Strona 1 z 2

Depresja

PostNapisane: piątek, 1 czerwca 2018, 10:09
przez majster
Macie kogoś w najbliższym otoczeniu, u kogo zdiagnozowano depresję? A może sami macie z tym problem? Jak sobie z tym radzicie, jak pomagacie osobom potrzebującym? Czy leczycie się farmakologicznie czy wystarczą wam same wizyty u psychologa?

PostNapisane: piątek, 1 czerwca 2018, 10:09
przez Reklama

Re: Depresja

PostNapisane: środa, 4 lipca 2018, 10:03
przez ulunia
Nie ma jednej depresji. Dlatego warto korzystać z takich ośrodków jak ten Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Tu otrzymuje pacjent prawidłową diagnozę, dobrane są leki i terapie. Może być to terapia indywidualna lub zbiorowa. Okres leczenia to osiem tygodni. Ten mazurski ośrodek zapewnia swoim pacjentom bardzo dobre warunki, przyjazną atmosferę. Trzeba pamietać że depresja nie mija sama, a nie leczona może doprowadzić do tragicznego finału.

Re: Depresja

PostNapisane: środa, 12 września 2018, 14:39
przez Silesja
Dlugotrwaly stres moze przyczynic sie do powstania depresji. Depresja moze prowadzic do alkoholizmu i tu jest zamkniete kolo. Z alkoholizmem nie ma żartów - wizyta w dobrej klinice jak np. Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ jest konieczna aby skutecznie wyeliminować ten problem. Pomoc specjalistów w tej sprawie może nawet ocalić życie osobie uzaleznionej , dlatego nie bagatelizujmy tego problemu.

Re: Depresja

PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2019, 11:56
przez samson
Ja często chodzę na spotkania do psychoterapeuty. Nie ukrywam, że bardzo mi to pomaga, bo długo sama próbowałam się wyleczyć. Niestety bez skutku. Znalazłam prawdziwego fachowca, który nie tylko mnie wysłucha, ale razem ze mną przeanalizuje wszelkie sytuacje i znajdzie rozwiązanie. W ten sposób przez kilka miesięcy znacznie odbudowałam wiarę w siebie i swoje możliwości. Psycholog był tu konieczny i nie warto długo się zastanawiać nad takim rozwiązaniem.

Re: Depresja

PostNapisane: poniedziałek, 27 maja 2019, 13:49
przez Milosz5
Lepiej uważajcie, bo depresja to bardzo poważne schorzenie. Tego nie wolno bagatelizować. Jeśli nie wiecie, co zrobić w sytuacji, gdy spotkało to kogoś spośród Waszych znajomych, to powinniście polecić wizytę w sprawdzonym gabinecie, jak dla przykładu http://rodziceidzieci.com/psycholog/natalia-gutowska To będzie najrozsądniejszym krokiem.

Re: Depresja

PostNapisane: wtorek, 28 maja 2019, 09:17
przez barmanka
Depresja to poważny stan i na pewno nie można bagatelizować tej choroby. Na jej początku można skorzystać z pomocy psychologa, który także podpowie, jak dalej pomóc. W Psycho Medic w Łodzi sporo osób korzysta z pomocy specjalisty. Doświadczony na pewno będzie umiał pomóc.

Re: Depresja

PostNapisane: wtorek, 18 czerwca 2019, 19:38
przez duff231
Myślę, że w przypadkach depresji najlepiej jest skorzystac z usług psychologa. On powinien zadecydowac czy potrzebne jest leczenie psychiatryczne. Mi psycholog kiedyś pomógł ze stanami lekkiej depresji. Jak mieszkacie w Łodzi to podobno PsychoMedic się sprawdza świetnie.

Re: Depresja

PostNapisane: wtorek, 2 lipca 2019, 07:04
przez Angela1
Warto szybko zgłosić się do specjalisty, aby jak najszybciej zacząć leczenie. Depresja to niezwykle niebezpieczna choroba i nie można bagatelizować jej objawów. Na stronie http://www.psychoterapia-wro.pl/ widziałam ciekawą ofertę. Wydaje mi się, że warto również porozmawiać o swoich problemach z bliską osobą. To zawsze dobry pomysł.

Re: Depresja

PostNapisane: środa, 17 lipca 2019, 16:07
przez emilka1
Poważniejsze problemy ze zdrowiem psychicznym to nie są żarty i nie można bagatelizować nawet pierwszych objawów, bo może być tylko gorzej. Lepiej jak najszybciej udać się na konsultację. Wiem, że PsychoMedic w Łodzi ma dobrych psychologów.

Re: Depresja

PostNapisane: piątek, 2 sierpnia 2019, 17:19
przez looney
Depresja to prawdziwa choroba, którą wielu z nas posiada i każdy powinien otrzymać pomoc w jej wyleczeniu. Nie bagatelizujmy tego, że ktoś ma prawdziwy problem, nie mówmy mu że przesadza itp., bo to tylko pogarsza sprawę. Każdy chce otrzymać od drugiej osoby jedynie wsparcia i zrozumienia. A co do psychologa to PsychoCare w Warszawie i Szczecinie ma kompetentnych i doświadczonych lekarzy.

PostNapisane: piątek, 2 sierpnia 2019, 17:19
przez Reklama