Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez KleopatraXX » czwartek, 24 września 2015, 21:09

Jakie jest wasze zdanie odnoście opieko zdrowotnej w Polsce? Bo jak się ogląda czy to Wiadomości, czy rozmawia ze znajomymi, to wszyscy na tę służbę zdrowia narzekają. Sama mam to szczęście, ze z lekarzem widziałam się ostatni raz z 7 lat temu... Nie uwzględniam tu oczywiście ginekologa i stomatologa, z których to usług korzystam "prywatnie". Z drugiej strony, mam znajomych co to wyjechali na Wyspy i do lekarza latają do Polski. Więc co? Albo ta nasza służba zdrowia nie jest taka zła, albo nie wiem co...
KleopatraXX
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 3 grudnia 2014, 19:44

Postprzez » czwartek, 24 września 2015, 21:09

 

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Karolina » niedziela, 11 października 2015, 18:10

Jak to w życiu, masz i biel i czerń, ale też i wszystkie pozostałe barwy. Ja akurat od jakiegoś czasu mieszkam w Wielkiej Brytanii i mogę porównać polską z brytyjską. I tu i tu są lepsze i gorsze strony.Wszędzie natomist jest potrzebne ubezpiecznie, bo leczenie za gótówke jest po prostu drogie. Zresztą jak chcesz porównać, to proszę brardzo. http://polski-lekarz.london i weź jakikolwiek szpital w Polsce
Karolina
 

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Dominator » piątek, 6 listopada 2015, 20:35

Szczerze?... do du...py
Dominator
 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2015, 23:36

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Katarzyna » wtorek, 16 sierpnia 2016, 21:40

Zbyt dużo antybiotyków i wchodzenia w d... koncernom farmaceutycznym... jeszcze trochę to na katar będą przepisywac antybiotyki... a zbyt mało odniesienia do medycyny naturalnej
Katarzyna
 

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez powerrangers » wtorek, 15 listopada 2016, 12:01

Coś w tym jest, zmieniają się ministrowie, a poziom leczenia dalej na tym samym beznadziejnym poziomie. Kobiety rodzą na korytarzach, brakuje wyspecjalizowanego personelu, a na NFZ czekasz nie wiadomo ile. Ojciec ostatnio przeciążył sobie bark, 2x na pogotowiu po kilka godzin kolejka - jak nie umierasz to zaczekasz. Skończyło się na wyszukiwaniu w sieci neurologa do prywatnej wizyty. Taka to u nas służba zdrowia.
powerrangers
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 5 października 2016, 07:33

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez misia » piątek, 18 listopada 2016, 10:21

Wcale nie jest tak tragiczna. Jest niedofinansowana, pokutuje w niej przedmiotowe podejście do pacjenta - to wszystko fakty. Ale nie jest bardzo źle.
misia
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 18 listopada 2016, 10:18

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez plejar » czwartek, 25 maja 2017, 08:01

Publiczna jest w opłakanym stanie, a przynajmniej ja tak uważam, bo się przejechałem w swoim życiu już na tym rodzaju opieki medycznej. Wiadomo, nie zawsze jest to wina samych lekarzy czy przychodni, że nie są finansowane jak należy, ale mimo wszystko, żeby pacjenci wymagający pilnie ważnych operacji musieli czekać po kilka lat w kolejce na zabieg - to jest śmiech na sali. Że już nie wspomnę o tym, ile leki kosztują.
Prywatnie też się można naciąć na ludzi szukających jak największych zysków, a nie chcącym faktycznie leczyć, ale tutaj jest o wiele lepiej - jasne, płaci się i to niemało, ale przynajmniej uzyskujesz szybko pomoc, jeśli trafisz do właściwego specjalisty.
plejar
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 12:31

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Kisza » czwartek, 28 września 2017, 17:00

Dokładnie. Sama kiedy słyszę zwykle, jaki jest termin najbliższych badań, zaczynam wątpić, czy do nich dotrwał. Wobec czego jednak bardzo się cieszę, że są takie miejsca jak Gabinet USG w Warszawie http://www.gabinetusg.com.pl/ . Przede wszystkim bowiem można tam wykonać bez długiego oczekiwania na swoją kolejkę wiele badań, przy wykorzystaniu zaawansowanego sprzętu. Może to być badanie: tętnic nerkowych, brzucha, szyi i węzłów chłonnych, sutków, ślinianki i wielu innych. Przy czym na miejscu mamy także dostęp do wielu specjalistów.
Kisza
 
Posty: 297
Dołączył(a): piątek, 11 sierpnia 2017, 11:32

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Kwiatewa » piątek, 13 października 2017, 15:46

I jakość sług medycznych udzielanych prywatnie jest znacznie wyższa niż na NFZ. Do ortopedy w warszawskim szpitalu na ul. Wołoskiej czeka się nawet pół roku. Tam jest wielu dobrych specjalistów. Jak ktoś nie chce czekać, to może skorzystać z prywatnych porad lekarzy z tego ośrodka np. w Evimed http://evimed.com.pl/ortopedia/
Kwiatewa
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 1 lipca 2017, 19:33

Re: Jaki jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce?

Postprzez Arkadiusz1 » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:53

Nie jestem przekonany, czy na pewno można to określić tak jasno.
Arkadiusz1
 
Posty: 923
Dołączył(a): czwartek, 21 września 2017, 12:16

Postprzez » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:53

 

Następna strona

Powrót do Medycyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron