Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa

Postprzez lidka123 » czwartek, 20 lipca 2017, 17:04

Witam serdecznie!
Moja mama ostatnio czuje się nieco gorzej i podejrzewam, że może być to spowodowane niezdiagnozowaną alergią, zwłaszcza na gluten. Gdzie we Wrocławiu zrobimy niedrogo testy na nietolerancje pokarmowe? Znalazłam póki co taką ofertę: http://alergiczne.info/wroclaw-testy-alergiczne/, ale zależałoby mi na tym, by było to miejsce zaufane i sprawdzone przez kogoś z was.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
lidka123
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 20 lipca 2017, 16:52

Postprzez » czwartek, 20 lipca 2017, 17:04

 

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez pharaoh » piątek, 28 lipca 2017, 13:53

Tutaj myślę, że prywatnie prędzej się dostanie na testy niż gdyby miała czekać na NFZ. Jeżeli istnieje choć cień podejrzenia, że może mieć alergię pokarmową, radzę nie zwlekać z tym i jak najszybciej je zrobić, żeby mieć pewność, że coś jest albo nie jest na rzeczy. Nieleczona alergia pokarmowa może powodować tylko więcej dolegliwości po drodze i pogłębiać stan, który zacznie przerzucać się na inne sfery zdrowotne. Ja, odkąd ograniczyłem gluten, czuję się bardzo dobrze, więc możliwe, że coś jest z nim nie tak.
pharaoh
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 28 lipca 2017, 13:27

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez Sanek » czwartek, 8 marca 2018, 11:31

Takie testy w Twoim wypadku to jest podstawa
Sanek
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 8 marca 2018, 11:29

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez szyszka89 » piątek, 19 października 2018, 10:22

Ja kiedyś miałam alergię pokarmową ale chyba z niej już wyrosłam. Nie mogłam jeść orzechów bo mi jakaś wysypka zawsze wyskakiwała a teraz nawet jak je zjem nie odczuwam żadnych dolegliwości.
szyszka89
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek, 28 września 2018, 10:28

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez devilangel » poniedziałek, 22 października 2018, 18:04

Alergia, to kiepska sprawa zwłaszcza jeśli dotyka małe dziecko. Mój syn nie ma żadnej nietolerancji pokarmowej, ale ma uczulenie na pyłki i kurz. Co jakiś czas walczymy z katarem i uporczywym kaszlem. Zastanawiam się czy nie powinnam zainwestować w oczyszczacz powietrza. Znalazłam takie urządzenie https://www.sferis.pl/oczyszczacze-powietrza-3853 i jestem ciekawa czy ktoś z Was ma je u siebie w domu? Na, co powinno się zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz?
devilangel
 
Posty: 33
Dołączył(a): niedziela, 19 listopada 2017, 15:44

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez Strelka » czwartek, 25 października 2018, 13:46

Takie rzeczy się zdarzają oczywiście, mam nawet wrażenie, że w obecnych czasach coraz to częściej. Jeżeli zauwazycie dziwne reakcje wasezgo organizmu po spozyciu jkaiś produktów spożywczych to warto udać się na testy alergiczne. Wtedy będziecie mili pewność co do diagnozy i będziecie mogli podjąć odpowiednie kroki do tego żeby walczyć z tą alergią. W klinice https://www.derm-est.pl/oferta/ pracuje także doświadczony alergolog, możecie tam zrobić sobie takie badania
Strelka
 
Posty: 111
Dołączył(a): środa, 18 kwietnia 2018, 16:31

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez werol » wtorek, 30 października 2018, 09:31

takie alergie w dzisiejszych czasach to niestety coraz częściej spotykany przypadek, warto na ot uważać
werol
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2018, 09:21

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez ewka22 » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 10:46

Moje dziecko miało objawy podobne jakie daje alergia pokarmowa a winna była osłabiona po chorobie flora bakteryjna jelit. Teraz za każdym razem w czasie choroby a także po niej podaję dziecku multilac baby i takich problemów już nie mamy
ewka22
 

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez danna » piątek, 1 lutego 2019, 22:12

A może to nie alergia pokarmowa? Podobne objawy daje też nietolerancja i łatwo te schorzenia ze sobą pomylić a wtedy leczenie jest nieskuteczne, ale na szczęście można zrobić wiarygodne testy na nietolerancję pokarmową 176 w Panaceum https://panaceum-waw.pl/oferta/badania/nietolerancja-pokarmowa/ i dzieki nim ustalić co jest tam naprawdę przyczyną dolegliwości
danna
 

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez bevca » sobota, 23 marca 2019, 21:23

Mój pediatra mówił że warto podawać dziecku probiotyku, od paru miesięcy daję małej flostrum baby, praca brzuszka jest dużo lepsza, duzo rzadziej ma jakieś biegunki, czuje się lepiej. Zwracajcie uwagę na składy probiotyków, najlepiej wybieraćt akie które mają te znane i przebadan szczepy np LGG
bevca
 

Postprzez » sobota, 23 marca 2019, 21:23

 

Następna strona

Powrót do Medycyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron