domowa apteczka

Re: domowa apteczka

Postprzez Taterka » piątek, 29 listopada 2019, 09:32

Mam akurat koleżankę, która pracuje w aptece, więc jest to moje najwiarygodniejsze źródło informacji o wszelkiego rodzaju preparatach, które warto mieć zawsze w domu. Szczególnie, gdy mamy w domu rozbrykane dzieci i często dochodzi do urazów, otarć i ranek to warto zastosować od razu octenicare krem, który zdezynfekuje i pozwoli się bardzo szybko zagoić wszelkim uszkodzeniom naskórka. Myślę, że tak, jest to preparat, który powinien być zawsze w domowej apteczce.
Taterka
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2019, 09:26

Postprzez » piątek, 29 listopada 2019, 09:32

 

Re: domowa apteczka

Postprzez Jibka » środa, 18 grudnia 2019, 08:47

W domowej apteczce nie może zabraknąć probiotyku dla dziecka. wiadomo jak jest z maluchami - kłada siię zdrowe a budza z biegunką. Ja mam zawsze flostrum w kroplach - w rzie problemów brzuszkowych daje małej kilka kropli do mleka
Jibka
 

Re: domowa apteczka

Postprzez slowikowa » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 01:39

Jak w domu jest niemowlę i/lub małe dziecko to tak samo nie powinno braknąć Viburcolu w czopkach alb w kroplach (kto co woli). Kupuję zwykle kilka opakowań na promocji (np. https://www.aptekagemini.pl/search/st_s ... q=viburcol) i mam spokój na dłuższy czas.
slowikowa
 
Posty: 446
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2016, 09:54

Re: domowa apteczka

Postprzez Gość » piątek, 17 stycznia 2020, 16:24

Jibka napisał(a):Ja mam zawsze flostrum w kroplach - w rzie problemów brzuszkowych daje małej kilka kropli do mleka


Maluch nie grymasi wtedy z tym mlekiem? Nasza Zosia jest strasznie wyczulona na ten smak. W sumie nie wiem czemu, bo inne kropelki nie robią jej aż takiej różnicy.
Gość
 

Re: domowa apteczka

Postprzez Adele » sobota, 1 lutego 2020, 09:44

Nie kupuję na zapas nic więcej poza środkami na gorączkę i przeciwbólowymi. Ewentualnie coś do odkażania ran i opatrunki. Reszte kupuję na bieżąco w doz.pl
Adele
 
Posty: 66
Dołączył(a): czwartek, 30 stycznia 2020, 10:56

Re: domowa apteczka

Postprzez peleryna » środa, 5 lutego 2020, 17:47

Też kiedyś myślałam że mam jelito nadwrażliwe ale okazało się tylko że to zaburzona flora jelitowa powoduje takie dolegliwości. Dlatego teraz pilnuję żeby brać odpowiedni probiotyk podczas kuracji antybiotykami i oczywiście zawsze podaje je też dzieciom w razie potrzeby
peleryna
 
Posty: 99
Dołączył(a): środa, 24 października 2018, 06:51

Re: domowa apteczka

Postprzez karolinaor » wtorek, 25 lutego 2020, 09:41

U mnie w apteczce najwięcej rzeczy jest związanych z różnymi infekcjami i osłabieniem organizmu. Cały czas najważniejsze są dla nas sprawdzone sposoby na katar (ciekawe wskazówki znajdziecie m.in na stronie https://conakatar.pl/). W naszej rodzinie katar pojawia się bardzo często, dlatego staramy się go zwalczać na różne sposoby. Poza tym mamy jeszcze kilka suplementów, jak magnez i witamina D, środki przeciwbólowe oraz całą masę bandaży i plastrów, które przydają się zdecydowanie zbyt często.
karolinaor
 
Posty: 24
Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2019, 14:07

Re: domowa apteczka

Postprzez omlet123 » wtorek, 7 kwietnia 2020, 22:05

Lissa napisał(a):Wiecie co, ostatnio panowała u nas w domu straszna choroba.. otóż wszyscy mieliśmy katar, a poza inhalacją w domu nic, co mogłoby trochę pomóc w funkcjonowaniu. Polecono mi w aptece Apicold Mint, sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Teraz już wiem, że zawsze na wszelki wypadek lepiej mieć go w swojej apteczce ;)


myślę ze jak się często przeziębiacie to warto kupić maseczkę ochronną, ja dla siebie i całej rodziny zamawiałam tutaj http://www.maseczkiochronnewielorazowe.com.pl/ bardzo fajnie się je nosi, wykonane są z bawełny, także nie utrudniają oddychania, dopasowują do kształtu twarzy. Posiadają standard Oeko-Tex. Ja jestem z nich zadowolona
omlet123
 
Posty: 207
Dołączył(a): czwartek, 19 września 2019, 14:20

Re: domowa apteczka

Postprzez jasiepytamo » piątek, 10 kwietnia 2020, 08:23

W domowej apteczce zawsze mam tabletki na kaszel, leki na gorączkę, tabletki na katar, bandaże i wodę utlenioną. To takie moje podstawowe wyposażenie.
jasiepytamo
 
Posty: 124
Dołączył(a): czwartek, 29 sierpnia 2019, 11:39

Re: domowa apteczka

Postprzez wiktoria68 » czwartek, 16 kwietnia 2020, 10:05

W domowej apteczce mam leki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciw przeciw przeziębieniu, ale również kompresy oraz plastry uniwersalne https://salvequick.pl/product-cat/plastry-uniwersalne/?redirect=no Inne dla dorosłych, inne dla dzieci. Plastry dla dzieci są na tyle ciekawe i przyciągające wzrok, że dziecko w jednej chwili potrafi zapomnieć, że sobie krzywdę zrobiło. Taki plaster jest nagrodą :D a dziecko nim się chwali wśród rówieśników. Lubię kupować plastry Salvequick, jakościowo są bardzo dobre, wytrzymałe.
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Postprzez » czwartek, 16 kwietnia 2020, 10:05

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość