Problem natury prawnej

Problem natury prawnej

Postprzez Olga » czwartek, 20 listopada 2014, 20:51

Dostałam wezwanie do zapłaty z jakiejś firmy windykacyjnej - nie ma tam nic napisanego odnośnie jaki jest to rzekomo dług, bo takowych nie posiadam. Dzwoniłam do tej firmy, podałam numer sprawy i bardzo ”uprzejma” Pani (uprzejma celowo w cudzysłowie) poinformowała mnie (bo na samym początku zaznaczyłam że nie mam nigdzie długów i chcę wiedzieć o co chodzi, że jak uważam że nie mam to dowiem się tego z wyroku sądowego i jeżeli chcę uniknąć dodatkowych kosztów to mam 7 dni na zapłatę. Co robić? Gdzie iść po pomoc?
Olga
 

Postprzez » czwartek, 20 listopada 2014, 20:51

 

Re: Problem natury prawnej

Postprzez PAulina » czwartek, 20 listopada 2014, 20:52

Po pierwsze dziwi mnie, że skoro jest wezwanie do zapłaty, nie ma określonego czego dotyczy. Po drugie, jeżeli tak zostałaś potraktowana przez telefon jak napisałaś to nie nadaje sie to do skomentowania w kulturalny sposób. Ja bym napisała pismo, z żądaniem wyjaśnienia. W razie czego w Sądzie będziesz miała dowód, że starałaś się sprawę wyjaśnić i od samego początku kwestionowałaś jego zasadność. Może takie pismo ich ”otrzeźwi” bo jeżeli klapną Ci wyrok, masz podstawy do zgłoszenia próby wyłudzenia (informowałaś ich o bezzasadności żądania). Miała w sumie podobna sytuację. Dostałam pismo z żądaniem zapłaty 2500zł (z karami) od jednego operatora komórkowego. Fakt, że miałam u nich dług (to nas różni), jednak około 2 lat temu został on w całości spłacony, na co miałam dowód - potwierdzenie salda (telefony były na firmę, po spłacie długu firma zgodziła się na podpisanie nowych umów i mając jedno konto firmowe u operatora widzę dokładnie saldo, zadłużenia itp. A tu taka niespodzianka (konkretnie z firmy windykacyjnej). Fakt, że co do spłaty zadłużenia umawiałam się bezpośrednio z operatorem, a nie pośrednikiem jakim jest dla mnie windykator. Podsumowując. Okazało się, że papiery leżały w firmie windykacyjnej, operator nie poinformował ich o spłacie, ani nie wycofał zlecenia. Firma nie sprawdziła też dodatkowo co i jak. przyjęła za pewnik, że jest nie zapłacone, a że zaczął gonić ich czas przed przedawnieniem, to postanowili skierować sprawę do Sądu (spełniając wcześniej wymóg napisania wezwań). Ja nie miałam czasu się bawić w odpowiedzi, zresztą prawo to nie moja dziedzina. A że mieszkam w Warszawie dałam więc sprawę do kancelarii na ulicy Białej 4 (lok. 78). Działa tam bardzo miła, młoda prawniczka - Pani mec. Agnieszka Rzepka, którą serdecznie niniejszym pozdrawiam). Napisała pismo, podbiła pismo pieczęcią swojej kancelarii i po około 2 tygodniach otrzymała wyjaśnienie, że sprawa jest ”załatwiona”, była pomyłka i że przepraszają. Tak więc dzięki temu sprawa nie trafiła nawet do Sądu. Uważam, że powinnaś iść w podobnym kierunku, rozmowy telefoniczne nic nie dadzą, owszem oni je nagrywają, ale dla swoich potrzeb, jeżeli oni mają ci coś udowodnić. Jak przyjdzie co do czego, to będzie, że sie z nimi nie kontaktowałaś. Tak więc najodpowiedniejszym wydaje mi się pismo (w sumie uważam, że warto poświęcić parę złotych i mieć je napisane przez prawnika - od razu podeprze je odpowiednimi przepisami, czego ty raczej nie zrobisz lub możesz zrobić źle). Może tez uda Ci się uniknąć Sądu, bo nie przypuszczam, że ktoś będzie chciał bawić się w proces, jeżeli będzie wiedział, że jest na straconej pozycji. No chyba, że gdzieś kiedyś zgubiłaś (ukradziono Ci) dokumenty i ktoś sie nimi posłużył by coś wyłudzić. Wtedy faktycznie raczej będziesz musiała udowadniać, że nie masz garba i nie jesteś wielbłądem, niestety, taka jest polska rzeczywistość (bo o tym akurat nie napisałaś, czy kiedys taka sytuacja nie miała miejsca)
PAulina
 

Re: Problem natury prawnej

Postprzez aniaola37 » wtorek, 31 stycznia 2017, 18:14

Polecam Ci skontaktować się z kancelarią Majkowycz - http://mkp-legal.pl/aegon-alfa-etf-niewaznosc-umowy/
Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy :)
aniaola37
 
Posty: 142
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2016, 13:59

Re: Problem natury prawnej

Postprzez bunaa » niedziela, 26 listopada 2017, 12:37

ja właśnie zamierzam się wybrać na szkolenia z http://www.szkoleniaeksperckie.pl/lista ... -prawo#top .Czasami człowiek musi odpowiedzieć sobie i komuś na nurtujące pytania, które w praktyce są często zadawane. Człowiek by pełnił jedną konkretną funkcję musi szkolić się całe życie.
bunaa
 

Re: Problem natury prawnej

Postprzez karolina1918 » piątek, 16 marca 2018, 10:17

Zgadzam się z tym co napisała wcześniej Paulina. Powinnaś napisać do tej firmy pismo z żądaniem wyjaśnień, będzie to dobry dowód w Sądzie, jeżeli już dojdzie do takiej rozprawy, jaką straszyła Cię ta Pani. Możliwe, że jest to pomyłka, albo padłaś ofiarą oszustwa, ale nie należy lekceważyć takich spraw. Pismo możesz śmiało napisać sama, musisz tylko mieć odpowiednią literaturę tematyczną, żeby wiedzieć na co się powołać. Mogę polecić ci sklep prawniczy dla studentów, który posiada bardzo fajnie opracowane podręczniki w przejrzysty i czytelny sposób, dzięki czemu nie trzeba być studentem prawa, ani adwokatem, żeby załapać o co chodzi. Ostatnio zamawiałam tam książkę dotyczącą właśnie prawa finansowego: https://student.profinfo.pl/karta-produktu/prawo-finansowe-prawo-finansow-publicznych-prawo-podatkowe-prawo-bankowe,59047.html, bo studiuje finanse i rachunkowość i przygotowywałam się do egzaminu z prawa. Byłam bardzo zdziwiona, że można przedstawić coś na pozór tak skomplikowanego w tak prosty do zrozumienia sposób. Więc poszukaj odpowiednich paragrafów i daj im również 7 dni na odpowiedź, a potem zobaczysz. Możliwe, że jeśli to nie rozwiąże sprawy, to będziesz musiała zwrócić się o pomoc do prawnika.
karolina1918
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 25 lutego 2018, 17:12

Re: Problem natury prawnej

Postprzez zofialipska » środa, 1 sierpnia 2018, 13:04

Najlepiej skontaktować się z adwokatem, który doradzi co zrobić lub/i poprowadzi sprawę. Mi kiedy bardzo dobrze doradziła Pani https://www.adwokat-maciejewska.pl/. Bardzo sumienna i dokładna a przy okazji nie zrujnowała mi ta porada portfela :)
zofialipska
 
Posty: 21
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2018, 13:08

Re: Problem natury prawnej

Postprzez acoruss » niedziela, 5 sierpnia 2018, 01:05

Warto czasami sobie samemu poszukać informacji, ale UWAGA raczej nie po to, by samemu zajmować się sytuacją prawną, ale żeby określić, w czym problem i lepiej wybrać prawnika - wiedzę można czerpać z blogów prawniczych, np. tutaj jest przykładowy wpis dot. prawa upadłościowego: https://tatara.com.pl/blog/rozumienie-w ... -ust-2-pu/
acoruss
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 5 sierpnia 2018, 00:55

Re: Problem natury prawnej

Postprzez marzenawolak » środa, 15 sierpnia 2018, 18:42

Jednak w trudniejszych sprawach same publikacje to zbyt mało. W Tczewie tego typu sprawami, także dla firm, zajmuje się kancelaria http://cejrowski.pl/ i tam szukajcie pomocy jeśli jesteście z Trójmiasta
marzenawolak
 

Re: Problem natury prawnej

Postprzez marzenawolak » środa, 15 sierpnia 2018, 18:42

Jednak w trudniejszych sprawach same publikacje to zbyt mało. W Tczewie tego typu sprawami, także dla firm, zajmuje się kancelaria http://cejrowski.pl/ i tam szukajcie pomocy jeśli jesteście z Trójmiasta
marzenawolak
 

Re: Problem natury prawnej

Postprzez lolla » piątek, 28 września 2018, 09:36

To nie czekaj tylko idź do adwokata i wypytaj o wszystko co Cię nurtuje.
Tutaj http://www.adwokatszewczyk.eu na przykład masz świetną kancelarię, która na pewno Ci pomoże
jeżeli twój problem dotyczy natury prawa rodzinnego albo karnego.
Nie ma na co czekać. Jeżeli już teraz wiesz, że sama sobie nie poradzisz to po co zwlekać. Wierze, że chcesz to mieć
już za sobą więc warto się dowiedzieć jaki ma być Twój następny krok.
lolla
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 22 lutego 2018, 15:40

Postprzez » piątek, 28 września 2018, 09:36

 

Następna strona

Powrót do Prawo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron