jak wybierać szkołę dla dziecka

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez pelagja » piątek, 20 grudnia 2019, 08:07

Jeśli chodzi o wybór szkoły, to my sugerowaliśmy się przede wszystkim opiniami znajomych. A te były różne - niektórzy wysłali swoje dzieci do szkół publicznych, inni do prywatnych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Te Vizję i to był strzał w dziesiątkę.
pelagja
 

Postprzez » piątek, 20 grudnia 2019, 08:07

 

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Kama4 » niedziela, 22 grudnia 2019, 21:15

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to żeby zajęcia były prowadzone ciekawie bo to od tego zależy czy dziecko będzie uczyć się chęcią. Córka chodzi do Te Vizji na Wawrze i dzięki temu że uczą się również przez zabawę, chętnie siada do nauki również poza lekcjami.
Kama4
 

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Emilka66 » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:27

My kierowaliśmy się wyłącznie zapewnieniem dziecku należytego poczucia bezpieczeństwa oraz tym aby mogło ono się w prawidłowy sposób rozwijać :) Wybraliśmy prywatne przedszkole dwujęzykowe i jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Grupki są kameralne, zajęcia odbywają się z lektorami z zagranicy, dzieci mają bogaty wybór zajęć dodatkowych itp.
Emilka66
 

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Majsterkowicz » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:43

Wiecie co ja tez uważam że najlepsze sa rekomendacje. Warto pójść też na dni otwarte i poznać innych rodziców. Oni też mają jakąś wiedzę pewnie byli już w innych szkołach i mają jakieś porównanie
Majsterkowicz
 
Posty: 41
Dołączył(a): niedziela, 19 stycznia 2020, 14:39

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Marlenka77 » wtorek, 28 stycznia 2020, 16:43

Również skorzystałam z Waszych poleceń i zdecydowałam się na prywatne przedszkole językowe Tequestę - jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni :) Dzieci mają super opiekę i mnóstwo ciekawych zajęć
Marlenka77
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 27 stycznia 2020, 21:09

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Izaa » środa, 29 stycznia 2020, 15:07

To trudny wybór, głównie dlatego, że w większych miastach jest pełno szkół, państwowe, prywatne, zawsze jest ciężko wybrać. Polecam poczytać sobie artykuły na ten temat, np. blogi o szkole, gdzie można znaleźć porady i przydatne informacje. To ważna decyzja, więc trzeba ją dobrze przemyśleć.
Izaa
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 29 stycznia 2020, 15:00

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Dzennika5 » piątek, 20 marca 2020, 15:32

Pomyślcie o tym czego chcecie dla dziecka, czy tylko tego żeby zaliczyło podstawowe przedmioty, czy też może żeby rozwijało się bardziej, swoje zainteresowania. Tak można wybierać placówki, które oczywiście to umożliwiają. Tak Te Vizja na Ochocie przekonała mnie do siebie. Mają tu 8 godzin angielskiego i pełno zajęć dodatkowych.
Dzennika5
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 14 czerwca 2017, 10:41

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez DanielaMT77 » czwartek, 26 marca 2020, 08:14

Ja to sporo zastanawiałam się nad tym czy postawić na prywatną szkołę, czy też na państwową. Ostatecznie jak porównałam ofertę, przekalkulowałam sobie koszty to prywatna szkoła wygrała. Ja jestem zadowolona, córka również, więc w sumie chyba był to dobry wybór :)
DanielaMT77
 
Posty: 65
Dołączył(a): poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 07:37

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez Betti6767 » środa, 27 maja 2020, 23:51

Ja z kolei kierowałam się opiniami innych rodziców i tym sposobem po długich namysłach wybrałam Tequestę. To nowoczesna placówka dwujęzyczna z wysokim poziomem nauczania. Bardzo fajnie, że maluch mogą uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które naprawdę wzbudzają ich ciekawość :)
Betti6767
 
Posty: 46
Dołączył(a): środa, 27 maja 2020, 23:20

Re: jak wybierać szkołę dla dziecka

Postprzez basia8247 » czwartek, 8 kwietnia 2021, 22:00

No ja już mam w domu dorosłego człowieka, a nie dziecko, ale jeszcze jestem na tym, że moje zdanie się liczy i pomagam w konkretnych wyborach. Razem z synem zastanawiamy się nad tym, jakie studia będą odpowiednie. Syna interesuje studiowanie stosunków międzynarodowych na uczelni https://vizja.pl/studia-wyzsze/wspolcze ... e,wk8.html . Współczesny kierunek, który przygotowuje odpowiednio do dalszej drogi życiowej.
basia8247
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 8 kwietnia 2021, 21:43

Postprzez » czwartek, 8 kwietnia 2021, 22:00

 

Poprzednia strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron