Depresja

Depresja

Postprzez majster » piątek, 1 czerwca 2018, 10:09

Macie kogoś w najbliższym otoczeniu, u kogo zdiagnozowano depresję? A może sami macie z tym problem? Jak sobie z tym radzicie, jak pomagacie osobom potrzebującym? Czy leczycie się farmakologicznie czy wystarczą wam same wizyty u psychologa?
majster
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 1 czerwca 2018, 09:47

Postprzez » piątek, 1 czerwca 2018, 10:09

 

Re: Depresja

Postprzez ulunia » środa, 4 lipca 2018, 10:03

Nie ma jednej depresji. Dlatego warto korzystać z takich ośrodków jak ten Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Tu otrzymuje pacjent prawidłową diagnozę, dobrane są leki i terapie. Może być to terapia indywidualna lub zbiorowa. Okres leczenia to osiem tygodni. Ten mazurski ośrodek zapewnia swoim pacjentom bardzo dobre warunki, przyjazną atmosferę. Trzeba pamietać że depresja nie mija sama, a nie leczona może doprowadzić do tragicznego finału.
ulunia
 
Posty: 787
Dołączył(a): piątek, 22 września 2017, 14:37

Re: Depresja

Postprzez Silesja » środa, 12 września 2018, 14:39

Dlugotrwaly stres moze przyczynic sie do powstania depresji. Depresja moze prowadzic do alkoholizmu i tu jest zamkniete kolo. Z alkoholizmem nie ma żartów - wizyta w dobrej klinice jak np. Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ jest konieczna aby skutecznie wyeliminować ten problem. Pomoc specjalistów w tej sprawie może nawet ocalić życie osobie uzaleznionej , dlatego nie bagatelizujmy tego problemu.
Silesja
 
Posty: 101
Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2018, 14:21

Re: Depresja

Postprzez samson » poniedziałek, 27 maja 2019, 11:56

Ja często chodzę na spotkania do psychoterapeuty. Nie ukrywam, że bardzo mi to pomaga, bo długo sama próbowałam się wyleczyć. Niestety bez skutku. Znalazłam prawdziwego fachowca, który nie tylko mnie wysłucha, ale razem ze mną przeanalizuje wszelkie sytuacje i znajdzie rozwiązanie. W ten sposób przez kilka miesięcy znacznie odbudowałam wiarę w siebie i swoje możliwości. Psycholog był tu konieczny i nie warto długo się zastanawiać nad takim rozwiązaniem.
samson
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2019, 11:53

Re: Depresja

Postprzez Milosz5 » poniedziałek, 27 maja 2019, 13:49

Lepiej uważajcie, bo depresja to bardzo poważne schorzenie. Tego nie wolno bagatelizować.
Milosz5
 
Posty: 736
Dołączył(a): czwartek, 8 listopada 2018, 10:11

Re: Depresja

Postprzez duff231 » wtorek, 18 czerwca 2019, 19:38

Myślę, że w przypadkach depresji najlepiej jest skorzystac z usług psychologa. On powinien zadecydowac czy potrzebne jest leczenie psychiatryczne. Mi psycholog kiedyś pomógł ze stanami lekkiej depresji. Jak mieszkacie w Łodzi to podobno PsychoMedic się sprawdza świetnie.
duff231
 

Re: Depresja

Postprzez Angela1 » wtorek, 2 lipca 2019, 07:04

Warto szybko zgłosić się do specjalisty, aby jak najszybciej zacząć leczenie. Depresja to niezwykle niebezpieczna choroba i nie można bagatelizować jej objawów. Na stronie http://www.psychoterapia-wro.pl/ widziałam ciekawą ofertę. Wydaje mi się, że warto również porozmawiać o swoich problemach z bliską osobą. To zawsze dobry pomysł.
Angela1
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 26 października 2018, 18:55

Re: Depresja

Postprzez emilka1 » środa, 17 lipca 2019, 16:07

Poważniejsze problemy ze zdrowiem psychicznym to nie są żarty i nie można bagatelizować nawet pierwszych objawów, bo może być tylko gorzej. Lepiej jak najszybciej udać się na konsultację. Wiem, że PsychoMedic w Łodzi ma dobrych psychologów.
emilka1
 
Posty: 88
Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2019, 08:45

Re: Depresja

Postprzez looney » piątek, 2 sierpnia 2019, 17:19

Depresja to prawdziwa choroba, którą wielu z nas posiada i każdy powinien otrzymać pomoc w jej wyleczeniu. Nie bagatelizujmy tego, że ktoś ma prawdziwy problem, nie mówmy mu że przesadza itp., bo to tylko pogarsza sprawę. Każdy chce otrzymać od drugiej osoby jedynie wsparcia i zrozumienia. A co do psychologa to PsychoCare w Warszawie i Szczecinie ma kompetentnych i doświadczonych lekarzy.
looney
 
Posty: 102
Dołączył(a): niedziela, 21 października 2018, 10:35

Re: Depresja

Postprzez Kulka » czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:14

Ja dlugo pracowalam z osobami starszymi w bibliotece i wiem doskonale ze w starszym wieku nietrudno o depresje - mowa tu glownie o samotnych seniorach i schorowanych, czesto niesamodzielnych. . Warto wiec aby przebywal wsrod dobrych ludzi ktorzy pokaza mu ze jest inaczej. Moja babcia przebywa obecnie w domu seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu/ - wlascicielami jest sympatyczne malzenstwo ktore organizuje swoim podopiecznym wiele ciekawych zajec na co dzien. To dobre miejsce dla kazdego seniora
Kulka
 

Postprzez » czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:14

 

Następna strona

Powrót do Psychologia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron