

Co stosujecie na afty u noworodka ? To moje pierwsze dziecko i totalnie nie mam orientacji. Do poradni nie mogę sie dodzwonić, non stop zajęte.
edyta331
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 28 maja 2020, 09:45

Re: domowa apteczka

Postprzez Karolek33a » wtorek, 23 czerwca 2020, 17:40

warto mieć w apteczce spongostan to sterylny opatrunek przeznaczony do tamowania niewielkich krwawień tętniczych i żylnych. Ja takie produkty do opierunków łącznie z płynami do dezynfekcji zazwyczaj zamawial online z hurtowni medycznej bo jest większy wybór i korzystniej cenowo wychodzi
Karolek33a
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 18 lipca 2019, 07:08

Re: domowa apteczka

Postprzez Danusia136 » piątek, 28 sierpnia 2020, 09:41

Nasza domowa apteczka ostatnio powiększyła się o super czopki Eva/qu Bambini które są przeznaczone dla dzieci po 2 roku życia do 12 lat. Czopki rozpuszczają się bardzo delikatnie uwalniając mikropęcherzyki dwutlenku węgla i w efekcie następuję fizjologicznego wypróżnienie. Moim zdaniem czopki są bardzo dobre bo nie powodują u dziecka bolesnego przeczyszczenia i na efekt nie trzeba długo czekać.
Danusia136
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 22 sierpnia 2020, 19:15

Re: domowa apteczka

Postprzez camio » środa, 30 września 2020, 17:54

Mojemu chłopakowi pojawiła się pleśniawka na języku. Co byście na to zaradzili? Boję się zarazić.
camio
 
Posty: 101
Dołączył(a): wtorek, 7 stycznia 2020, 10:34

Re: domowa apteczka

Postprzez Notoru » wtorek, 6 października 2020, 12:25

Ja muszę skompletować rzeczy do apteczki
Notoru
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 6 października 2020, 12:18

Re: domowa apteczka

Postprzez annanowak88 » poniedziałek, 30 listopada 2020, 12:58

myślę, że najlepsze w pierwszej kolejności na przeziębienie mogą okazać się sprawdzone sposoby na ból gardła , które nie raz uratują nas przed rozwojem infekcji i mnożeniem nowych bakterii. Myślę, że odpowiednia wiedza może zdziałać cuda i doprowadzić do szybkiego powrotu do pełni sił. Pamiętajcie, że warto o siebie dbać , w szczególności w okresie jesienno zimowym, gdzie gardło jest szczególnie narażone.
annanowak88
 
Posty: 194
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2020, 19:31

Re: domowa apteczka

Postprzez marysiasojka » czwartek, 4 lutego 2021, 19:45

Pamiętajcie, że oprócz domowej apteczki warto wyposażyć także swój samochód w środki, które mogą się przydać przy udzieleniu pierwszej pomocy przy wypadku. Dobre wyposażenie apteczki może komuś uratować życie, zanim przybędą służby medyczne. Obecnie kierowcy ciężarówek nie mają obowiązku mieć wyposażonego auta w apteczkę, ale pamiętajcie, że to bardzo ważne.
marysiasojka
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 20 stycznia 2021, 18:08

Postprzez » czwartek, 4 lutego 2021, 19:45

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron