Smog :(

Smog :(

Postprzez dotin » środa, 22 listopada 2017, 04:23

Cześć, czy Was też tak mocno dotknęła w tym roku obecność zanieczyszczeń w powietrzu. Wiadomo, ze jest co roku o tej porze, ale to jak reaguje teraz to jakaś masakra. Krótki spacer wystarczy, żeby bolała mnie głowa. Po powrocie zawsze przemywam oczy kroplami typu czerwony starazolin bo szczypią niemiłosiernie. Jak jest u Was? Stosujecie jakieś maski?
dotin
 

Postprzez » środa, 22 listopada 2017, 04:23

 

Re: Smog :(

Postprzez Kisza » sobota, 20 października 2018, 05:38

Niestety tak naprawdę smog towarzyszy nam dzisiaj na co dzień. Dlatego może zasadnym byłoby sięgnięcie po maseczki antysmogowe, takie jak te z oferty Miamed http://miamed.pl/maski-antysmogowe/ . Są one łatwe w użyciu, higieniczne, a co najważniejsze nader skutecznie wyłapują mnóstwo zanieczyszczeń z powietrza, dzięki czemu nie będą one szkodzić naszemu układowi oddechowemu.
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Re: Smog :(

Postprzez Abi Ubu » środa, 12 grudnia 2018, 11:46

Zabezpieczanie się przed skutkami smogu to oczywiście ważna rzecz, ale powinniśmy także zwrócić uwagę, czy sami go nie generujemy. Jeżeli tak jest, to powinniśmy także poszukać sposobów na ograniczenie ilości produkowanych przez nas zanieczyszczeń. Jeżeli jeździmy samochodem, to warto przyjrzeć się układowi wydechowemu naszego auta oraz systemowi ERG, który powinien chłodzić spaliny. Fiaty o modelu 71772987 mają z tym nierzadko problem.
Abi Ubu
 
Posty: 94
Dołączył(a): wtorek, 4 grudnia 2018, 12:31

Re: Smog :(

Postprzez sirren » wtorek, 8 stycznia 2019, 15:39

U mnie w mieście smog osadza się blisko ziemi wieczorami, więc jak wychodzę z psem na spacer to oboje mamy ograniczone pole widzenia oraz często kaszlemy albo kichamy od tego dymu. Nie jest to przyjemne, ale rozwój technologiczny musiał się tak skończyć. Nie zdziwi mnie, gdy za kilka/kilkanaście lat spełnią się te wizje z książek i filmów sci-fi i będziemy żyć w postapokaliptycznych warunkach, że trzeba będzie chodzić przez cały czas na zewnątrz w maskach, bo powietrze nie będzie zdatne do oddychania.
sirren
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek, 18 grudnia 2018, 10:11

Re: Smog :(

Postprzez Emalienka12 » czwartek, 21 lutego 2019, 12:09

To jest niestety prawda. Smog jest. Ja tak sobie jadąc ostatnio do Krakowa, przy pięknej pogodzie, słońcu, błekitnym niebie było widać na miastem cieeemną chmurę. Takim czymś niesttey oddychamy i to nie są żarty. Potem się dziwić skąd te zachorowania na raka, ciągłe astmy... Szukam oczyszczacz na chwilę obecną i już coś znalazłam na Goodair.pl Tym bardziej, że można otrzymać fajne nagrody. Także na pewno z tego skorzystam.
Emalienka12
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa, 20 lutego 2019, 17:21

Re: Smog :(

Postprzez MarekTr » piątek, 22 lutego 2019, 10:25

Ja stosuję maskę przeciwsmogową, bo na Śląsku jest bardzo zanieczyszczone powietrze. Poza tym w domu stosuję oczyszczacz powietrza, bo taki artykuł https://loveair.pl/poradnik/oczyszczanie-powietrza-w-domu pomógł mi wybrać odpowiedni oczyszczacz.
MarekTr
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2018, 17:27

Re: Smog :(

Postprzez latawiec biały » piątek, 1 marca 2019, 10:19

Smog to jeden z najczęstszych powodów chorób układu oddechowego :/ Dużo ludzi ma teraz astmę i kaszel, bo tak się właśnie kończy wdychanie takiego zanieczyszczonego powietrza. Dlatego warto sobie kupić maskę antysmogową na https://www.oddechtozycie.pl/ . Dzięki temu o wiele lepiej się oddycha i człowiek się nie dusi :) Jak tylko jest złe powietrze, to ja zawsze wychodzę na zewnątrz tylko w masce!
latawiec biały
 
Posty: 828
Dołączył(a): sobota, 24 czerwca 2017, 18:28

Re: Smog :(

Postprzez Monica55 » czwartek, 21 marca 2019, 12:33

Mieszkam w dużym mieście i odczuwam skutki smogu :( na co dzień chodzę z maseczką antysmogową. Ale w domu nie omeg otworzyć okna bo zanieczyszczone powietrze wpada do środka :( Zastanawiam się nad oczyszczaczem powietrza z tej strony https://taketronic.pl/sharp-kcd50eu-white-p180112. Ktoś ma? może polecić? :)
Monica55
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 21 marca 2019, 12:25

Re: Smog :(

Postprzez MaryAnn84 » środa, 22 maja 2019, 16:55

Niestety ale szczególnie w dużych miastach poziom smogu może być bardzo niepokojący i nawet niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego warto jest zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza Ballu. Te niepozorne urządzenie skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe cząstki i zastępuje je czystym, świeżym powietrzem. Do tego również pozbywa się wirusów i bakterii, co również jest korzystne dla naszego zdrowia. Do tego jest bardzo wydajny, więc idealnie sprawdzi się również w dużych pomieszczeniach.
MaryAnn84
 
Posty: 45
Dołączył(a): wtorek, 24 października 2017, 16:20

Re: Smog :(

Postprzez canelle » wtorek, 11 czerwca 2019, 06:07

u nas na szczescie nie ma takiego smogu, ale czesto jedzilam sima do warszawy i rzeczywiscie kilka minut na dworze i głowa boli :(
Nie wiesz czym pozbyć się łupieżu pstrego? Koniecznie przeczytaj - https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-leki/
canelle
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 30 maja 2019, 12:39

Postprzez » wtorek, 11 czerwca 2019, 06:07

 

Następna strona

Powrót do Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość