Książka czy czytnik?

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez grulka » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:31

Zdecydowanie książka w tej kwestii jestem jednak staromodna - zupełnie inaczej można się wczuć :D :D
grulka
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 11 stycznia 2018, 21:52

Postprzez » czwartek, 11 stycznia 2018, 22:31

 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez cedar83 » czwartek, 22 lutego 2018, 08:38

Nic nie zastąpi papierowej książki :) Faktura kartek, zapach... to jest po prostu niepowtarzalne. A swoją drogą to co ostatnio czytacie? Mi w ręce wpadły Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Czytał ktoś? Przyznam, że do książki podchodziłam ze sporą rezerwą, niepotrzebnie, jak się wkrótce okazało. Książka "dla młodzieży" więc w teorii nie dla mnie, ale świat wykreowany przez Monikę Marin w książce „Kroniki Saltamontes” wraz z perypetiami uroczych głównych bohaterów pochłoną mnie bez reszty. Z wypiekami na twarzy siedziałam do późna, jeszcze tylko stronę, jeszcze akapit. Książka jest kapitalna.
cedar83
 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez majkazx » poniedziałek, 26 lutego 2018, 18:10

Czytałam dwie części kronik i zgadzam się, że warto poświęcić czas na czytanie - nie ma to jak papier, te ilustracje i szelest kolejnej kartki. Sama historia chłopców pochłonęła mnie strasznie - przezywałam te podróże, choroby i gorsze chwile, leki i radości. Niewiele osób dzisiaj jest na tyle odważna, szalona a może i mądra, by szukać szczęścia i dążyć do celu jak Adam i Aleks. Ten ich upór doprowadza do odkrycia tajemnic, o których nie wie niemal nikt, dlatego bractwo było tyle lat bezpieczne. Czy uda im się do końca poznać sekret? Tom trzeci niebawem. Zdążycie przeczytać pierwsze dwa :)
majkazx
 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez mirabelka » wtorek, 27 lutego 2018, 11:55

Zgadzam się z Wami. „Kroniki Saltamontes” są rewelacyjne. Czytałam raz, od razu w oczy rzuciła mi się masa cudownych, dających pomyśleć cytatów. Moim ulubionym jest: „To nie rzeczy tworzą nasze życie, ale nasza wiara w możliwość bycia szczęśliwymi." Takich perełek jest tam dużo więcej. Polecam.
mirabelka
 

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez wiktoria68 » piątek, 23 marca 2018, 14:23

mirabelka napisał(a):Zgadzam się z Wami. „Kroniki Saltamontes” są rewelacyjne. Czytałam raz, od razu w oczy rzuciła mi się masa cudownych, dających pomyśleć cytatów. Moim ulubionym jest: „To nie rzeczy tworzą nasze życie, ale nasza wiara w możliwość bycia szczęśliwymi." Takich perełek jest tam dużo więcej. Polecam.


Piękne słowa :)
Tez uważam, że przewaga książki papierowej nad elektroniczną jest porażająca :) Nie ma to jak móc poslinić palec, by przewrócić stronę ;) Lubię Nicholasa Sparksa i powiem Wam, że nazbierało się tej jego twórczości, dotychczas nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak dużo http://www.taniaksiazka.pl/autor/nicholas-sparks
wiktoria68
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 16:40

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez Mylik » piątek, 30 marca 2018, 14:02

Wg mnie i ksiazka i czytnik sa dobra opcja, aby czytac. W domu jak mam czas - to wiadomo - ksiazka. Ale w jakiejs podrozy, czy w autobusie, pociagu - wole jednak czytnik czy po prostu tablet/smartfona. Jak mam malo czasu to czytam opowiadania. Jest fajny portal z opowiadaniami za darmo: https://www.granice.pl/opowiadania - byliscie moze na nim? A moze ktos z Was zamiescil nawet tam swoje opowiadanie?
Mylik
 
Posty: 124
Dołączył(a): sobota, 16 grudnia 2017, 15:33

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez Abdomen » piątek, 30 marca 2018, 19:19

Dla mnie jak najbardziej książka. Wolę tradycyjnie poczytać, dać odpocząć oczom.
Spotkanie z pewnymi ludźmi, książkami, muzyką, miejscami albo ideami może - w sprzyjających okolicznościach - uczynić nasze życie szczęśliwszym, bogatszym i piękniejszym
Abdomen
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 24 marca 2018, 13:14

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez alexsirs » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:22

Książka stanowczo!!
alexsirs
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:08

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez long » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 16:53

Oczywiście, że książka, chociaż czytnik też ma swoje plusy. Niestety nie ma zapachu.
long
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 16:17

Re: Książka czy czytnik?

Postprzez fanny » czwartek, 3 maja 2018, 16:32

Czytnik jest zdecydowanie bardziej wygodne, szczególnie jeśli się dużo podróżuje.
fanny
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2018, 16:19

Postprzez » czwartek, 3 maja 2018, 16:32

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość