problemy ze wzrokiem

problemy ze wzrokiem

Postprzez sanka » poniedziałek, 23 października 2017, 12:58

poradźcie coś, mama ciągle narzeka na wzrok, okulista nie zalecił nic konkretnego, kazał robić jakieś ćwiczenia, masaże, jeść więcej warzyw, oczywiście mama tego robić nie chce a ja nie mam jak jej przypilnować, czy są jakieś inne metody pomagające na wzrok?
sanka
 

Postprzez » poniedziałek, 23 października 2017, 12:58

 

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez kopeks » wtorek, 24 października 2017, 15:07

Lutezan bardzo dobrze działa na wzrok, tylko trzeba trochę regularności, ma sporą dawkę luteiny i witamin, a bierze się tylko jedną tabletkę, to może mama da radę zrobić :) powodzenia, mi to kiedyś pomogło i widzę wyraźniej, sok z aronii teżpodobno działa fajnie
kopeks
 

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez agaa » środa, 8 listopada 2017, 12:09

Ja z suplementów na wzrok stosuję http://humavit.pl/suplementy-diety/55-na-oczy.html. Pracuję dużo przed komputerem, w wolnym czasie czytam książki lub oglądam telewizję. Może to by jej pomogło? Chociaż ćwiczenia też by się przydały - to nie chodzenie na siłownię:D
agaa
 
Posty: 91
Dołączył(a): czwartek, 22 września 2016, 08:27

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez Kieres » piątek, 22 grudnia 2017, 09:27

A jeśli okaże się, że to coś poważniejszego? Moim zdaniem lepiej udać się do prawdziwego specjalisty. Ludzie w starszym wieku mogą mieć do czynienia z zaćmą, a z tym nie ma żartów - wystarczy poczytać na http://www.mml.com.pl/oferta/okulistyka ... amach-nfz/. Odpowiednio podjęte działania są w stanie zapobiec dalszym problemom, więc nie ma co zwlekać i bagatelizować problemu.
Kieres
 
Posty: 446
Dołączył(a): czwartek, 27 kwietnia 2017, 07:43

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez Trinity67 » środa, 27 grudnia 2017, 18:13

Skoro jeden lekarz nic nie poradził konkretnego to może jednak warto zmienić lekarza na innego i pójść po drugą opinię. Niech jakiś zupełnie inny lekarz wykona badanie oczu mamy (np. takim przyrządem - https://medmess.pl/139-oftalmoskopy) i sprawdzi, co dokładnie mamie dolega. Problemów ze wzrokiem nie radze bagatelizować bo może on się znacząco pogorszyć i to w krótkim okresie czasu. A potem leczenie już może nie być takie proste i przyjemne.
Trinity67
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 23 grudnia 2017, 20:47

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez Misiek13 » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 16:37

Hej nie dawno zdecydowałam się na zabieg zaćmy w pierwszej klinice w Czeskim Cieszynie. Jestem bardzo zaskoczona , lekarze bardzo mili wszystko poszło łatwo i szybko. A do tego refundacja nfz i za nie wielkie pieniążki wysokiej klasy soczewki Alcton postawiły mnie na nogi:)
Misiek13
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 29 stycznia 2018, 16:33

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez athe » wtorek, 13 lutego 2018, 13:51

muszę o tym lutezanie poczytać, mój facet widzę ze coraz częsciej marudzi ze oczy go bolą, pracuje przed komputerem cały dzień, na pewno jest to mocne obciążenie dla wzroku, ale przecież pracy nie rzuci o zdrowej diecie i namówieniu go na jakieś owoce czy sok z aronii to mogę zapomnieć
athe
 

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez infi » wtorek, 13 lutego 2018, 13:55

co myślicie o witaminach na wzrok? szperam w necie i na pewno polecana jest luteina bo też przeciwdziała zaćmie i poprawia widzenie, znalazłam taki suplement lutezan, tlko jak długo powinnam brać zeby był efekt?
infi
 

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez calineczka » poniedziałek, 5 marca 2018, 10:29

Mama mojej koleżanki miała operację zaćmy w PROVISUS w Czechach. Wszystko załatwiali w Polsce. NFZ pokrywa koszty, w ramach leczenia transgranicznego, z tym na szczescie problemow nie ma. Wszystko na miejscu było zapewnione. Ogólnie warto, bo nie trzeba czekać, a u nas terminy są na 2019.... Tam za to ceny są już od 499zł razem z kosztem badania kontrolnego w Polsce, leków pooperacyjnych o ubezpieczeniem.
calineczka
 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 22 sierpnia 2017, 12:04

Re: problemy ze wzrokiem

Postprzez lolla » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:20

Jeżeli masz jakikolwiek problem ze wzrokiem to nie czekaj tylko zapisz się do okulisty.
W przypadku oczu liczy się każdy dzień bo nie wiadomo dlaczego masz problem z widzeniem.
Jeżeli czujesz że masz suche oczy zawsze możesz skorzystać z kropli jakiś nawilżających https://mylenshop.com/pol_m_krople-do-oczu-620.html
ale wszelkie poważniejsze ingerencje w oczy konsultuj zawsze ze specjalistą. Wzrok mamy jeden nie warto ryzykować.
lolla
 
Posty: 199
Dołączył(a): czwartek, 22 lutego 2018, 15:40

Postprzez » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:20

 

Następna strona

Powrót do Medycyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość