Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez iki » piątek, 4 maja 2018, 08:13

Jak się tylko chce to są sposoby, bo najłatwiej dać dziecku smartphone, albo pozwolić grać na laptopie. Trzeba z nim dużo rozmawiać i pokazywać twórcze sposoby spędzania czasu zgodnie z zainteresowaniami dziecka.
iki
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa, 2 maja 2018, 22:34

Postprzez » piątek, 4 maja 2018, 08:13

 

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Werkova » czwartek, 10 maja 2018, 08:29

Najlepiej to spędzać więcej czasu z dzieckiem, wtedy nie zajmie się kompem.
Werkova
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2018, 11:05

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Natasza » wtorek, 5 czerwca 2018, 18:08

Radka2 napisał(a):Witam serdecznie,
czy macie jakieś skuteczne sposoby na to, aby odciągnąć Wasze pociechy od monitorów?
Będę wdzieczna za wszelkie pomysły.

A co powiesz, na produkty, zę tak to okreslę jakie są dostępne na http://wylewni.pl? Pozwala rozwijać się i manualnie i ćwiczy wyobraźnię.
Natasza
 

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez ulunia » wtorek, 12 czerwca 2018, 09:24

Zbliżają sie wakacje, więc zadanie będzie ułatwione. Ja już planuję wypady nad wodę,do zoo, wesołego miasteczka, do parku dinozaurów itp. A w tym czasie będe musiała jeszcze wymienić monitor przy komputerze,dzieci go z "lekka" porysowały. A ja też korzystam z tego komputera wiec potrzebuję odpowiedni monitor. Chyba zdecyduję się https://itnes.pl/monitory-hp-z-display/hp-z22n-g2.html Cenie sobie produkty HP, wiadomo że to najwyższa jakość, I to też myśl odłączyć monitor od komputera bo czas wymiany. Siłą rzeczy znajdą sobie inne zajęcia.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez luiza30 » wtorek, 12 czerwca 2018, 20:26

U nas w domu różnie. Córka woli zdecydowanie rower, rolki, hulajnogę, książki. Z synem był ciut większy kłopot (nastolatek), ale mąż dał radę. W pokoju syna znalazły się piłkarzyki, a w ogrodzie przed domem stół bilardowy od lissy.pl
luiza30
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 12 czerwca 2018, 20:13

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez monte88 » środa, 11 lipca 2018, 13:55

Przede wszystkim kupić dla nich kreatywne i rozwijające zabawki, a nie ogłupiające gry. (Choć trzeba przyznać, że nie wszystkie takie są)
monte88
 
Posty: 29
Dołączył(a): środa, 11 lipca 2018, 11:51

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez bonn » wtorek, 24 lipca 2018, 18:01

ja bym zabrała na spacer, na wycieczkę, do jakiegoś centrum edukacji albo teatru dziecięcego. Zwłaszcza w dużym mieście jest masa atrakcji. Wystarczy trochę czasu mu poświęcić;)
bonn
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 24 lipca 2018, 17:25

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez Megi » wtorek, 7 sierpnia 2018, 07:57

To prawda, czasem wystarczy poświęcić dziecku trochę czasu, porobić coś aktywnego, pograć w jakieś gry lub zainwestować w dobre zabawki, nawet dla całej rodziny. Myślę, że w dzisiejszych czasach ten problem dotyczy większości rodziców i ich dzieci. My staramy się walczyć z tym już od dłuższego czasu. Ostatnio kupiliśmy zestaw kolorowych rzep na Toysbox: https://toysbox.pl/kreatywne/bunchems/b ... 12653.html - bardzo fajna zabawa dla całej rodziny. Trochę czasu, odrobina cierpliwości i inwencji twórczej- to nasze sposoby. :)
Megi
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2018, 07:39

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez DanielaMT77 » piątek, 10 sierpnia 2018, 12:55

Wydaje mi się że bez szlabanów na komputer nie obejdzie się. Wiem, co mówię, ciężko znaleźć inną, ciekawszą rozrywkę niż komputer czy też tablet, komórka dla dziecka. Już na początku trzeba bardzo dawkować granie na komputerze wśród dzieci. Spróbujcie też kupić jakieś ciekawe, kreatywne zabawki dla dzieci i nimi ich zainteresować. W sklepie Nodik mają ich całkiem spory wybór. Także według mnie zakup kochanego pluszaka będzie dobrym wyjściem, ale to już tu mowa o tych najmłodszych dzieciach. Choć ja pamiętam bardzo długo bawiłam się moim kochanym pluszowym misiem :)
DanielaMT77
 
Posty: 65
Dołączył(a): poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 07:37

Re: Jak odciągnąć dzieci od komputera?

Postprzez ina4 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 06:10

Witam. Moim zdaniem powinno się ograniczać dzieciom komputer, ponieważ spędzają przy nim strasznie dużo czasu. Może zabrać je na jakąś wycieczkę np. w góry albo kupić jakąś fajną planszową gre rodzinną?

____________
silnik parowy model
ina4
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 23 sierpnia 2018, 06:06

Postprzez » czwartek, 23 sierpnia 2018, 06:10

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość