Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez dariawaria » wtorek, 9 lipca 2019, 11:09

pojechaliśmy w tym roku na wakacje na kampingi, zabrałam tam mojej córce telefon, zauważyłam, że świetnie sobie bez niego radzi także po prostu jej nie oddałam. Tak pozbyłyśmy się problemów.
dariawaria
 
Posty: 410
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 11:51

Postprzez » wtorek, 9 lipca 2019, 11:09

 

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Gregson » wtorek, 9 lipca 2019, 18:42

Najlepiej spędzając czas z nimi, wymyślając jakieś zabawy, zabieranie ich na wycieczki.
Gregson
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2019, 18:40

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Mia » czwartek, 11 lipca 2019, 12:56

Wystarczy się nimi zająć :)
Mia
 
Posty: 98
Dołączył(a): środa, 3 lipca 2019, 09:07

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Psytka » czwartek, 18 lipca 2019, 07:08

Ja myślę, że warto pokazać dzieciom, że jest mnóstwo innych, naprawdę ciekawych zajęć. Warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem mogą być zajęcia taneczne warszawa w szkole https://szkola-tanca.waw.pl/ . Tu zajęcia z tańca prowadzone sa na różnych poziomach zaawansowania oraz w grupach wiekowych. Lekcje prowadza doświadczeni instruktorzy, co sprawia, że dzieci nie tylko się uczą ale też przy tym dobrze bawią.
Psytka
 
Posty: 470
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 12:39

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez zabawkowo » środa, 21 sierpnia 2019, 09:22

Trzeba wybrać na prawdę ciekawe zabawki, które dziecko lubi oraz czasami się z nim pobawić i poświęcić mu czas. Moje dziecko marzy o tym, żeby zostać lekarzem, odkąd kupiłam mu Lego city szpital, coraz rzadziej chce siadać do komputera. https://zklockow.pl/lego-city-60204-szpital
zabawkowo
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 21 sierpnia 2019, 09:03

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Mammo » niedziela, 25 sierpnia 2019, 08:29

Rozwijać pasję razem z nimi, spędzać czas wspólnie. Nie ma magicznego przycisku, który ich odciągnie od ekranów.
Mammo
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 25 sierpnia 2019, 08:28

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez kroswil11 » niedziela, 1 września 2019, 15:31

Myślę, ze http://www.teatrmalegowidza.pl/ będzie świetnym pomysłem, aby odciągnąc dzieci od komputera.
kroswil11
 
Posty: 346
Dołączył(a): wtorek, 26 marca 2019, 16:52

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez wiktoria68 » poniedziałek, 2 września 2019, 16:00

Trzeba dzieciom poświęcać więcej czasu. One tak szybko rosną, za moment już nie będą chciały z nami spędzać swój czas wolny. Dorośli pójdą swoją drogą, dzieci swoją. Póki jeszcze mamy na coś wpływ, próbujmy je ukierunkować, rozbudzać w nich pasje. To wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne. Wystarczy skupić się choćby przez jakiś czas na obserwacji naszych latorośli, sprawdzić na co reagują pozytywnie i pójść w tym właśnie kierunku. Nie trzeba do tego poradników, myślę, że możemy sobie pozwolić na reakcje intuicyjne. Dobrze jest też, jeśli pasja dziecka będzie się wiązać z czymś pożytecznym. Powiedzmy nauka rysunku rozwinie wyobraźnię. Nauka języka pomoże w budowaniu przyszłości, w pracy, karierze. Skupmy się na nauce języków obcych. Jeśli będzie to monotonne zajęcie w szkole lub na korepetycjach z angielskiego, to efekt będzie mierny. Jeśli jednak zapewnimy dziecku wyjazd na obóz językowy, na przykład z atas.pl https://www.atas.pl/ bogaty w atrakcje, nie tylko w naukę, to efekt nawet nas mile zaskoczy.
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Zuzikk » poniedziałek, 2 września 2019, 20:16

Rowery, rolki.. nasze wspólne wypady do parku tak im się spodobały, że komputera już praktycznie nie widzą, ale ważne aby w tym wszystkim uczestniczyć razem z dzieckiem :D
Zuzikk
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2019, 19:39

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez milestone » wtorek, 3 września 2019, 11:18

Cokolwiek będziecie robić, pamiętajcie, by odciągnąć je skutecznie. Bo jak już się uzależnią od ciągłego grania to pozostanie Wam tylko leczenie zaburzeń zachowań u Waszych pociech. A tego nikt by nie chciał.
milestone
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 3 września 2019, 11:16

Postprzez » wtorek, 3 września 2019, 11:18

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron