Kontrolowac jedzenie

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez Natka » środa, 12 grudnia 2018, 09:03

Gość napisał(a):Też mam problem z silną wolą :( Ale najlepszym sposobem na to jest unikanie pokus. Dlatego ja nie kupuję slodyczy itd i staram się nie kupować w zwykłych sklepach, żeby nie skusiło mnie coś, czego nie powinnam zjeść... Polecam sprawdzić sobie swojską Piwniczkę, w sumie mają tam wszystko praktycznie ;D


Dobry pomysł. Też tak na początku robiłam. Teraz to już słodycze mogą u mnie leżeć a jak mam ochoty to i tak nie wezmę ;) A co do kontrolowania jedzenia dodam jeszcze, że jak jemy często, a małe porcje i są to zdrowe posiłki to nie chce nam się sięgać po niezdrowe przekąski czy cokolwiek między posiłkami. Warto też pić dużo wody, zmniejsza apetyt. Trzeba też wyrobić sobie pewne nawyki - jeść duże śniadanie itp. Kiedyś nie jadłam ale odkąd zaczęłam jeść jaglankę lub owsiankę to nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez posiłku. Płatki jaglane zaczęłam jeść, bo są bardzo zdrowe. Na stronie http://remar.pl/dlaczego-warto-uwzglednic-platki-jaglane-w-codziennej-diecie/ coś o tym poczytacie.
Natka
 
Posty: 81
Dołączył(a): piątek, 29 grudnia 2017, 14:18

Postprzez » środa, 12 grudnia 2018, 09:03

 

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez Asiula » sobota, 15 grudnia 2018, 11:36

Chybabym się bardzo stresowała, gdybym tak na każdym kroku musiała kontrolować swoje jedzenie. Ja jestem pewna odżywczej, świeżej i pełnej bogatych składników kuchni, którą serwują w warszawskim Bubbles Bar. Nie zawsze nadążam z gotowaniem i wtedy wybieram się na smakowitości tej restauracji. Was też zachęcam, abyście ją odwiedzili. Takich smakołyków nigdzie nie znajdziecie. Proponuję rezerwować stoliki przez TripadVisor, bo wtedy czeka Was niespodzianka :) Extra kieliszek szampana.
Asiula
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2018, 11:46

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez werona22 » niedziela, 27 stycznia 2019, 18:02

Najważniejsze właśnie to żeby nie zacząć ponownie złe nawyki żywieniowe i nie przestać ćwiczyć..nawet mniej razy w tygodniu, ale ruch to zdrowie i smukła sylwetka.
werona22
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2019, 12:32

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez Amoniak » poniedziałek, 18 lutego 2019, 08:47

werona22 napisał(a):Najważniejsze właśnie to żeby nie zacząć ponownie złe nawyki żywieniowe i nie przestać ćwiczyć..nawet mniej razy w tygodniu, ale ruch to zdrowie i smukła sylwetka.

No niestety, nie jest to takie zero jedynkowe. Ruch na świeżym powietrzu jest wykluczony w PL w miesiącach wiosennych, jesiennych i zimowych, z powodu wysokiego poziomu smogu, a ruch jeden raz w tygodniu nie zapewni smukłej sylwetki. Lepiej zacząć od diety, optymalnej i z wyliczonymi proporcjami. Można też zacząć zamieniać szkodliwe rzeczy, na te bardziej pro zdrowotne np. smażenie na tłuszczu na smażenie bez tłuszczu dzięki np. patelniom grillowym. Patelnie 16 cm dostępne na Ceneo są spoko: https://www.ceneo.pl/Patelnie/Srednica:16_cm.htm.
Amoniak
 

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez janka79 » poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:34

Kontrolować jedzenie to nie znaczy,że nie można jeść słodkiego.Ja lubię od czasu do czasu zjeść coś fajnego i dobrego np. powidła śliwkowe https://www.herbapol.com.pl/produkt/powidla-sliwkowe , niby tyle kalorii, ale zdrowe i bez konserwantów. A więc warto szukać i znajdować ciekawe propozycje.
janka79
 

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez kwiatowa » czwartek, 21 lutego 2019, 09:26

Stawiam przede wszystkim na zdrowe jedzenie - co ważne, może być i zdrowe, i smaczne.
kwiatowa
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 20 lutego 2019, 09:35

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez Milosz5 » piątek, 22 lutego 2019, 20:09

Faktycznie, to bardzo ważna sprawa. Dzisiaj jedzenie jest często słabej jakości, co może odbić się na Waszym zdrowiu.
Milosz5
 
Posty: 736
Dołączył(a): czwartek, 8 listopada 2018, 10:11

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez kaska55 » wtorek, 26 lutego 2019, 18:09

Tak na prawdę jeśli odpowiednio przyrządzimy dania możemy jeść praktycznie wszystko, oczywiście z umiarem. I to nawet słodycze. Taki budyń wegański https://afterfit-catering.pl/blog/wegan ... m-przepis/ nie dość, że jest pyszny to posiada także wiele cennych wartości odżywczych. Z chęcią bym go teraz zjadła ;)
kaska55
 

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez duff231 » wtorek, 26 lutego 2019, 18:19

Najlepszy sposób na kontrolowanie jedzenia jest czytanie składów produktów i gotowanie samodzielnie. Dzięki temu mamy wiedze o tym co jemy. Można w internecie znalezc na prawdę wiele ciekawych przepisów np. na portalu https://najlepszewkuchni.pl
duff231
 

Re: Kontrolowac jedzenie

Postprzez lejla7 » środa, 27 lutego 2019, 11:01

Ja staram się liczyć kalorie, ale nie do przesady. Ale jak mam ochotę na pizzę, to jem pizzę :) nie należy przesadzać w żadnym kierunku. Często zamawiam pizza we wrocławiu i daję sobie odpocząć od garów :)
lejla7
 
Posty: 200
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2019, 10:57

Postprzez » środa, 27 lutego 2019, 11:01

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak utrzymać wagę?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron