Jaki jest sens?

Jaki jest sens?

Postprzez smutas » poniedziałek, 17 listopada 2014, 01:59

jaki jest sens instytucji małżeństwa w dzisiejszych czasach?
smutas
 

Postprzez » poniedziałek, 17 listopada 2014, 01:59

 

Re: Jaki jest sens?

Postprzez Anka » poniedziałek, 4 stycznia 2016, 22:13

Chociażby zadbanie o przyszłość dzieci i partnera? Masz wypadek i co? Moja koleżanka żyła z facetem na kocią łapę.Była w ciąży, poważnie zagrożonej,praktycznie co dzień mogła się spodziewać tego,że zacznie rodzić i tego nie zatrzyma... Była w szpitalu na podtrzymaniu, zaczeło się i niestety dziecko urodziło sie martwe,pomimo, że teoretycznie najgorszy okres podobno był już za nimi.On był w trasie, niestety, nie miał 3 miesięcy płatnego urlopu, a z czegos musieli zyć... Zadzwoniła do niego po porodzie, by nie jechał jak wariat... Jak stwierdziła policja, to po bodaj 5 czy 100 minutach miał zawał i walnął w drzewo, seksja wykazała,że atak serca był pierwszy, zresztą musiał zacząć hamować w ostatnim odruchu, bo mimo wszystko gdyby z normalna prędkością jechał, to inaczej by on wyglądał i samochód... Chciała pochować ICH dziecko razem z JEGO ojcem. Nie miała żadnych praw, a JEGO matka się na to nie zgodziła, obwiniając ją za śmierć syna... Dziewczyna nic nie mogła zrobić... gdyby byli po ślubie inaczej by to wyglądało...Masz i sens skoro się pytałaś...
Anka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 15:40

Re: Jaki jest sens?

Postprzez Sbarbara » wtorek, 1 sierpnia 2017, 12:47

myślę, że obecnie wielu się nad tym zastanawia, warto zauważyć że najczęściej teraz ludzie żyją w wolnych związkach, nieformalnych
Sbarbara
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2016, 14:56

Re: Jaki jest sens?

Postprzez misiuMarcysiu » wtorek, 22 sierpnia 2017, 20:03

Małżeństwo to krok we wspólną przyszłość. Związek można zerwać w każdym momencie, a małżeństwo jest takim jakby węzłem, zobowiązaniem że chce się spędzić z tą druga osobą całe swoje życie :)
misiuMarcysiu
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 20:00

Re: Jaki jest sens?

Postprzez Jagoda21 » czwartek, 24 sierpnia 2017, 09:11

Nie narzekam na swoje małżeństwo. Gdybym miała teraz, po kilku latach zrobić to ponownie to zrobiłabym, bez wahania. :)
Jagoda21
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 09:51

Re: Jaki jest sens?

Postprzez michlek » środa, 18 października 2017, 19:46

Jeżeli nie widzisz sensu, to nie ma po co Ci go tłumaczyć. Jak kiedyś poczujesz, że to już ten facet albo ta kobieta - to będziesz wiedzieć, co ludzi pcha do tego kroku. Są poza tym oczywiście korzyści (i wady) prawne takiego rozwiązania, ale myślę że stosunkowo mało osób kieruje się wyłącznie nimi, albo uważa że mają one decydujące znaczenie.
michlek
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 18 września 2017, 13:42

Re: Jaki jest sens?

Postprzez edyprz » sobota, 13 stycznia 2018, 07:32

Oj z tym sensem to ciężka sprawa... Znam twój ból, bo tez byłam nie raz w podobnej sytuacji, taki jest już urok starości. Czasem ze znajomymi śmiejemy się, że niedługo jedyne co nam na tym świecie pozostanie to wybór grobu. Dlatego ja już swój wybrałam, chciałabym być pochowana w czymś takim jak tutaj Nagrobki - Granitex.
edyprz
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 19:59

Re: Jaki jest sens?

Postprzez hypebestia » czwartek, 24 maja 2018, 13:43

Taki sam jaki był kiedyś. Naprawdę nie rozumiem sensu pytania
hypebestia
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 24 maja 2018, 13:41

Re: Jaki jest sens?

Postprzez Basienta » wtorek, 26 czerwca 2018, 01:12

Małżeństwo to kwintesencja miłości, którą można obdarzyć drugą osobę. Dla mnie jest to istotne, dodatkowo mam prawnie zabezpieczenie, na wypadek gdyby coś się stało mojej drugiej połówce.
Basienta
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 14 czerwca 2018, 19:42

Re: Jaki jest sens?

Postprzez Gloobo » piątek, 28 września 2018, 08:42

Nie ma żadnego, ale ludzie to robią i tak czy siak, bo boją się odstawać od sztywnych norm postawionych przez społeczeństwo, zwłaszcza w zacofanym mentalnie kraju jak Polska, gdzie dalej związek pomiędzy dwoma kochającymi ludźmi uznaje się za grzech, a kobiete która nie robi tego co "jej mężczyzna" jej mówi za złą...
Gloobo
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 23 sierpnia 2018, 14:35

Postprzez » piątek, 28 września 2018, 08:42

 

Następna strona

Powrót do Małżeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości