Książka czy czytnik?

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez grulka » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:31

Zdecydowanie książka w tej kwestii jestem jednak staromodna - zupełnie inaczej można się wczuć :D :D
grulka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 11 stycznia 2018, 21:52

Postprzez » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:31

 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez cedar83 » czwartek, 22 lutego 2018, 08:38

Nic nie zastąpi papierowej książki :) Faktura kartek, zapach... to jest po prostu niepowtarzalne. A swoją drogą to co ostatnio czytacie? Mi w ręce wpadły Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Czytał ktoś? Przyznam, że do książki podchodziłam ze sporą rezerwą, niepotrzebnie, jak się wkrótce okazało. Książka "dla młodzieży" więc w teorii nie dla mnie, ale świat wykreowany przez Monikę Marin w książce „Kroniki Saltamontes” wraz z perypetiami uroczych głównych bohaterów pochłoną mnie bez reszty. Z wypiekami na twarzy siedziałam do późna, jeszcze tylko stronę, jeszcze akapit. Książka jest kapitalna.
cedar83
 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez majkazx » poniedziałek, 26 lutego 2018, 18:10

Czytałam dwie części kronik i zgadzam się, że warto poświęcić czas na czytanie - nie ma to jak papier, te ilustracje i szelest kolejnej kartki. Sama historia chłopców pochłonęła mnie strasznie - przezywałam te podróże, choroby i gorsze chwile, leki i radości. Niewiele osób dzisiaj jest na tyle odważna, szalona a może i mądra, by szukać szczęścia i dążyć do celu jak Adam i Aleks. Ten ich upór doprowadza do odkrycia tajemnic, o których nie wie niemal nikt, dlatego bractwo było tyle lat bezpieczne. Czy uda im się do końca poznać sekret? Tom trzeci niebawem. Zdążycie przeczytać pierwsze dwa :)
majkazx
 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez mirabelka » wtorek, 27 lutego 2018, 11:55

Zgadzam się z Wami. „Kroniki Saltamontes” są rewelacyjne. Czytałam raz, od razu w oczy rzuciła mi się masa cudownych, dających pomyśleć cytatów. Moim ulubionym jest: „To nie rzeczy tworzą nasze życie, ale nasza wiara w możliwość bycia szczęśliwymi." Takich perełek jest tam dużo więcej. Polecam.
mirabelka
 

Postprzez » wtorek, 27 lutego 2018, 11:55

 

Poprzednia strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość